Linas Agro graudu iepirkumu direktors Vidis Armalis ir agronoms ar pieredzi, kas gūta, praktiski izbaudot grauda ceļu līdz patērētājam – no sēklas līdz realizācijai. Audzējot ziemas kviešus un rapšus ģimenes saimniecībā, kā arī organizējot graudu iepirkšanu un eksportu lielos apmēros, viņam ir savs skatījums par to, kā lauksaimniecībai attīstīties droši, stabili un mērķtiecīgi.
– Kāds ir bijis tavs ceļš līdz darbam Linas Agro?
– Esmu piedzimis lauksaimnieku ģimenē, viss mans mūžs ir saistīts ar lauksaimniecību. Ģimenes saimniecība nodarbojas ar graudkopību un lopkopību. Graudkopībā esam salīdzinoši nesen – kopš 2012. gada. Kādreiz galvenais akcents bija uz cūkkopību, bet, kad tā ar gadiem kļuva arvien nerentablāka, pievērsāmies graudkopībai.
Padsmit gadu vecumā sapratu, ka viens no svarīgākajiem rīkiem lauksaimniecībā ir informācija. Sāku meklēt papildu darbu, lai iegūtu zināšanas lielākajos lauksaimniecības uzņēmumos. Tā es nonācu savā pirmajā darbavietā – SIA Tand Ukri, kas ir viens no vadošajiem graudaugu audzētājiem Latvijā. Tur guvu pirmo praktisko pieredzi. Sāku kā palīgstrādnieks un traktora operators.
Beidzot vidusskolu, domāju, ka es varētu būt labs mehāniķis, bet, uzsācis studijas LLU Lauksaimniecības tehnikas mehāniķu programmā, jau pirmajā dienā sapratu, ka tas tomēr nav mans lauciņš. Tajā pašā dienā pārgāju uz Agronomiem.
Paralēli mācībām strādāju SIA Tand Ukri kā agronoma palīgs. Saņēmu piedāvājumu no lietuviešu kompānijas SIA Agrosfera un tā nokļuvu pārdošanas nozarē. Trīs gadus vēlāk, meklējot jaunas izaugsmes iespējas, aizgāju strādāt uz Linas Agro par tirdzniecības menedžeri.
Labi pārzinu visus graudkopības procesus – sākot no graudaugu sēklu iesēšanas augsnē līdz graudu eksportam uz dažādām pasaules valstīm. Ģimenes saimniecībā atbildu par graudu audzēšanu – no agronomijas līdz realizācijai. Mūsu mērķis ir gan ražas kvalitāte, gan kvantitāte, lai iegūtu maksimālo vērtību no katra hektāra attiecībā pret tajā ieguldītajiem līdzekļiem. Dodam priekšroku intensīvām šķirnēm. Lielākās platības aizņem ziemas kvieši, rapši, zirņi un zālāji...
Pilnu interviju lasiet augusta SAIMNIEKS LV numurā!
2024. gads lēnām tuvojas izskaņai, un top pirmie apkopojumi par aizvadīto l...
Andersonu dzimtas saimniecības saknes aizmetušās 1889. gadā un, sazarojušās...
Devāmies uz Liepājas pusi iepazīt 1992. gadā dibināto zemnieku saimniecību ...
Slaukt efektīvi nozīmē darīt to raiti, gādāt, lai dzīvnieki justos labi, un...