Saimnieks LV / 2021.gads (Maijs.)
SIA Saldus Maiznieks ceptuves pirmsākumi meklējami 1990. gadā, kad, apvienojoties kolhozam Komunārs un A/S Saldus Labība, tika izveidota neliela maizes ceptuve. Jau piekto gadu SIA Saldus Maiznieks ir dēvējams par Blumbergu ģimenes maizes ceptuvi, jo tās vienīgais īpašnieks un vadītājs ir Raivo Blumbergs (līdz 2009. gadam veiksmīgi vadījis arī A/S LPB Priekules maizes ceptuvi, pēc tam uzsācis darbu Saldus Maizniekā), savukārt viņa dēls Toms Blumbergs vada ceptuves ražošanas procesus.
Šobrīd Latvijas Amatniecības kameras Maiznieka zeļļa diplomus saņēmuši trīs ceptuves darbinieki – ražošanas vadītājs Toms Blumbergs, tirdzniecības vadītāja Kristīne Kriņģele un maizniece Jolanta Strazda. Kopā ar vēl divdesmit pieciem aktīviem un ilggadīgiem Saldus un apkārtnes iedzīvotājiem ik dienu tiek ražota izcila Kurzemnieku rudzu maize, kas pazīstama ne tikai Kurzemē, bet arī tālāk Eiropā, baltmaize, dažādi konditorejas izstrādājumi, kā arī ceptuves eksporta lepnums – trīs veidu ķiploku grauzdiņi, kas veiksmīgi iekarojuši gan Skandināvijas, gan Austrumeiropas veikalu plauktus.
SIA Saldus Maiznieks saņēmis arī kultūras zīmi Latviskais mantojums par rudzu maizes cepšanas tradīciju daudzināšanu, kā arī ikdienā papildina savu produktu klāstu ar Zaļās un Bordo karotītes produktiem – šī zīme piešķirta 18 sortimenta pozīcijām. Pirms pandēmijas katru gadu ceptuvē viesojās vismaz 3000 ekskursantu.
SIA Saldus Maiznieks galvenās vērtības ir ģimene un inovācijas, kas balstītas tradīcijās. Ilggadēji sadarbības partneri ne tikai ražošanā, bet arī inovāciju radīšanā ir A/S Dobeles Dzirnavnieks, A/S Rīgas Dzirnavnieks, kā arī LPKS Latraps, no kuras tiek iepirkts nefermentētais rudzu iesals. Konditorejas izstrādājumu ražošanā sadarbojamies ar uzņēmumiem SIA LaNordija un SIA Leipurin, kā arī SIA Pure Food, kas nodrošina gardus ogu un augļu pildījumus mūsu smalkmaizītēm.
SIA Saldus Maiznieks sortiments.
SIA Saldus Maiznieks ir aktīvs Latvijas Maiznieku biedrības biedrs jau kopš 2009. gada un ikdienas darbā augstu novērtē Latvijas maiznieku savstarpējo sadarbību. Konkurenti − maiznieki ne tikai vismaz reizi gadā dodas kopīgos pieredzes apmaiņas braucienos, bet arī ikdienā savstarpēji komunicē un risina nozares problēmas.
Milti, protams, ir ceptuves galvenā izejviela, tieši tāpēc miltu kvalitātes rādītājiem tiek pievērsta ražošanas vadītāja nedalīta uzmanība katras partijas iegādes brīdī. Miltu cepamīpašības ietekmē vairāki faktori, piemēram, graudu šķirne, malšanas tehnoloģija un miltu uzglabāšana. Pastiprināti tiek pārbaudīts katras miltu partijas krišanas skaitlis, kas raksturo tajos esošo fermentu un cietes graudiņu aktivitāti, tādējādi iespējams veikt provizoriskas izmaiņas receptūrā (piemēram, pievienot mazāk iesala u.tml.), kas novērš maizes vizuālo defektu rašanos.
Ceptuvē godā tiek turētas kārtīgas rudzu rupjmaizes cepšanas tradīcijas – maize tiek cepta ar plaucējuma un dabīgā ierauga metodi. Plaucējums parasti tiek gatavots no rupjajiem rudzu miltiem, ķimenēm, nefermentētā iesala un vāroša ūdens vienu diennakti pirms rudzu maizes mīklas mīcīšanas un kukulīšu formēšanas. Pēc raudzēšanas maizīti cep klona krāsnī un dzesē atkal vismaz diennakti. Tā nu tikai ceturtās dienas rītā maize aizceļo uz veikalu plauktiem pie patērētāja. Šis garais un nebūt ne vienkāršais tehnoloģiskais process, kā arī dabīgā ierauga pievienošana ražošanas procesā nodrošina maizes aromātu, patīkamo garšu un ilgo glabāšanas termiņu bez dažādu uzlabotāju pievienošanas. Bieži vien, kad lielveikalos rīkojam degustācijas, ar cilvēkiem pat slēdzam sava veida derības – ja nogaršotā rupjmaize pēc iegādāšanās sapelēs, tad viņiem jāzvana uz mūsu iedoto tālruni un mēs viņiem uzdāvināsim šokolādes kliņģeri. Visu šo gadu laikā neesam saņēmuši nevienu šādu zvanu, jo esam pārliecināti par mūsu tehnoloģiju, kas apvienojumā ar senajām tradīcijām un zināšanām garantē to, ka pelējums rupjmaizē rasties nevar.
Daļu saražotās produkcijas eksportējam uz ārzemēm – rudzu maizes eksports mūsu uzņēmumam ir pavisam jauns izaicinājums, jo līdz šim esam eksportējuši tikai ķiploku grauzdiņus – preci ar lielu derīguma termiņu. 2020. gads ir bijis ne vien izaicinājumiem, bet arī īstenotiem jauniem projektiem bagāts. 2020. gada 1. jūnijā durvis vēra ceptuves veikaliņš Kukulītis, kas atrodas ceptuves telpās un pulcē patiesi kuplu pircēju skaitu – īpašā cieņā ir tikko cepta baltmaize un rupjmaize.
Rupjmaizes mīkla.
Mūsu galvenais mērķis ir saglabāt un turēt cieņā īstās latvieša vērtības – rupjmaizi un ģimeni. Un reizi pa reizei paskatīties uz savām nākotnes idejām no cita skatu punkta. Tieši tad izdodas realizēt iecerēto.
Slaukt efektīvi nozīmē darīt to raiti, gādāt, lai dzīvnieki justos labi, un...
Agritechnica 2023 izstādē Strautmann iepazīstināja ar jaunu lopbarības savā...
Euromilk jau vairāk nekā trīs gadu desmitus ražo maisītājus, nepārtraukti p...
Gints Puplaksis, bijušais profesionālais elektriķis, nu ir viens no veiksmī...