, .
partlycloudy_night 4.7℃
Vārda dienu svin: Elīna, Drosma, Drosmis

Notiks "Novada garša" mājražotāju konkurss

LETA , 30-09-2021
Notiks "Novada garša" mājražotāju konkurss

Šodien notiks Latvijas izcelsmes pārtikas produktu zīmola "Novada garša" mājražotāju produktu kvalitātes konkurss, informēja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā (LLKC).

LLKC norādīja, ka šogad iesniegts rekordliels mazo ražotāju produktu skaits - ja pērn konkursā tika iesniegti 72 mājražotāju pieteikumi, tad šogad saņemti 167 produkti.

Paredzēts, ka konkursā produkti tiks vērtēti astoņās kategorijās. Piena un piena produktu kategorijā iesniegti deviņi produktu pieteikumi, gaļas produktu kategorijā - trīs, zivju produktu kategorijā - pieci, ogļu augu un dārzeņu kategorijā - 24 pārtikas produkti. Tāpat žūrija vērtēs maizes un miltu izstrādājumu kategoriju ar septiņiem produktu pieteikumiem, raudzēto dzērienu kategoriju, kurā pieteikti desmit pārtikas produkti, medus kategoriju ar pieciem produktiem, kā arī inovatīvo produktu kategorijā pieteiktos desmit pretendentus.

Produktus vērtēs starptautiska profesionāļu žūrija no Beļģijas, Zviedrijas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas.

Tikmēr 1.oktobrī norisināsies zīmola "Novada garša" noslēguma pasākums, kurā notiks ne tikai profesionālo pavāru konkursi - Latvijas 2021.gada pavārs un Latvijas 2021.gada labākais pavārzellis -, bet arī konference "Vietējie produkti - nākotnes virzītājspēks", skolu ēdnīcu pavāru konkurss un vairākas tematiskās "Vēlās brokastis".

Konferencē, kas sāksies 1.oktobrī plkst.11 gan Rīgā, Hanzas peronā, gan tiešsaistē, tiks apspriesti tādi temati kā Latvijas pārtikas sistēmas nākotne, vietējās produkcijas patēriņš, pārtikas loģistika un inovācijas. Savukārt 1.oktobra vakarā, plkst.18, notiks konkursu "Novada garša 2021", "Latvijas gada pavārs" un "Mana Novada garša 2021" apbalvošana.

Vairāk informācijas par pasākuma norisi iespējams iegūt LLKC tīmekļvietnē "llkc.gov.lv".

Zīmols "Novada garša" ir ilgtspējīga vietējās pārtikas sistēma, kas nodrošina Latvijas izcelsmes pārtikas produktu izsekojamību un kvalitāti. "Novada garša" mērķi ir nodrošināt zīmola atpazīstamību, izveidot Latvijas pārtikas produkcijas katalogu ar vietējās izcelsmes pārtikas ražotājiem un pārstrādātājiem, rīkot pasākumus, konferences, konkursus, meistarklases ar zīmolu "Novada garša", popularizējot vietējo pārtiku un tās atpazīstamību Latvijā, Eiropas Savienībā un pasaulē, kā arī konsultēt par sertificēšanas sistēmu "GLOBALG.A.P." Latvijā.

Informācija par zīmolu "Novada garša" un zīmola elektroniskais katalogs pieejams tīmekļvietnē "novadagarsa.lv".

Zīmola veidotājs ir LLKC.

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Vietējo kartupeļu līdz pavasarim var nepietikt
Vietējo kartupeļu līdz pavasarim var nepietikt

Sausuma dēļ šovasar kartupeļi auguši slikti, līdz ar to šī mūsu ēdienkartē ...

Aizvadīta kartupeļu lauka diena Līgatnē
Aizvadīta kartupeļu lauka diena Līgatnē

Lauka diena notika septembra beigās LLKC un biedrības “Kartupeļu  audzētāju...

Ilgi gaidītā izstāde Anuga pulcē kuplu skaitu Latvijas pārtikas uzņēmumu
Ilgi gaidītā izstāde Anuga pulcē kuplu skaitu Latvijas pārtikas uzņēmumu

Jau rīt, 9.oktobrī pārtikas uzņēmēji un viņu klienti varēs tikties ilgi gai...