, .
cloudy 2.7℃
Vārda dienu svin:

Satiksmes ministrs: "Latvijas dzelzceļš" šajā graudu sezonā lauksaimniekiem nodrošinās vismaz 600 vagonu

LETA , 01-04-2022
Satiksmes ministrs: "Latvijas dzelzceļš" šajā graudu sezonā lauksaimniekiem nodrošinās vismaz 600 vagonu

VAS "Latvijas dzelzceļš" šajā graudu sezonā lauksaimniekiem nodrošinās vismaz 600 vagonu graudu pārvadājumiem, ceturtdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja satiksmes ministrs Tālis Linkaits (K).

""Latvijas dzelzceļš" ir garantējis, ka vismaz 600 vagonu, kā parasti, būs apritē, tad, kad būs graudu sezona," sacīja ministrs, piebilstot, ja ir vēlme, lai graudu sezonā būtu pieejams lielāks skaits vagonu, ir iespējams noslēgt attiecīgu vienošanos.

Linkaits arī pauda, ka atbilstoši Valsts dzelzceļa administrācijas datiem Latvijas reģistrā ir 1100 graudu pārvadāšanai paredzētu vagonu, un visi šie vagoni šobrīd ir noslogoti. "Neviens vagons šeit nestāv Latvijā tāpat dīkā. Ja kāds vēlas šos vagonus pirms ražas novākšanas laika ievest Latvijā un izmantot, tad par to kādam ir jāsamaksā," viņš sacīja.

Jau vēstīts, ka biedrība "Zemnieku saeima" iepriekš aicināja Satiksmes ministriju (SM) no Krievijas atgriezt Latvijā "Latvijas dzelzceļam" piederošos vagonus, kas paredzēti graudu pārvadāšanai.

"Uzskatām, ka esošajā ģeopolitiskajā situācijā satiksmes ministram būtu jādod politisks uzdevums līdz jūnija vidum atgriezt "Latvijas dzelzceļam" piederošos vagonus Latvijā," aģentūrai LETA iepriekš uzsvēra "Zemnieku saeimas" valdes loceklis Mārtiņš Trons, piebilstot, ka tādējādi tiktu nodrošināts Latvijā saražoto graudu veiksmīgs eksports, kas ir būtisks tautsaimniecības nozares ieņēmums.

Viņš norādīja, ka, pēc oficiālās SM informācijas, graudu pārvadāšanai paredzēto vagonu skaits pērn bija apmēram 900 vienību un šoruden varētu būt apmēram 600, bet neoficiāla informācija liecinot, ka pieejamais graudu vagonu skaits šogad varētu būt vien apmēram 300.

Pēc Trona sniegtās informācijas, "Latvijas dzelzceļa" īpašumā ir aptuveni 1100 graudu vagonu, kas ārpus ražas novākšanas Latvijā tiek iznomāti uz Krieviju, Kazahstānu un citām valstīm. Esošajā ģeopolitiskajā situācijā, kas saistīta ar karadarbību Ukrainā, biedrībai ir bažas, ka nebūs iespējama vagonu atgriešana Latvijā līdz sezonas sākumam, tādējādi radot katastrofālu situāciju graudu transportēšanā.

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
LAD publiskajā kartē publicēts kūdraugšņu slānis
LAD publiskajā kartē publicēts kūdraugšņu slānis

Lauku atbalsta dienesta kartē https://karte.lad.gov.lv/ ir publicēts kūdrau...

LAD klienti var veikt lauku bloku precizēšanu
LAD klienti var veikt lauku bloku precizēšanu

No 2024. gada 26. februāra līdz 2. aprīlim klientiem ir iespēja uzsākt lauk...

Informācija par piekļuves izmaiņām sistēmai TRACES
Informācija par piekļuves izmaiņām sistēmai TRACES

No 2024. gada aprīļa piekļuve TRACES sistēmai tiks mainīta no paroles uz di...