, .
cloudy 6.7℃
Vārda dienu svin: Haralds, Almants

Meža nozares gada balvas “Zelta čiekurs 2023” laureātus apbalvos 7.decembrī Jelgavā

Zemkopības ministrija , 01-12-2023
Meža nozares gada balvas “Zelta čiekurs 2023” laureātus apbalvos 7.decembrī Jelgavā

Meža dienu komiteja ir pasludinājusi Meža nozares Gada balvas “Zelta čiekurs 2023” laureātus, un šī balva šogad tiks pasniegta divdesmito reizi. Balvu svinīgā pasniegšana un laureātu godināšanas ceremonija notiks 7. decembrī pulksten 19.00 Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Lielajā aulā, Lielajā ielā 2, Jelgavā.

Meža dienu komiteja šogad ir izvirzījusi izcilākos nozares profesionāļus piecās nominācijās: „Par mūža ieguldījumu”, “Par ieguldījumu nozares attīstībā”, “Par ieguldījumu sabiedrības izglītošanā”, “Par inovatīvu uzņēmējdarbību”. Savukārt nominācijas “Par ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu” laureāti izvērtēti Latvijas Meža īpašnieku biedrības rīkotajā konkursā “Sakoptākais mežs”. Ar Gada balvai “Zelta čiekurs 2023” izvirzītajiem pretendentiem varat iepazīties ZM tīmekļvietnē.

„Zelta čiekurs” ir gadskārtēja meža nozares augstākā atzinība par nozīmīgiem sasniegumiem un ieguldījumu nozares labā. Balva dibināta, lai apzinātu Latvijas labākos meža darbiniekus un pateiktos viņiem par paveikto, kā arī iepazīstinātu sabiedrību ar Latvijas labākajiem mežsaimniekiem, kokrūpniekiem, nozares zinātniekiem un pedagogiem. Meža nozares gada balvas pastāvēšanas laikā tā ir pasniegta vairāk nekā 200 Latvijas mežsaimnieku, nozares pētnieku, uzņēmēju un biedrību.

Meža nozare ir ļoti nozīmīga Latvijas valsts tautsaimniecībai, mūsu valsts ir ceturtā mežainākā Eiropā. Apmēram puse Latvijas meža pieder valstij, pārējā meža lielākā daļa pieder privātās zemes īpašniekiem, kuru kopējais skaits ir aptuveni 113 tūkstoši. Meža nozarē strādā 40 tūkstoši nodarbināto, un vēl 30 tūkstoši cilvēku nodarbināti saistītajās nozarēs. Nozares īpatsvars iekšzemes kopproduktā (IKP) pēdējos gados ir virs 5 procentiem, 2022. gadā tas sasniedza 6,5 procentus. Mežsaimniecības ekonomiskais pamatojums Latvijā ir koksnes ieguve, kas nodrošina ekonomisko stabilitāti ar darba vietām un nodokļu iemaksām, dod nozīmīgu pienesumu valsts IKP, eksportam un atjaunojamo resursu ieguvei.

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Latvijas Jauno zemnieku klubs – par jauno saimnieku interesēm Latvijā un Eiropā
Latvijas Jauno zemnieku klubs – par jauno saimnieku interesēm Latvijā un Eiropā

Latvijas jaunie lauksaimnieki turpinās aktīvu savu interešu aizstāvību un v...

Valsts atbalsts ciltsdarbam 2024. gadā
Valsts atbalsts ciltsdarbam 2024. gadā

Valsts atbalstam ciltsdarbam 2024. gadā paredzēti 20,42 miljoni eiro....

Kaļķošanas materiālu salīdzinājums tauriņziežu–stiebrzāļu zālājos
Kaļķošanas materiālu salīdzinājums tauriņziežu–stiebrzāļu zālājos

LLKC 2022. gadā ierīkoja demonstrējumu “Optimāla augsnes pH līmeņa uzturēša...