, .
fair_day 17.9℃
Vārda dienu svin: Romāns, Romualds, Romualda

Lielbritānijas valdība nosaka jaunus piemērošanas termiņus atsevišķu ES kravu kontroles pasākumiem

Zemkopības ministrija , 16-03-2021
Lielbritānijas valdība nosaka jaunus piemērošanas termiņus atsevišķu ES kravu kontroles pasākumiem

Pārskatītais laika grafiks

• Dzīvnieku izcelsmes produktiem (POAO), noteiktiem dzīvnieku izcelsmes blakusproduktiem (ABP) un augsta riska pārtikas produktiem, kas nav dzīvnieku izcelsmes produkti (HRFNAO), iepriekšējā paziņošana par kravu nav nepieciešama līdz 2021. gada 1. oktobrim. 

• POAO un noteiktiem ABP eksporta sertifikāts nav nepieciešams līdz 2021. gada 1. oktobrim. 

• Joprojām būs nepieciešama muitas importa deklarācijas, taču līdz 2022. gada 1. janvārim ir pagarināts termiņš, kurā ir iespēja izmantot atlikto deklarēšanu un papildu deklarāciju iesniegšanu līdz sešiem mēnešiem pēc preču ievešanas.

• Drošības un garantijas deklarācijas importam nebūs nepieciešamas līdz pat 2022. gada 1. janvārim.

• POAO, noteiktiem ABP un HRFNAO fiziskas sanitārās un fitosanitārās (SPS) pārbaudes robežkontroles punktos tiks veiktas no 2022. gada 1. janvāra.

• Augsta riska augiem fiziskas SPS pārbaudes robežkontroles punktos tiks veiktas no 2022. gada 1. janvāra.

• Zema riska augiem un augu produktiem iepriekšējā paziņošana par kravu, kā arī dokumentu, tostarp fitosanitāro sertifikātu, pārbaudes tiks ieviestas no 2022. gada 1. janvāra.

• Dzīviem dzīvniekiem un zema riska augiem un augu produktiem pārbaudes robežkontroles punktos tiks ieviestas no 2022. gada marta.

 

 

Tirgotājiem, kuri Lielbritānijā ieved kontrolei pakļautās preces, joprojām nebūs tiesību uz atlikto muitas deklarēšanu un, ievedot preces Lielbritānijā, viņiem būs jāaizpilda pilna muitas deklarācija.

 

 

Informācijas avots:

https://questions-statements.parliament.uk/written-statements/detail/2021-03-11/hcws841

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Labības kulšanas pirmie rezultāti ir labāki nekā pērn
Labības kulšanas pirmie rezultāti ir labāki nekā pērn

Ziemas miežu, ziemas rapša un agro ziemas kviešu kulšanas pirmie rezultāti ...

Pedagogus aicina uz Latvijā vienīgo konferenci par pārtikas pratību skolās
Pedagogus aicina uz Latvijā vienīgo konferenci par pārtikas pratību skolās

13. augustā Ozolnieku vidusskolā notiks konference pedagogiem “Pārtikas pra...

Uzlabots Mēslošanas līdzekļu un substrātu reģistrs
Uzlabots Mēslošanas līdzekļu un substrātu reģistrs

Būtiski uzlabots Valsts augu aizsardzības dienesta Mēslošanas līdzekļu un s...