, .
clearsky_day 15.1℃
Vārda dienu svin: Gaida, Arnis, Arno

Programmai "Piens un augļi skolai" šajā mācību gadā palielinātas atbalsta likmes piena izdalei

LETA , 25-01-2023
Programmai "Piens un augļi skolai" šajā mācību gadā palielinātas atbalsta likmes piena izdalei

Programmai "Piens un augļi skolai" 2022./2023. mācību gadā palielinātas atbalsta likmes piena izdalei, informē Zemkopības ministrijā (ZM).

Valdības otrdien apstiprinātie grozījumi paredz, ka palielinātais atbalsts atbildīs tirgus situācijai un segs krasi augušās produkcijas izmaksas piena ražotājiem. Pienam iepakojumā virs 250 mililitriem atbalsta likme ir palielināta no 1,04 eiro līdz 1,20 eiro par litru, bet pienam iepakojumā līdz 250 mililitriem - no 1,28 eiro līdz 1,38 eiro par litru.

Tāpat grozījumos noteikts attiecīgā produkta izdales izmaksu apmērs, kas ir daļa no atbalsta. Piemēram, pienam iepakojumā virs 250 mililitriem izdales izmaksas ir 0,18 eiro, bet pienam iepakojumā līdz 250 mililitriem paredzētās izdalīšanas izmaksas ir 0,12 eiro par litru.

Vienlaikus ZM norāda, ka daļu no atbalsta likmes augļiem, dārzeņiem un pienam veido izmaksas par produktu pasniegšanu, sagatavošanu pasniegšanai un trauku mazgāšanu pēc pasniegšanas, kas iepriekš nebija noteiktas.

Tā kā programmas atbalsta budžets ir ierobežots, bet produktu izmaksas ir palielinājušās, grozījumi paredz atļaut šajā mācību gadā produktus programmā izdalīt retāk nekā trīs reizes nedēļā, bet vismaz vienu reizi nedēļā, informē ministrijā, atzīmējot, ka līdz šim produktus obligāti izdalīja trīs reizes nedēļā.

Līdz ar grozījumu stāšanos spēkā, ministrijā paredz, ka ir radīts lielāks elastīgums produkcijas piegādes un izdales plānošanā.

Tāpat ministrijā norāda, ka ņemot vērā pieejamos budžeta līdzekļus, bezmaksas produktu izdale skolēniem šajā mācību gadā atsevišķās skolās jau ir beigusies vai arī drīz beigsies.

Tas saistīts ar valsts budžeta pieņemšanas procesu, kas neļauj pieņemt lēmumu par finanšu līdzekļu palielināšanu skolu apgādes programmai vēl šajā mācību gadā. Līdz ar to jebkādu papildu līdzekļu novirzīšana un programmas apjoma palielināšana tiks rosināta tikai no nākamā mācību gada, skaidro ZM.

Lai nodrošinātu bezmaksas produktus izglītojamiem, kopējais skolu apgādes programmas budžets 2022./2023. mācību gadā Latvijā ir 4,2 miljoni eiro, tostarp 2,9 miljoni eiro jeb 68% ir no Latvijas budžeta, bet 1,4 miljoni eiro ir Eiropas Savienības finansējums no Eiropas Lauksaimniecības garantiju fonda (ELGF).

Kā atzīmē ZM, skolu apgādes programmas mērķis ir veicināt veselīgu uzturu paradumu veidošanos jau bērnībā, radinot pie svaigu un veselīgu produktu lietošanas ikdienas uzturā, kā arī veicināt zināšanu palielināšanos par veselīgu uzturu un informētības palielināšanos par skolu programmu.

Noteikumi stāsies spēkā pēc to publikācijas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Jau ziņots, ka programmā "Piens un augļi skolai" šogad piedalās 1317 bērnudārzi un 1229 izglītības iestādes, kurās pienu, augļus un dārzeņus saņem 277 049 skolēni un bērnudārza audzēkņi. Paredzēts, ka izdales periods ilgs līdz 31.maijam pirmās līdz devītās klases skolēniem un līdz 31.jūlijam - pirmsskolas audzēkņiem.

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Līdz 26. jūnijam iespēja pieteikties ES atbalstam mežsaimniecībā
Līdz 26. jūnijam iespēja pieteikties ES atbalstam mežsaimniecībā

Līdz 26. jūnijam ir iespēja pieteikties atbalstam pasākuma “Ieguldījumi mež...

Piensaimniecības nozares stabilizēšanai Zemkopības ministrija piedāvā vairākus risinājumus
Piensaimniecības nozares stabilizēšanai Zemkopības ministrija piedāvā vairākus risinājumus

Zemkopības ministrija (ZM) iepazīstināja valdību ar informatīvo ziņojumu pa...

Eksperti brīdina par putnu gripas visu laiku lielāko uzliesmojumu un strauji mainīgo vīrusu
Eksperti brīdina par putnu gripas visu laiku lielāko uzliesmojumu un strauji mainīgo vīrusu

Vīruss, kas putniem visā pasaulē izraisa saslimšanu ar putnu gripu rekordpl...

Latvijā pirmo reizi konstatēta kartupeļu bālā cistu nematode
Latvijā pirmo reizi konstatēta kartupeļu bālā cistu nematode

Kādā Zemgales kartupeļu audzēšanas saimniecībā Valsts augu aizsardzības die...