, .
cloudy 2.7℃
Vārda dienu svin:

Lielisks risinājums D vitamīna trūkumam organismā

Latvijas Apvienotā putnkopības nozares asociācija , 17-10-2022
Lielisks risinājums D vitamīna trūkumam organismā

D vitamīnam ir izšķiroša nozīme, palīdzot mums saglabāt savu veselību. Tās galvenā funkcija ir atbalstīt kalcija un fosfora uzsūkšanos un metabolismu, saglabājot kaulu stiprumu, veselīgus zobus. D vitamīns arī palīdz regulēt un uzturēt spēcīgu imūnsistēmu. Papildus šiem primārajiem ieguvumiem pētījumi liecina, ka D vitamīnam var būt nozīme arī depresijas mazināšanā, aizsargāšanā pret dažiem vēža veidiem un akūtu elpceļu infekciju, tostarp saaukstēšanās un gripas ārstēšanu.

Olas ir ne tikai garšīgas, bet arī lieliski barojošs ēdiens. Olas ir arī viegli pieejamas un daudz lētāka alternatīva salīdzinājumā ar D vitamīna piedevām, padarot tās par ideālu izvēli daudziem cilvēkiem kā kompensēt D vitamīna trūkumu. Jau īpaši Latvijas laika joslā, tuvojoties rudenim un tumšajam laikam, ir svarīgi atrast alternatīvus D vitamīna avotus, ko vasarā bija iespējams saņemt no saules stariem.

LAPNA kustība “Olas ir spēks!” turpina izglītot sabiedrību par dažādām niansēm, kas saistītas ar olu patēriņu ikdienā, tostarp arī par ES standartiem, kas vērsti uz dējējvistu labturību un olu kā pārtikas produktu drošumu.

Projektu “Olas ir spēks!” finansē Eiropas Savienība. Tomēr paustie uzskati un viedokļi ir tikai autora(-u) uzskati un viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Lauku atbalsta dienesta uzskatus un viedokļus. Ne Eiropas Savienība, ne Lauku atbalsta dienests ar tiem nevar tikt saukti pie atbildības.

Projekts "ES ražotu olu informācijas un veicināšanas pasākumi Latvijā un Lietuvā" (EU Eggxpert, projekta nr. 101046173)

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
LAD publiskajā kartē publicēts kūdraugšņu slānis
LAD publiskajā kartē publicēts kūdraugšņu slānis

Lauku atbalsta dienesta kartē https://karte.lad.gov.lv/ ir publicēts kūdrau...

LAD klienti var veikt lauku bloku precizēšanu
LAD klienti var veikt lauku bloku precizēšanu

No 2024. gada 26. februāra līdz 2. aprīlim klientiem ir iespēja uzsākt lauk...

Informācija par piekļuves izmaiņām sistēmai TRACES
Informācija par piekļuves izmaiņām sistēmai TRACES

No 2024. gada aprīļa piekļuve TRACES sistēmai tiks mainīta no paroles uz di...