, .
partlycloudy_day -3.1℃
Vārda dienu svin: Dagmāra, Marga, Margita

Meža īpašnieku kooperatīvā "Mežsaimnieks" apvienojušies vairāk nekā 700 biedru

LETA , 15-02-2021
Meža īpašnieku kooperatīvā "Mežsaimnieks" apvienojušies vairāk nekā 700 biedru

Šī gada februārī kooperatīvā "Mežsaimnieks" apvienojušies 740 privāto meža īpašnieku no visas Latvijas, kas kopā apsaimnieko 13 300 hektārus meža platības, pauda kooperatīvā.

"Mežsaimnieks" valdes priekšsēdētājs Grigorijs Rozentāls pauda, ka kooperatīvā sabiedrība tika izveidota, lai īpašniekiem atvieglotu īpašuma apsaimniekošanu un netiktu lemts par tā pārdošanu. "Mēs strādājam sadarbojoties ar meža īpašniekiem, lai īpašums nes ne tikai estētisku baudījumu, ne tikai dod vietu, kur īpašniekam pastaigāt, palasīt sēnes, ogas, bet dod arī ekonomisko atdevi," uzsvēra Rozentāls.

Viņš minēja, ka īpašuma apsaimniekošana prasa zināšanas un pieredzi, tāpēc kooperatīvs sniedz meža īpašniekiem nozares profesionāļu atbalstu. "Esam kļuvuši par būtisku Latvijas meža nozares sastāvdaļu un, īstenojot ES fonda piesaistīto finansējumu, bezmaksas sniedzam konsultācijas meža īpašniekiem mežsaimniecības jautājumos," piebilda valdes priekšsēdētājs.

Kooperatīvā stāstīja, ka "Mežsaimnieks" par vienu no mērķiem ir izvirzījis meža īpašnieku tīklošanās pasākumus un pieredzes apmaiņas projektus, kuros patlaban tiešsaistē tiek pulcēti kooperatīva biedru.

"Ne visi meža īpašnieki ir labi mežkopji, ne visi ir labi tirgotāji. Mūsu misija ir palīdzēt meža īpašumu apsaimniekošanā tiem, kam šāda palīdzība ir nepieciešama. Iepriekšējais gads, līdz ar izmaiņām ikdienā, ir veicinājis mūs pievērsties sadarbībai ar klientiem ne tikai mežā, bet arī tiešsaistes vidē, kur pārrunājam aktuālo meža apsaimniekošanā," skaidroja Rozentāls.

2019.gadā kooperatīva apgrozījums bija 7,253 miljoni eiro, kas ir par 11,2% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt "Mežsaimnieks" peļņa bija 14 013 eiro, pretstatā zaudējumiem 20 208 eiro apmērā 2018.gadā. 2020.gada kooperatīva provizoriskais apgrozījums ir pieci miljoni eiro.

"Mežsaimnieks" reģistrēts 2012.gadā. Kooperatīvam ir trīs reģionālie biroji Alsungā, Valmierā un Rēzeknē, kā arī konsultāciju centrs Rīgā.

Komentāri


Jūsu komentārs

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Kā klimata pārmaiņas ietekmē Latvijas mežus
Kā klimata pārmaiņas ietekmē Latvijas mežus

Plaši un postoši mežu ugunsgrēki ir viens no satraucošākajiem klimata pārma...

Kooperatīvs "Mežsaimnieks" pērn iestādījis vairāk nekā 1,1 miljonu koku
Kooperatīvs "Mežsaimnieks" pērn iestādījis vairāk nekā 1,1 miljonu koku

Mežsaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība "Mežsaimnieks" pagājušaj...

Putni - palīgi mežā, drauds vistu kūtī
Putni - palīgi mežā, drauds vistu kūtī

Tuvojoties pavasarim, daudziem meža īpašniekiem pēc lielās ziemas savu daļu...

Marta beigās varēs pieteikties atbalsta saņemšanai mežsaimniecībā
Marta beigās varēs pieteikties atbalsta saņemšanai mežsaimniecībā

Šā gada marta beigās būs iespējams pieteikties Lauku atbalsta dienesta atba...