, .
cloudy -1℃
Vārda dienu svin: Aivars, Valērijs

Mēslošanas līdzekļus turpmāk marķēs ar CE zīmi

LETA , 15-06-2022
Mēslošanas līdzekļus turpmāk marķēs ar CE zīmi

Valdība otrdien apstiprināja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavoto kārtību Eiropas Savienības (ES) mēslošanas līdzekļu ar CE zīmi apritei, lai nodrošinātu pāreju uz jaunajiem ES nosacījumiem Latvijā un atbilstošu mēslošanas līdzekļu tirgus uzraudzību, nodrošinot līdzekļu atbilstību noteiktajām prasībām.

ZM aģentūru LETA informēja, ka pēc 2022.gada 16.jūlija, kad ES mēslošanas līdzekļu aprite notiks pēc jaunajiem nosacījumiem, marķējums "EK mēslošanas līdzeklis" tiks aizstāts ar "Eiropas atbilstības" jeb CE zīmi, kas ir ražotāja apliecinājums, un norāda, ka ES mēslošanas līdzeklis atbilst noteiktajām prasībām.

Ar CE zīmi turpmāk varēs tikt marķēti arī organiskie mēslošanas līdzekļi, substrāti, biostimulatori, ja tie būs ražoti atbilstoši ES nosacījumiem, tādējādi paplašināsies tirgū pieejamais mēslošanas līdzekļu klāsts.

Vienlaikus no 16.jūlija mainīsies nepieciešamā dokumentācija, kas ražotājam, ievedējam vai iepakotājam ir iesniedzama Valsts augu aizsardzības dienestā (VAAD), lai pieteiktu uzskaitei ES mēslošanas līdzekli ar CE zīmi. Piesakot uzskaitei ES mēslošanas līdzekli ar CE zīmi, vairs nebūs jāiesniedz izziņa, ar ko ražotājs apliecina, ka mēslošanas līdzeklis atbilst līdzšinējā regulējuma prasībām, bet būs jāiesniedz ražotāja ES atbilstības deklarācijas kopija.

Ja mēslošanas līdzekļa iepakotājs mainīs uzskaitei pieteikta mēslošanas līdzekļa nosaukumu vai preču zīmi vai veiks citas izmaiņas vai pievienos papildinformāciju, iepakotājs tiks uzskatīts par ražotāju un viņam būs jāsagatavo tehniskā dokumentācija un jāveic atbilstības novērtēšanas procedūra, ko paredz jaunā ES regula.

Noteikumi noteic, ka mēslošanas līdzekļus ar līdzšinējo marķējumu "EK mēslošanas līdzeklis", kuri tirdzniecībā ES nonākuši līdz 2022.gada 16.jūlijam, drīkstēs pārdot arī pēc šī datuma, kā arī šos mēslošanas līdzekļus varēs pieteikt uzskaitei VAAD atbilstoši līdzšinējai aprites uzraudzības un kontroles kārtībai mēslošanas līdzekļiem ar marķējumu "EK mēslošanas līdzeklis".

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
LAD mobilajai lietotnei jauna funkcionalitāte
LAD mobilajai lietotnei jauna funkcionalitāte

Lauku atbalsta dienests mobilajā lietotnē klientu ērtībai ir ieviesis jaunu...

Zemnieku saeima tikās ar klimata un enerģētikas ministru
Zemnieku saeima tikās ar klimata un enerģētikas ministru

Janvāra beigās biedrības “Zemnieku saeima” (ZSA) pārstāvji tikās ar Klimata...

Turpinās pētījums par kālija humātu un tā izmantošanu slaucamo govju ēdināšanā
Turpinās pētījums par kālija humātu un tā izmantošanu slaucamo govju ēdināšanā

Globālais pieprasījums pēc lopkopības produktiem, kas cilvēka uzturam ir sv...