, .
lightsnow -5.2℃
Vārda dienu svin: Tabita, Sarmīte

Pērn lauksaimniecības nozarē nodarbināti 370 viesstrādnieki

LETA , 16-03-2023
Pērn lauksaimniecības nozarē nodarbināti 370 viesstrādnieki

Pērn lauksaimniecības nozarē nodarbināti 370 viesstrādnieki, Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) Pārstāvju sanāksmē norādīja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PLMP) Migrācijas nodaļas vadītāja Ilze Briede.

Briede atzīmēja, ka pērn kopumā PLMP piešķīrusi gandrīz 20 000 tiesību uz nodarbināšanu. Lauksaimniecības nozare (augkopība un lopkopība), salīdzinot ar transporta nozari, kas nodarbināja aptuveni 7000 viesstrādnieku, pērn nodarbināja niecīgu skaitu viesstrādnieku.

Vienlaikus viņa atklāja, ka visvairāk viesstrādnieku nāk no Uzbekistānas, savukārt lauksaimniecībā pērn ir uzaicināti arī 80 ukraiņi, kas Latvijā ieradušies nevis kā patvēruma meklētāji, bet kā viesstrādnieki.

Briede norādīja, ka viesstrādnieki, kas ierodas no Uzbekistānas, ir ļoti neizglītoti un bieži nezina ne angļu valodu, ne krievu valodu. Pēc viņas paustā, Latvijas vēstniecība Uzbekistānā "ļoti cīnās", lai saprastu, vai viesstrādnieki tiešām ierodas Latvijā, lai strādātu vai lai dotos pēc tam tālāk uz citām valstīm, piemēram, Norvēģiju vai Vāciju, kur darba tiesības ir grūtāk nokārtot.

Tikmēr, lai gan Briede norādīja, ka lauksaimniecība ir vienīgā nozare, kur viesstrādniekam maksājamā alga ir vidējā nozarē, nevis vidējā valstī, LOSP biedri norādīja, ka būtu nepieciešams īstenot iespēju viesstrādniekiem tāpat kā vietējajiem maksāt minimālo algu.

Briede gan uzsvēra, ka šobrīd migrācijas nozarē izmaiņu veikšanai politisko vienošanos nevar dabūt.

LOSP ir biedrība, kas apvieno 54 valsts mēroga ražotāju un pārstrādātāju nevalstiskās organizācijas, kas aptver visu Latvijas teritoriju un visus ražošanas sektorus. Organizācija formulē vienotu lauksaimnieku viedokli ražotāju interešu aizstāvībai un tālākām sarunām ar valsts pārvaldes institūcijām, kā arī citiem sadarbības partneriem.

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Kāpēc ir svarīga kūdraugsne
Kāpēc ir svarīga kūdraugsne

Četru semināru ciklā, kas oktobrī un novembrī norisinājās Latvijas vēsturis...

Kvalitatīvas skābbarības sagatavošana
Kvalitatīvas skābbarības sagatavošana

Piedalies seminārā un iegūsti padziļinātas zināšanas par kvalitatīvas skābb...

Meža nozares gada balvas “Zelta čiekurs 2023” laureātus apbalvos 7.decembrī Jelgavā
Meža nozares gada balvas “Zelta čiekurs 2023” laureātus apbalvos 7.decembrī Jelgavā

Meža dienu komiteja ir pasludinājusi Meža nozares Gada balvas “Zelta čiekur...