Saimnieks LV
, .
partlycloudy_day 5.4℃
Vārda dienu svin: Hermanis, Vilmārs

No 2025. gada Lauksaimniecības datu centra uzdevumu izpildi pārņems Lauku atbalsta dienests

Zemkopības ministrija , 13-09-2024
No 2025. gada Lauksaimniecības datu centra uzdevumu izpildi pārņems Lauku atbalsta dienests

Valdība,10. septembrī, pieņēma Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavoto rīkojumu par Lauksaimniecības datu centra (LDC) darbības pārtraukšanu, līdzšinējo LDC funkciju izpildi no 2025. gada 1. janvāra deleģējot Lauku atbalsta dienestam (LAD). Šāds lēmums pieņemts, lai izveidotu vienotu sistēmu, ieviešot vienkāršotu un elastīgu lauksaimniecības nozares uzraudzību, un vienlaikus samazinātu valsts pārvaldes funkciju sadrumstalotību un pārklāšanos.

ZM padotības iestāžu funkciju apvienošana nodrošinās ātrāku informācijas apriti starp iestādēm un privātpersonām, tā uzlabojot un vienkāršojot sabiedrībai sniegtos pakalpojumus un uzlabojot to kvalitāti. Tā kā LAD sastāvā ir deviņas teritoriālās struktūrvienības – reģionālās lauksaimniecības pārvaldes, lauksaimnieki arī turpmāk saņems vajadzīgos pakalpojumus reģionos.

LAD pārņems arī iepriekšējo gadu praksi un nodrošinās lauksaimniekiem dzīvnieku apzīmēšanas līdzekļu pasūtīšanu un saņemšanu. Tāpat LAD nodrošinās valsts interešu pārstāvību starptautiskās lauksaimniecības dzīvnieku pārraudzības un novērtēšanas organizācijās – Starptautiskajā dzīvnieku pārraudzības komitejā (ICAR) un Starptautiskajā vaislas buļļu novērtēšanas dienestā (Interbull).

ZM izveidota komisija līdz 2024. gada 31. decembrim nodrošinās LDC materiālo un nemateriālo vērtību, finanšu līdzekļu un saistību inventarizāciju, kā arī arhīva un lietvedības nodošanu LAD. Ar finansējuma pārdali saistītās izmaiņas starp iestādēm veiks vienas valsts budžeta apakšprogrammas ietvaros. Komisija arī izvērtēs no LDC pārņemamā personāla daudzumu un sagatavos LDC slēguma bilanci.

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
ES – vairāk liellopu, mazāk aitu un kazu
ES – vairāk liellopu, mazāk aitu un kazu

Eiropas Komisija prognozē, ka 2025. gada otrajā pusē liellopu bruto vietējā...

Veic pasākumus mutes un nagu sērgas ievazāšanas Latvijā risku mazināšanai
Veic pasākumus mutes un nagu sērgas ievazāšanas Latvijā risku mazināšanai

Reaģējot uz mutes un nagu sērgas (MNS) izplatību Eiropā, otrdien, 8. aprīlī...

Ir īstais laiks sēt zirņus un pārliecināties par to izcilajām īpašībām
Ir īstais laiks sēt zirņus un pārliecināties par to izcilajām īpašībām

Pēc senlatviešu tradīcijām zirņi ir jāsēj gada 100 dienā, lai mazāk tos boj...