, .
clearsky_day 15.1℃
Vārda dienu svin: Gaida, Arnis, Arno

MAMMADABA tīmekļvietnē lasāmas dabas ziņas vieglajā valodā

Latvijas valsts meži , 10-05-2023
MAMMADABA tīmekļvietnē lasāmas dabas ziņas vieglajā valodā

Turpinot AS “Latvijas valsts meži” (LVM) dabas tūrisma tīmekļvietnes mammadaba attīstību ar mērķi veicināt iekļaujošu sabiedrību, mammadaba vietnē radīta jauna sadaļa – dabas ziņas vieglajā valodā.

Jaunajā sadaļā turpmāk tiks publicētas informatīvas un izglītojošas ziņas par LVM vides ekspertu novērojumiem un atklājumiem. Tāpat tiks skaidrotas dažādas norises dabā un sniegti padomi, kas lieti noderēs, atpūšoties mežā.  Jau tagad publicētajās ziņās vieglajā valodā var uzzināt vairāk par pavasara vēstnešiem, purva varžu nārsta laiku, Latvijā sastopamo gludeno čūsku, nesen atklāto jauno pastaigu taku un skatu platformu Pelēču ezera purvā un citiem interesantiem jaunumiem.

“Aktuālā informācija vieglajā valodā pagaidām sastopama reti kurā tīmekļvietnē Latvijā. Visbiezāk vieglajā valodā varam atrast aprakstu par valsts vai pašvaldību iestādi, tās sniegtajiem pakalpojumiem un kontaktinformāciju. Tāpēc “Latvijas valsts mežu” iniciatīva veidot aktuālās dabas ziņas vieglajā valodā ir nozīmīgs devums, kas, no vienas puses, papildina pieejamās informācijas klāstu cilvēkiem ar kognitīvajiem traucējumiem, bet, no otras puses, parāda, ka veidot informāciju vieglajā valodā ir iespējams, ja vien ir izpratne par pieejamas informācijas nozīmīgumu un patiesa vēlme veicināt iekļaujošu sabiedrību Latvijā,” uzsver Vieglās valodas aģentūras vadītāja Irīna Meļņika.

Dabas ziņas vieglajā valodā ir turpinājums iepriekš vieglajā valodā tulkotajai vietnes pamatinformācijai par LVM tūrisma objektiem vieglajā valodā, kas pērn rudenī tapa sadarbībā ar Latvijas Universitātes Lietišķās valodniecības centru.

“Esam gandarīti, ka varam būt viens no labās prakses piemēriem, kas vieglo valodu ievieš ikdienas lietojumā un tā sniedz praktisku ieguldījumu iekļaujošas sabiedrības stiprināšanā, nodrošinot vērtīgas informācijas pieejamību visiem iedzīvotājiem. Dabas ziņas vieglajā valodā palīdzēs izzināt Latvijas mežu bagātības un rosinās doties dabā, lai atklātu dabas daudzveidību un plašās atpūtas iespējas,” norāda LVM komunikācijas daļas vadītājs Tomass Kotovičs.  

Visi ziņu teksti atbilst vieglās valodas nosacījumiem gan valodas, gan arī vizuālā izkārtojuma līmenī. Šāda teksta galvenais uzdevums ir nodot informāciju skaidri saprotamā veidā. Informācija vieglajā valodā ir būtiska dažādām iedzīvotāju grupām: vājdzirdīgajiem, cilvēkiem ar demenci, disleksiju, cilvēkiem pēc insulta, iebraucējiem ar vājām valodas zināšanām, cilvēkiem ar intelektuālās attīstības traucējumiem un citiem.

DABAS ZIŅAS VIEGLAJĀ VALODĀ

mammadaba tīmekļvietnē vienkopus atrodama informācija par Latvijas valsts mežu ierīkotajām un uzturētajām tūrisma un atpūtas vietām visā Latvijā. Lai nodrošinātu informācijas piekļūstamību arī cilvēkiem ar redzes traucējumiem, mājaslapā var pielāgot krāsu kontrastu un burtu lielumu. Tāpat informācija par iecienītākajiem LVM tūrisma objektiem, kuros Ukrainas civiliedzīvotājiem tiek nodrošināta bezmaksas ieeja, ir publicēta ukraiņu valodā.

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Grozījumi Meža likumā nodrošinās ātrāku meža aizsardzības pasākumu īstenošanu
Grozījumi Meža likumā nodrošinās ātrāku meža aizsardzības pasākumu īstenošanu

Valdība, 6. jūnijā, apstiprinājusi Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos ...

Pirmo reizi bruto segumos iekļautas briežu audzēšanas izmaksas
Pirmo reizi bruto segumos iekļautas briežu audzēšanas izmaksas

Lai kalkulētu, piemēram, briežu audzēšanas izmaksas, lieti noderēs bruto se...

Valsts meža dienests rosina turpināt egļu astoņzobu mizgrauža izplatības ierobežojošos pasākumus
Valsts meža dienests rosina turpināt egļu astoņzobu mizgrauža izplatības ierobežojošos pasākumus

Saistībā ar egļu astoņzobu mizgrauža (Ips typographus) aktivitātes pieaugum...

1. jūnijā sākas stirnu āžu medību sezona
1. jūnijā sākas stirnu āžu medību sezona

Valsts meža dienests informē, ka šā gada 1. jūnijā ir sākusies kārtējā stir...