Saimnieks LV
, .
cloudy 6.4℃
Vārda dienu svin: Laimonis, Elvijs, Elva, Elvis, Laimis

Sabiedriskā apspriešana par Mēslošanas līdzekļu regulu

Valsts augu aizsardzības dienests , 25-06-2025
Sabiedriskā apspriešana par Mēslošanas līdzekļu regulu

No 19. jūnija līdz 11. septembra Eiropas Komisija rīko Mēslošanas līdzekļu regulas (Eiropas Parlamenta un Padomes 2019. gada 5. jūnija Regula (ES) 2019/1009, ar ko nosaka noteikumus par to, kā tirgū dara pieejamus ES mēslošanas līdzekļus, un ar ko groza Regulas (EK) Nr. 1069/2009 un (EK) Nr. 1107/2009 un atceļ Regulu (EK) Nr. 2003/2003) sabiedrisko apspriešanu.

Plašāka informācija ŠEIT.

Mēslošanas līdzekļu regulas mērķis ir atvērt Eiropas Savienības vienoto tirgu visa veida mēslošanas līdzekļiem, nosakot kopīgus noteikumus drošuma, kvalitātes un marķējuma prasībām. Regulas ar veicina aprites ekonomiku, nosakot prasības blakusproduktu un atkritumproduktu lietošanai mēslošanas līdzekļos. Papildus regula neaizliedz nesaskaņoto mēslošanas līdzekļu laišana iekšējā tirgū saskaņā ar valstu tiesību aktiem un vispārīgajiem brīvās preču aprites noteikumiem. 

Sabiedriskās apspriešanas mērķis ir novērtēt vai regula sasniedz savu mērķi, novērtē tās stiprās un vājās puses, tai skaitā trūkums, nepilnības un nevēlamos efektus. Sabiedriskajā apriešanā var piedalīties divos veidos: aizpildot aptauju vai sniedzot rakstiski viedokli par regulu kopumā. Sabiedriskā apspriešana ir daļa no regulas pārskatīšanas un iespēja izteikt viedokli par Mēslošanas līdzekļu regulu, tādēļ jebkura persona, uzņēmums vai organizācija ir aicināta izteikt savu viedokli!

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
10 miljoni eiro Latvijas un Lietuvas lauksaimniekiem – LANDE piesaista EIF garantiju
10 miljoni eiro Latvijas un Lietuvas lauksaimniekiem – LANDE piesaista EIF garantiju

Tieši laikā, kad Latvijas un Lietuvas lauksaimniekiem nepieciešami alternat...

Paziņojumu iesniegšana LAD par laikapstākļu radītajiem postījumiem jāveic līdz 4.novembrim
Paziņojumu iesniegšana LAD par laikapstākļu radītajiem postījumiem jāveic līdz 4.novembrim

Salnu, kā arī ilgstošu un intensīvu lietavu dēļ, kas šogad daudzviet izrais...

AREI pētnieces Neapolē: SENS4CORN projekta aktivitātes oktobrī
AREI pētnieces Neapolē: SENS4CORN projekta aktivitātes oktobrī

AREI pētnieces Inga Šarenkova un Kitija Ulme no 1. līdz 31. oktobrim piedal...