, .
cloudy 14.1℃
Vārda dienu svin: Tija, Saiva, Sentis, Santis, Saivis

Pirmo reizi Baltijas valstīs notiks Eiropas līmeņa konference par pārtikas nozares nākotni “Pārmaiņas pārtikas sistēmā”

EIT Food Hub Latvia , 13-06-2023
Pirmo reizi Baltijas valstīs notiks Eiropas līmeņa konference par pārtikas nozares nākotni “Pārmaiņas pārtikas sistēmā”

27. un 28. jūnijā Rīgā, viesnīcā “Radisson Blu Latvija” notiks konference “Pārmaiņas pārtikas sistēmā”. Konferenci organizē “EIT Food” - Eiropas Inovāciju un tehnoloģijas institūta zināšanu un inovāciju kopiena, kas ir lielākā šāda veida kopiena pasaulē. Konference notiek jau piekto gadu, bet pirmo reizi eksperti, inovāciju autori, politikas veidotāji un vienkārši nozares entuziasti tiksies Baltijas valstīs, lai diskutētu par globālajiem izaicinājumiem pārtikas nozarē.

Pasākumā būs vairākas interaktīvas sesijas un paneļa diskusijas, kuru uzsvars būs uz dažādu inovatīvu ideju iespējām risināt globālas problēmas pārtikas un lauksaimniecības nozarē un arī attiecībā uz klimata izmaiņām. Tāpat konferences organizētāji ir paredzējuši iespēju atrast konsorcija partnerus tiem, kuri vēlas pieteikties Eiropas Savienības finansējuma saņemšanai dažādu programmu ietvaros.

 

Nekad agrāk nav bijis tik svarīgi runāt par nepieciešamajām inovācijām pārtikas nozarē. “EIT Food” apzinās nemainīgos izaicinājumus nozarē, tāpēc tā strādā saskaņā ar trim prioritātēm. Tās visas tiks apskatītas konferences programmā. Pirmā ir saistīta ar ar pārtiku kā rīku veselības veicināšanai, attiecīgi aicinot izvēlēties atbilstošu pārtiku. Otrā aicina diskutēt par nozares ilgtspēju un emisiju samazināšanu, kas globālā mērogā ir viens no lielākajiem nozares izaicinājumiem. Savukārt trešā prioritāte vērš uzmanību uz pārtikas drošības aspektu visā tās piegādes ķēdē, gādājot arī par tās caurskatāmību. Mēs ļoti ceram, ka industrijas pārstāvji, jaunuzņēmēji un zinātnieki, kuriem ir inovatīvu risinājumu idejas pārtikas un lauksaminiecības nozarei, izmantos šo iespēju satikt “EIT Food partnerus Rīgā, un attīstīs sadarbību,” saka “EIT Food Hub Latvia” vadītāja Alina Dolmate.

 

Konferencē “Pārmaiņas pārtikas sistēmā” arī būs iespēja iepazīties ar 63 jaunuzņēmumiem, kas vairāk kā 1000 uzņēmumu konkurencē šogad atlasīti dalībai atbalsta programmā "EIT Food Accelerator Network". Tajā būs pārstāvēts arī Latvijas jaunuzņēmums “Got Foods”. Programmas ietvaros uzņēmumam būs iespēja sadarboties ar vadošajiem nozares un pētniecības uzņēmumiem, lai pārbaudītu savu tehnoloģiju un veiksmīgi nokļūtu tirgū.

 

Cilvēki aizvien vairāk uzmanības pievērš savam pārtikas grozam, izvēloties veselīgas un dabai draudzīgas alternatīvas. Tāpēc izmaiņas pārtikas nozarē ir nenovēršamas. “Got Foods” ir pārtikas tehnoloģiju uzņēmums, kas rada piena alternatīvas no augu valsts produktiem, tādējādi dodot iespēju aizvietot pienu, sieru un citus piena produktus. Uzņēmums radās pēc tam, kad secinājām - pasaulē daudz cilvēku meklē piena produktu aizstājējus, taču tirgū ir grūti atrast tādus, kas līdzinātos pienam gan pēc sajūtas, gan uzturvērtības. Nolēmām tādu radīt, un tas veiksmīgi arī izdevās,” teic Mikels Vetšteins (Michel Wettstein), uzņēmuma “Got Foods” dibinātājs.

 

 

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Ar jaunu konsorciju stiprinās inovācijas pārtikas nozarē
Ar jaunu konsorciju stiprinās inovācijas pārtikas nozarē

Latvijas Biozinātņu un Tehnoloģiju universitāte (LBTU) konsorcijā ar Latvij...

PVD neļauj ievest Eiropas Savienībā piesārņotus produktus no Krievijas
PVD neļauj ievest Eiropas Savienībā piesārņotus produktus no Krievijas

Pārtikas un veterinārais dienests aizturējis un nav ļāvis ievest Eiropas Sa...

“Food Union” atteiksies no sprostos dētām olām
“Food Union” atteiksies no sprostos dētām olām

Latvijā vadošai piena pārstrādes un saldējuma ražotājs “Food Union” iekļāvi...

Nedaudz par olām
Nedaudz par olām

Pīti grozi pilni ar baltām un brūnām olām Foto: Dace Lauska, Zemkopības mi...