Koksnes iepakojamais materiāls (KIeM) ir paliktņi, kastes, redeļkastes, spoles, balsti, mucas, starplikas u.c., kas tiek izmantotas dažādu kravu pārvadāšanai un ir izgatavotas no koka.
Koksnē var dzīvot augiem kaitīgie organismi – galvenokārt meža un lauksaimniecības kaitēkļi. Daļa no tiem, nokļūstot jaunā dzīvesvietā, var tur nekontrolēti izplatīties un gan nodarīt ekonomiskos zaudējumus lauksaimniecībai, mežsaimniecībai, gan arī apdraudēt vides bioloģisko daudzveidību. Risku šiem kaitīgajiem organismiem iekļūt, iedzīvoties un izplatīties valstī sauc par fitosanitāro risku. Tā kā KIeM izmanto gandrīz visu produkcijas grupu pārvadāšanai visā pasaulē, ir ļoti svarīgi izmantot tādu KIeM, kas samazina fitosanitāro risku, pārvadājot preces no valsts uz valsti.
Savas lietošanas specifikas dēļ koka iepakojumam parasti nav nepieciešams būt izgatavotam no augstas kvalitātes kokmateriāliem. Preču nostiprināšanai kravā pietiekami labi šķiet izmantojama arī pilnīgi neapstrādāta, zemas kvalitātes un slikta izskata koksne. Tomēr jebkurai neapstrādātai vai nepilnīgi apstrādātai koksnei ir augsts fitosanitārais risks...
Pilnu rakstu lasiet oktobra SAIMNIEKS LV numurā!
Kā tikai nav dēvēta Zilā govs, kuras vēsture ir cieši saistīta ar latviešu ...
Ar govju klibumu saskaras lielākā daļa saimniecību, taču šo problēmu atrisi...
FarmGEM klāstā savām vajadzībām atbilstošo smidzinātāju atradīs lielākā daļ...
Tirgū izlaižot 20 jaunus TRION sērijas kombainus, CLAAS turpina 2019. gadā ...