, .
clearsky_day 22.2℃
Vārda dienu svin: Kristīne, Kristīna, Krista, Kristiāna, Kristiāns

Mežu sertifikācijas padome: Latvijā mežsaimniecība ir ļoti labā līmenī

LETA , 30-06-2021
Mežu sertifikācijas padome: Latvijā mežsaimniecība ir ļoti labā līmenī

Latvijā mežsaimniecība ir ļoti labā līmenī, aģentūrai LETA atzina Latvijas Mežu sertifikācijas padomes priekšsēdētājs Māris Liopa.

Vienlaikus viņš gan arī norādīja, ka lielie uzņēmēji un meža īpašnieki ilgtspējas nosacījumus izpilda teicami, savukārt nelielo un mazo uzņēmēju un īpašnieku gadījumā būtiski ir papildināt esošās zināšanas par ilgtspējas jautājumiem.

Liopa arī atzīmēja, ka Latvijā meža platības pieaug, kas lielākoties ir skaidrojams ar mērķtiecīgu mežu atjaunošanu un to platību aizaugšanu, kurās ir zema augsnes auglība. "Mums ir vairāk nekā 10 000 hektāru ar zemu auglību, kas galu galā aizaug," skaidroja Mežu sertifikācijas padomes priekšsēdētājs.

Vaicāts, vai mežu pieaugumam arī turpmāk būs augšupejoša tendence, Liopa atzina, ka patlaban lielu meža platības pieaugumu nesagaida. "Nav jautājums par platību pieaugumu, jo būtiskāk ir noturēt līdzsvaru - lai ir gan bioloģiski daudzveidīgās platības, gan arī saimnieciskie meži," viņš uzsvēra.

Tajā pašā laikā Liopa atzina, ka mežsaimniekus negatīvi ietekmēja Covid-19 pandēmijas laikā aizliegtās dzinējmedības, jo pieaudzis  meža zvēru nodarīto postījumu apmērs jaunaudzēm. 

Tomēr Latvijas Mežu sertifikācijas padomes priekšsēdētājs arī norādīja, ka pārnadžu populāciju nevar kontrolēt tikai ar medībām un būtu nepieciešams arī cits risinājums. 

Latvijas Mežu sertifikācijas padome reģistrēta 2001.gadā. Pašlaik padome apvieno 33 uzņēmumus un organizācijas, kā arī trīs individuālos biedrus, divas sertifikācijas iestādes, divas universitātes, Latvijas Valsts mežzinātnes institūtu "Silava", Latvijas Meža nozaru arodbiedrību, vides un sociālās sfēras nevalstiskās organizācijas un citas. Kopumā padomes biedri apsaimnieko 1,9 miljonus hektāru Latvijas mežu platības.

Komentāri


Jūsu komentārs

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Līdz 12.jūnijam meža īpašnieki aicināti pieteikties demonstrējumu izveidei
Līdz 12.jūnijam meža īpašnieki aicināti pieteikties demonstrējumu izveidei

Lai sekmīgi apsaimniekotu mežu, vienlaikus nodrošinot dabas vērtību saglabā...

Meža ugunsnedrošais laikposms sākas 26. aprīlī
Meža ugunsnedrošais laikposms sākas 26. aprīlī

Valsts meža dienests ar 26. aprīli nosaka meža ugunsnedrošā laikposma sākum...

AS “Latvijas valsts meži” uzsāk meža atjaunošanas sezonu
AS “Latvijas valsts meži” uzsāk meža atjaunošanas sezonu

Līdz ar siltāka laika iestāšanos, AS “Latvijas valsts meži” (LVM) sāk darbu...