Saimnieks LV / 2023.gads (Septembris)
Katru sezonu saimnieks plāno augu maiņu, mēslošanu, augu aizsardzības līdzekļus, izvērtē piemērotāko kultūraugu un kādas šķirnes izvēlēties saviem laukiem, lai optimizētu katra šī soļa efektivitāti tiek veiktas arī augsnes analīzes un izvērtēta augsnes auglība. Tās uzlabošanai tiek izmantoti organiskie mēsli, zaļmēslojums, starpkultūras, papuves un augsnes kaļķošana. Augsnes auglību raksturo spēja augu nodrošināt ar barības vielām, to uzkrāšanās kapacitāte, mikroorganismu aktivitāte, augsnes struktūra, gaisa un cieto frakciju attiecība, proti, vesels faktoru kopums. Šo faktoru optimizēšanai papildus izmanto arī augsnes ielabotājus. Šajā rakstā pievērsīsimies izejvielu fizikāli ķīmiskajām īpašībām, nosakot atšķirības starp sauszemes kalcija karbonātiem un jūras kalcija karbonātiem.
Kristāliskā struktūra
Biomineralizācija ir process, kurā dzīvie augu vai dzīvnieku organismi veido minerālvielas kopā ar organiskiem polimēriem, piemēram, kolagēniem vai hitīnu. Visizplatītākais process dabā ir pārkaļķošanās, kas ir kalcija karbonāta CaCO3 veidošanās kristālu veidā no šķīdumā esošajiem Ca+ joniem un CO32- arbonātiem.
Kalcija karbonāts galvenokārt pastāv divās kristāliskās formās: kalcīts un aragonīt.
Atšķirībā no sauszemes karbonātiem, kas satur kalcija karbonātus tikai kalcīta veidā, jūras kalcijs Calcimer® satur divas kristāliskās formas kalcija karbonāta ar trīsreiz vairāk aragonīta nekā kalcīta (CRIAS Study – CNRS Nancy (French National Centre for Scientific Research])). Magnijs, ko satur jūras kalcijs, ir integrēts kalcītā...
Pilnu rakstu lasiet septembra SAIMNIEKS LV numurā!
Slaukt efektīvi nozīmē darīt to raiti, gādāt, lai dzīvnieki justos labi, un...
Agritechnica 2023 izstādē Strautmann iepazīstināja ar jaunu lopbarības savā...
Euromilk jau vairāk nekā trīs gadu desmitus ražo maisītājus, nepārtraukti p...
Gints Puplaksis, bijušais profesionālais elektriķis, nu ir viens no veiksmī...