, .
fair_day 9.6℃
Vārda dienu svin: Māris, Mārica, Maigurs

Latvijas Biogāzes asociācija iebilst pret paredzētajām izmaiņām Elektroenerģijas tirgus likumā

LETA , 03-02-2021
Latvijas Biogāzes asociācija iebilst pret paredzētajām izmaiņām Elektroenerģijas tirgus likumā

Latvijas Biogāzes asociācija iebilst pret Elektroenerģijas tirgus likumā paredzētajām izmaiņām no atjaunojamajiem resursiem iegūtajai elektroenerģijai piemērot tirgus iepirkuma cenu, vienlaikus saglabājot striktus ierobežojumus un regulāciju, kas ir ieviesta, lai regulētu elektroenerģijas iepirkumu obligātā iepirkuma ietvaros, aģentūrai LETA pauda asociācijā.

Latvijas Biogāzes asociācijā norādīja, ka paredzētie grozījumi likumā ir nepārdomāti, kļūdaini interpretējot Eiropas Savienības direktīvas un sagrozot Valsts kontroles atzinuma secinājumus.

"Latvijas biogāzes ražotāji iestājas par jaunu atbalsta mehānismu izstrādi un ieviešanu, vienlaikus neiznīcinot visu atjaunojamo energoresursu nozari. Savu darbību līdz ar biogāzes nozares iznīcināšanu būs spiesti apturēt virkne piena un gaļas ražotāju, kā arī iesaistītie pārtikas uzņēmumi. Tā kā šie reģionos strādājošie uzņēmumi ārpus Rīgas ir lielākie nodokļu maksātāji, tad valstij samazināsies nodokļu ieņēmumi, bet lauku pašvaldībām ne tikai saruks budžets, bet lokāli palielināsies arī bezdarbs," pauda asociācijā.

Latvijas biogāzes asociācijā norādīja, ka likuma grozījumi tiešā veidā skars ne tikai biogāzes nozari, bet visus atjaunojamās enerģijas ražotājus.

Tostarp asociācijā minēja, ka Latvijā ir apmēram 25% elektroenerģijas deficīts, bet atjaunojamo energoresursu ražotāji nodrošina apmēram 17% no visa Latvijas enerģijas patēriņa. Tādēļ, iznīcinot atjaunojamo enerģiju, Latvija būs spiesta vēl vairāk noslogot TEC ražošanas jaudas, lai nosegtu vairāk nekā 40% deficītu, ražojot elektroenerģiju no Krievijas gāzes, tādējādi vēl vairāk pastiprinot atkarību no kaimiņvalsts politiskajiem un ekonomiskajiem procesiem. Turklāt Latvija sarežģīs savu situāciju ar siltumnīcas gāzu emisijas prasību izpildi un būs spiesta maksāt soda naudas vai šīs emisijas samazināt uz citu nozaru rēķina.

Grozījumus Elektroenerģijas tirgus likumā otrajam lasījumam trešdien skatīs Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija. 

Latvijas Biogāzes asociācija ir dibināta 1994.gada septembrī, apvienojoties virknei ar biogāzes tehnoloģiju attīstību un pētniecību saistītiem uzņēmumiem un personām. Asociācijas mērķis ir sekmēt biogāzes un biometāna tehnoloģiju attīstību, palielināt atjaunojamās enerģijas devumu Latvijas tautsaimniecības izaugsmē, veicināt sabiedrības izpratni un veikt izglītošanas pasākumus atjaunojamo energoresursu izmantošanas, alternatīvās enerģijas un vides aizsardzības jautājumos, piedalīties alternatīvās enerģijas un dabas aizsardzības jautājumu politikas izstrādāšanā un realizēšanā Latvijā.

 

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Nodotā svaigpiena apmērs Latvijā augustā pieaudzis par 1,8%
Nodotā svaigpiena apmērs Latvijā augustā pieaudzis par 1,8%

Nodotā svaigpiena apmērs šogad augustā Latvijā palielinājies par 1,8% salīd...

Liellopu gaļas iepirkumu cena augustā Latvijā pieaugusi par 2,6%
Liellopu gaļas iepirkumu cena augustā Latvijā pieaugusi par 2,6%

Latvijā govs liemeņa iepirkuma cena šogad augustā salīdzinājumā ar jūliju p...

Cūkgaļas cena Latvijā augustā bija vidēji par 9,4% lielāka nekā gadu iepriekš
Cūkgaļas cena Latvijā augustā bija vidēji par 9,4% lielāka nekā gadu iepriekš

Cūkgaļas cena Latvijā šogad augustā bija vidēji par 9,4% lielāka nekā pirms...

Valmieras muzeja Garšaugu dārzā būs skatāma dārzeņu izstāde "Kartupelis"
Valmieras muzeja Garšaugu dārzā būs skatāma dārzeņu izstāde "Kartupelis"

No šodienas līdz sestdienai Valmieras muzeja Garšaugu dārzā būs skatāma dār...