, .
partlycloudy_night 11℃
Vārda dienu svin: Liesma, Elita, Alita

No šodienas valsts nodevu par mēslošanas līdzekļa vai substrāta reģistrāciju daļā gadījumu maksās arī iepakotājs.

LETA , 01-10-2020
No šodienas valsts nodevu par mēslošanas līdzekļa vai substrāta reģistrāciju daļā gadījumu maksās arī iepakotājs.

No šodienas valsts nodevu par mēslošanas līdzekļa vai substrāta reģistrāciju maksās arī iepakotājs, ja tas maina mēslošanas līdzekļa vai substrāta tirdzniecības nosaukumu, aģentūra LETA noskaidroja Valsts augu aizsardzības dienestā (VAAD).

Zemkopības ministrija (ZM) iepriekš skaidroja, ka līdz šim Ministru kabineta "Noteikumi par valsts nodevu par mēslošanas līdzekļa un substrāta reģistrāciju vai atļaujas saņemšanu mēslošanas līdzekļa un substrāta ievešanai vai tirdzniecībai, kā arī tās maksāšanas kārtību" paredzēja, ka valsts nodevu par mēslošanas līdzekļa un substrāta reģistrāciju maksā tikai ražotājs vai ievedējs, savukārt iepakotājs, reģistrējot mēslošanas līdzekli vai substrātu, valsts nodevu nemaksā. Tomēr praksē mēdz būt situācijas, kad mēslošanas līdzekļus un substrātus, kurus ir reģistrējis ievedējs vai ražotājs un par kuru reģistrāciju tas ir samaksājis valsts nodevu, cits uzņēmums pārpako, maina tiem nosaukumu un piedāvā tirdzniecībā.

VAAD pauda, ka grozījumi bija nepieciešami, jo praksē ir situācijas, kad mēslošanas līdzekļus un substrātus, kurus ir reģistrējis ievedējs vai ražotājs un par kuru reģistrāciju tas ir samaksājis valsts nodevu, cits uzņēmums pārpako, maina tiem nosaukumu un piedāvā tirdzniecībā. Lai nodrošinātu vienlīdzīgu konkurenci tirgū un iepakotājs uzņemtos pilnu atbildību par pārpakotā mēslošanas līdzekļa vai substrāta etiķetē vai marķējumā norādīto informāciju, arī iepakotājam ir jāmaksā valsts nodeva.

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Gada ienākumu deklarācija par 2020. gadu
Gada ienākumu deklarācija par 2020. gadu

Sākot ar 1. martu, var iesniegt gada ienākumu deklarāciju par 2020. gadu. J...

Sociālās apdrošināšanas iemaksas – visiem viena recepte neder
Sociālās apdrošināšanas iemaksas – visiem viena recepte neder

Lai nodrošinātu to, ka katrs iedzīvotājs ir sociāli apdrošināts, no 2021. g...