, .
cloudy 2.5℃
Vārda dienu svin:

Latvijas Jauno zemnieku klubs – jauno lauksaimnieku izaugsmei

Jauno zemnieku klubs , 13-03-2023
Latvijas Jauno zemnieku klubs – jauno lauksaimnieku izaugsmei

Jauno saimnieku ieceres apvienoties savu interešu un vajadzību īstenošanai, kas ļautu nodrošināt lauku teritoriju un lauksaimniecības nozares jēgpilnu nākotnes attīstību, neapstāsies, sola jaunievēlētā Jauno zemnieku kluba (JZK) valde.

Organizācijas 41.kongresā, kas notika februāra sākumā, JZK valdes priekšsēdētājas amatā atkārtoti apstiprināta Sandra Eimane, viņas vietnieks būs Rūdolfs Pulkstenis. Savukārt aktīvu valdes darbu veikt uzticēts Robinam Jānim Lellim, Kristeram Zajankovskim un Zanei Eidukai.


JZK rūpējas ne vien par lauksaimniecību, bet arī par lauku vides attīstību, tendencēm un vajadzībām, tieši jauniešu pilnveides, izglītības un izaugsmes iespēju kontekstā. Lai to paveiktu, tiek rīkotas tikšanās ar dažādu tehnikumu jauniešiem, piemēram, pārtikas tehnologiem, lai pastāstītu, kā rodas vietējā produkcija un, cik svarīgi ir atbalstīt vietējos ražotājus.


Sandra Eimane, JZK valdes priekšsēdētāja: “Esam kā platforma jauniešu izaugsmei, attīstībai un viedokļu pārstāvniecībai arī pašvaldību un valsts līmenī. Organizācijā veidojam kopības sajūtu, sniedzam atbalstu, noderīgus un praktiskus padomus, uzklausām un aizstāvam biedru intereses un vajadzības arī politiskajā telpā. Ļoti svarīgi par lauksaimniecības nozari un lauku vides dažādību ir informēt arī sabiedrību kopumā, ko aktīvi cenšamies īstenot.”


JZK biedri ir lielisks pierādījums, ka jauniešiem netrūkst entuziasma un azarta. Viņi strādā, domājot par efektivitāti un kvalitāti, izmanto jaunākos pētījumus, kā arī mācās no senču pieredzes. Jauniešiem patīk izmēģināt ko jaunu, taču šādi lēmumi tiek rūpīgi un kritiski izsvērti, veicot aprēķinus, izvērtējot riskus un domājot vairākus soļus un gadus uz priekšu.


Tomēr JZK neaprobežojas tikai ar darbošanos Latvijā. Vairāk nekā 30 gadu pastāvēšanas laikā, nodibināti kontakti ar līdzīgām organizācijām arī ārpus Latvijas, tādēļ jauno lauksaimnieku intereses kopīgi tiek pārstāvētas Eiropas līmenī.

Rūdolfs Pulkstenis, JZK valdes priekšsēdētājas vietnieks: “Svarīgi ir spēcīgi un pamatoti pārstāvēt Latvijas intereses un to mēs darām, esot Eiropas nozīmīgākajās nozares organizācijās. Arvien vairāk iesaistāmies dažādās sarunās un darba grupās, lai jauno lauksaimnieku nākotnes redzējums un aktuālās vajadzības tiktu sadzirdētas arī Eiropas lēmējinstitūcijās.”

JZK darbojas biedri no visas Latvijas, apvienojot aptuveni 15 nozares.

 

 

 

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
LAD publiskajā kartē publicēts kūdraugšņu slānis
LAD publiskajā kartē publicēts kūdraugšņu slānis

Lauku atbalsta dienesta kartē https://karte.lad.gov.lv/ ir publicēts kūdrau...

LAD klienti var veikt lauku bloku precizēšanu
LAD klienti var veikt lauku bloku precizēšanu

No 2024. gada 26. februāra līdz 2. aprīlim klientiem ir iespēja uzsākt lauk...

Informācija par piekļuves izmaiņām sistēmai TRACES
Informācija par piekļuves izmaiņām sistēmai TRACES

No 2024. gada aprīļa piekļuve TRACES sistēmai tiks mainīta no paroles uz di...