, .
Vārda dienu svin: Lauris, Norberts

"Neste Latvija": Latvijā degvielas tirgū šogad kritums varētu būt 5-6% apmērā

LETA - 2020-11-12 11:01:47
"Neste Latvija": Latvijā degvielas tirgū šogad kritums varētu būt 5-6% apmērā

Latvijā degvielas tirgū šogad kritums varētu būt 5-6% apmērā, prognozēja SIA "Neste Latvija" valdes priekšsēdētājs Armands Beiziķis.

Viņš minēja, ka šogad kopumā degvielas tirgus krītas, un tas sākās jau gada sākumā, kad Latvijā mainījās akcīzes nodokļa likmes gan benzīnam, gan dīzeļdegvielai.

"Mēs jau kopš janvāra redzam diezgan lielu kritumu - 5-7% robežās. Savukārt aprīlī, kad bija jūtama vislielākā Covid-19 ietekme, kritums jau bija mērāms padsmit procentu robežās," stāstīja Beiziķis, skaidrojot, ka klienti zaudēti Lietuvas degvielas tirgotājiem, jo jau no janvāra, īpaši uzņēmumi, sāka aktīvi braukt uz Lietuvu pēc degvielas. Savukārt maijā, kad Igaunija samazināja akcīzes likmi dīzeļdegvielai, varēja redzējām, ka Igaunijas iedzīvotāji, kas līdz šim regulāri brauca uz Latviju, to vairs nedara, jo viņiem dīzeļdegviela ir lētāka nekā Latvijā.

"Pašlaik četru līdz piecu centu robežās par litru Latvijā dīzeļdegviela ir dārgāka nekā kaimiņvalstīs. Taču benzīns gan tur ir dārgāks vēl joprojām," teica "Neste Latvija" vadītājs.

Jautāts, kāds varētu būt kritums Latvijas degvielas tirgū šogad kopumā, Beiziķis atbildēja, ka, viņaprāt, kritums par 5-6% būs redzams arī gada beigās.

"Noteikti komercdarbību ietekmēs arī pandēmijas otrais vilnis. Varbūt patlaban mēs esam gudrāki, mēs zinām, kā ar to sadzīvot, tādēļ nebūs vairs tā kā aprīlī, kad viss apstājās, bet noteikti tas ietekmēs kopējo patēriņu, tostarp komerctransportu un pārvadājumus. Noteikti ietekme būs," teica uzņēmuma vadītājs.

 

 

Komentāri


Jūsu komentārs

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
LLKC veido tālmācības moduļus Ukrainas lauksaimniekiem
LLKC veido tālmācības moduļus Ukrainas lauksaimniekiem

Nākamā gada pavasarī Ukrainas lauksaimniekiem būs pieejami trīs e-vides tāl...

Zemkopības ministrija aicina ikdienā izvēlēties Latvijā ražotos pārtikas produktus
Zemkopības ministrija aicina ikdienā izvēlēties Latvijā ražotos pārtikas produktus

Zemkopības ministrija (ZM) aicina iedzīvotājus, valsts un pašvaldību instit...