, .
clearsky_day 12℃
Vārda dienu svin: Maija, Paija

LLKC veido tālmācības moduļus Ukrainas lauksaimniekiem

LLKC , 24-11-2020
LLKC veido tālmācības moduļus Ukrainas lauksaimniekiem

Nākamā gada pavasarī Ukrainas lauksaimniekiem būs pieejami trīs e-vides tālmācības moduļi, kurus izstrādā Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) eksperti. Projekts “E-konsultanta izveide Ukrainas lauksaimniecības produkcijas eksportētājiem” top ar ASV vēstniecības Kijevā un Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas finansiālo atbalstu. LLKC jau trešo gadu startē ASV valdības izsludinātajā konkursā Emerging Donor Challenge Program (EDCP*), saņemot finansējumu arī konkursa 7. kārtā.

Pašlaik jau izveidota un ar Ukrainas partneriem saskaņota visu triju mācību moduļu satura struktūra. Pārtikas kvalitātes shēmu moduļa saturu veido LLKC eksperti Sandra Eimane un Irina Gintere sadarbībā ar GLOBALG.A.P eksperti Edīti Strazdiņu. Otra mācību moduļa saturu, kas ietver informāciju par bioloģiskās lauksaimniecības potenciālu eksporta spēju veicināšanā, ES tiesību aktiem saistībā ar bioloģisko produktu, tā sertifikāciju un pārbaudes prasībām, veido LLKC eksperti Lāsma Ozola un Māris Narvils sadarbībā ar Ukrainas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas eksperti Mariju Makhnovetsu. Savukārt moduli par kooperācijas iespējām eksporta veicināšanā veido Ukrainas kooperācijas eksperts Romāns Korinets sadarbībā ar LLKC eksperti Lieni Feldmani.

Romāns Korinets, Ukrainas lauksaimniecības konsultatīvo dienestu asociācijas goda prezidents: “Ukraina ir viens no galvenajiem spēlētājiem bioloģiskās produkcijas tirgū – 2019. gada beigās Ukrainas bioloģiskās produkcijas ražotāji pēc importēšanas apjomiem bija pirmie Eiropā un otrie pasaulē. Panākumi varētu būt lielāki, taču mūsu lauksaimniekiem ir daudz robu nepieciešamajās zināšanās šajā nozarē. Īstenojot šo projektu kopā ar Latvijas partneriem, mēs tos centīsimies aizpildīt. Mēs arī saprotam, ka mazajiem zemniekiem vienatnē praktiski nav izredžu strādāt starptautiskajos tirgos. Tāpēc būtisks šī projekta akcents būs produkcijas ražotāju kooperēšanās. Ukrainas lauksaimniecības konsultāciju dienestu nacionālajai asociācijai ir ļoti svarīgi, ka šis projekts tiek īstenots partnerībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru, jo tādējādi mūsu konsultanti pieredzi smelsies no avota, kas ar to nodarbojas jau ilgi.”

Projekta izstrāde, ņemot vērā situāciju ar Covid izplatību, notiek tiešsaistes darba grupās Zoom platformā. Tiek gatavoti arī materiāli dažādu multivides veidu apvienojumam, ieskaitot tekstus, video, audio, infografikas, prezentācijas slaidus u. c.

* EDCP programma paredz trīspusējus palīdzības projektus, kurus līdzfinansē ASV un jaunie Centrālās Eiropas un Baltijas donori, lai nodotu savas zināšanas un pieredzi trešās attīstības valstīm par pāreju uz demokrātisku pārvaldību.

Komentāri


Jūsu komentārs

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Pasākums „TRAKTORDIENA 2021” - PĀRCELTS!
Pasākums „TRAKTORDIENA 2021” - PĀRCELTS!

Nodibinājums „Fonds Latvijas lauksaimniecības attīstībai” informē, ka, ņemo...

Aptauja: 73% pircēju, iegādājoties cūkgaļu,  vēlas paaugstinātas labturības un vides prasības
Aptauja: 73% pircēju, iegādājoties cūkgaļu, vēlas paaugstinātas labturības un vides prasības

Iegādājoties cūkgaļu, pircēji vēlas redzēt marķējumu par paaugstinātām dzīv...

"Siera klubs": Tirgotājiem interese par Jāņu sieru patlaban ir mazāka nekā pērn
"Siera klubs": Tirgotājiem interese par Jāņu sieru patlaban ir mazāka nekā pērn

Patlaban siera ražotāji slēdz līgumus ar lielveikaliem par Jāņu siera piegā...