, .
fair_day 22.9℃
Vārda dienu svin: Kristīne, Kristīna, Krista, Kristiāna, Kristiāns

Lauksaimniekiem būs pieejams atbalsts konsultācijām izaugsmes un konkurētspējas veicināšanā miljona eiro apmērā

LETA , 17-03-2021
Lauksaimniekiem būs pieejams atbalsts konsultācijām izaugsmes un konkurētspējas veicināšanā miljona eiro apmērā

Lauksaimniekiem būs pieejams atbalsts konsultācijām uzņēmuma izaugsmes un konkurētspējas veicināšanā miljona eiro apmērā, liecina oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" publicētais paziņojums.

Lauku atbalsta dienests (LAD) rīkos gala labuma guvēju jeb saimniecību atlasi, aprīlī izsludinot pieteikšanos Eiropas Savienības (ES) Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Lauku attīstības programmas (LAP) pasākuma "Konsultāciju pakalpojumi, lauku saimniecību pārvaldes un lauku saimniecību atbalsta pakalpojumi" apakšpasākumam "Atbalsts konsultāciju pakalpojumu izmantošanas veicināšanai", kur kopējais pieejamais finansējums ir miljons eiro.

Atbalsts paredzēts par konsultācijām uzņēmuma izaugsmes un konkurētspējas veicināšanā, slēdzot vairāku gadu sadarbības līgumu par konsultāciju pakalpojuma saņemšanu, ja gala labuma guvējs jeb konsultāciju saņēmējs ir juridiska vai fiziska persona, kura veic saimniecisko darbību lauku apvidū lauksaimniecības nozarē. Līdztekus gala labuma guvēja apgrozījumam pēdējā noslēgtajā finanšu gadā jāpārsniedz 30 000 eiro, bet tas nevar būt lielāks par 70 000 eiro, ņemot vērā saistītos uzņēmumus, tostarp vienu vienotu uzņēmumu.

No kopējā finansējuma miljona eiro apmērā, maksimālais atbalsta apmērs par konsultācijām, kas pieejamas vienam gala labuma guvējam visā plānošanas periodā, ir 8500 eiro. Atbalsts neparedz tiešus maksājumus gala labuma guvējam, bet tiks izmaksāts konsultāciju pakalpojumu sniedzējam.

Par konsultāciju saņemšanu gala labuma guvējam būs jānoslēdz sadarbības līgums ar konsultāciju sniedzēju uz termiņu, kas nepārsniedz 2024.gada 31.martu.

Atbilstoši Zemkopības ministrijas izsludinātajam iepirkumam par konsultāciju pakalpojumu sniedzēju noteikts Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC).

Gala labumu guvēju jeb saimniecību pieteikšanās atbalstam notiks no 19.aprīļa līdz 19.maijam, LAD elektroniskajā pieteikšanās sistēmā.

LAD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts iestāde, kas administrē Eiropas Savienības Lauksaimniecības fonda līdzekļus un tiešos maksājumus zemniekiem.

LLKC darbojas kopš 1991.gada un ir lielākais lauku konsultāciju sniedzējs Latvijas teritorijā. Tā pastāvēšanas mērķis ir veicināt lauku attīstību, paaugstinot lauku uzņēmēju profesionālās un ekonomiskās zināšanas, nodrošināt konsultāciju un mācību organizāciju visos Latvijas novados, paaugstināt lauku iedzīvotāju konkurētspēju Eiropas Savienībā un organizēt Zemkopības ministrijas padotībā esošajās iestādēs strādājošo darbinieku tālākizglītību.

 

 

Komentāri


Jūsu komentārs

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Karstā laika ietekmē graudu raža samazinājusies par 15-20%
Karstā laika ietekmē graudu raža samazinājusies par 15-20%

Zemnieku vidū ir satraukums, jo karstā laika ietekmē graudu raža samazināju...

Rīgas Centrāltirgu ir jāveido par pievilcīgu vietu lauksaimniekiem un pircējiem
Rīgas Centrāltirgu ir jāveido par pievilcīgu vietu lauksaimniekiem un pircējiem

20. jūlijā Zemnieku saeimas (ZSA) pārstāvji piedalījās Rīgas domes vicemēra...

Kā karstums var ietekmēt potenciālo ražu dārzos
Kā karstums var ietekmēt potenciālo ražu dārzos

Laiks ieskatīties atkal dārzos, lai izdarītu pirmos spriedumus par to, kādu...

Salmonelozes klātbūtni PVD šogad mājputnu gaļā konstatējis 16 reizes
Salmonelozes klātbūtni PVD šogad mājputnu gaļā konstatējis 16 reizes

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) "Salmonella app" jeb salmonelozes k...