, .
cloudy 14.8℃
Vārda dienu svin: Tija, Saiva, Sentis, Santis, Saivis

Meža attīstības fonds atbalstīs projektus sabiedrības zināšanu uzlabošanai

Zemkopības ministrija , 29-04-2024
Meža attīstības fonds atbalstīs projektus sabiedrības zināšanu uzlabošanai

Lai veicinātu meža nozares attīstībai nepieciešamos prioritāros zinātniskos pētījumus, kā arī meža nozares dalībnieku un visas sabiedrības informēšanu par meža nozares attīstību, valdība otrdien, 23. aprīlī, apstiprinājusi Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos priekšlikumus grozījumiem valsts atbalsta piešķiršanas kārtībā meža nozares attīstībai, nosakot šiem mērķiem finansējumu no Meža attīstības fonda (MAF) 2024. gadā.

Valsts atbalsts meža zinātniskajai izpētei, meža īpašnieku apmācībai, sabiedrības informēšanas un izglītošanas programmām un projektiem 2024. gadā kopā pareidzēts nedaudz vairāk par 1,337 milj. eiro.

No kopējā finansējuma meža attīstības prioritāro zinātnisko projektu īstenošanai plānots izlietot 477 tūkst. eiro. Projekti paredz, piemēram, meža nekoksnes produktu un un to devuma Latvijas tautsaimniecībā izvērtējumu, mežsaimniecības vadlīniju, kas tuvas Latvijas apstākļiem un dabai, izstrādi. Tiks pētīta arī egļu astoņzobu mizgrauža masveida savairošanās ietekme uz meža apsaimniekošanu un koksnes resursu ieguvi, kā arī koksnes plātņu produktu ražošanas dinamika Latvijā un citi projekti.

Konkrētiem meža nozares atbalsta un attīstības projektiem, tostarp gada balvas “Zelta Čiekurs” konkursa organizēšanai, skolēnu izglītības projektiem, “Meža dienu” norisei un citiem informējošajiem pasākumiem paredzēts izlietot 288 tūkst. eiro.

MAF finansējums paredzēts arī vairākām mērķprogrammām, kuru īstenošanai pretendenti var pieteikties konkursa kārtībā. Meža nozares profesionālās un augstākās izglītības attīstībai ir novirzīti 20 tūkst. eiro, zinātnisko pētījumu mērķprogrammai – 30 tūkst. eiro, skolēnu un interešu pulciņu izglītības pasākumiem un programmām – 80 tūkst. eiro, konferenču, izglītojošu pasākumu, nozares informācijas publiskošanai atvēlēti 25 tūkst. eiro, savukārt projektiem plašsaziņas līdzekļos – nepilni 173 tūkst. eiro.

Zinātnisko projektu realizēšanai var pieteikties Zinātnisko institūciju reģistrā iekļautas zinātniskas iestādes, izglītības projektu īstenošanai – biedrības, nodibinājumi vai izglītības iestādes, kuras īsteno meža nozares izglītības programmas. Pārējo attīstības projektu un mērķprogrammu realizēšanai var pieteikties fiziskas vai juridiskas personas, kuras izpilda noteikumu prasības.  

MAF dibināts 2001. gadā, to pārvalda ZM izveidota Meža attīstības fonda padome, bet lēmumu pieņemšanā un līdzekļu sadalē līdzdarbojas konsultatīvā padome, kas nodrošina finansējuma izlietojuma atklātumu un veicina sabiedrības interešu ievērošanu.

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Sāksies stirnu āžu medību sezona
Sāksies stirnu āžu medību sezona

Šā gada 1. jūnijā sāksies stirnu āžu medību sezona. Savukārt stirnu kazu un...

Uzdod savu jautājumu mežsaimniecības konsultantam
Uzdod savu jautājumu mežsaimniecības konsultantam

Uzdod savu jautājumu par kādu ar mežsaimniecību saistītu tēmu - MKPC konsul...

Dižkoka aizsardzība ir zemes īpašnieka pienākums un atbildība
Dižkoka aizsardzība ir zemes īpašnieka pienākums un atbildība

Ikvienam zemes īpašniekam būtu jāzina, ka viņš ir atbildīgs par dabas vērtī...

PVD veic meža dzīvnieku vakcināciju pret trakumsērgu
PVD veic meža dzīvnieku vakcināciju pret trakumsērgu

Šonedēļ Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) uzsācis meža dzīvnieku vakc...