, .
fair_day 10.2℃
Vārda dienu svin: Māris, Mārica, Maigurs

"Latraps" iepirktās produkcijas daudzums pagājušajā finanšu gadā pieaudzis par 80%

LETA , 01-02-2021
"Latraps" iepirktās produkcijas daudzums pagājušajā finanšu gadā pieaudzis par 80%

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības "Latraps" iepirktās produkcijas daudzums pagājušajā finanšu gadā pieaudzis par 80%, salīdzinot ar gadu iepriekš, pārsniedzot 900 000 tonnu, aģentūrai LETA pavēstīja kooperatīva pārstāvji.

"Latraps" pārstāvji norādīja, ka pagājušajā gadā kooperatīva apgrozījums pieauga gandrīz visās darbības sfērās - gan augkopības ražošanas izejvielu realizācijā, gan degvielas tirdzniecībā, gan iesala ražošanā, gan arī tehnikas tirdzniecībā.

"Latraps" valdes priekšsēdētājs Edgars Ruža piebilda, ka pagājušo finanšu gadu kooperatīvs noslēdza ar zaudējumiem, kas radās saistībā ar nelabvēlīgajām cenu tendencēm graudaugiem pasaules tirgos, kā arī saistībā ar loģistikas un citu ar preču piegādi saistīto izmaksu palielināšanos.

Vienlaikus viņš minēja, lai izvairītos no šīs negatīvās pieredzes, kooperatīvs mainīja stratēģiju 2020.gada graudu ražas iepirkšanai un realizācijai, no kooperatīva biedriem produkciju iepērkot par bāzes cenām un gala cenu koriģējot pamatojoties uz realizācijas rezultātiem.

Kā vienu no nozīmīgākajiem notikumiem pērn, Ruža minēja "Latraps" atklāto graudu pirmapstrādes kompleksu Daugavpilī.

Viņš pauda, ka Daugavpils pirmapstrādes komplekss ir pirmais "Latraps" graudu pieņemšanas punkts Latgalē un septītais graudu pieņemšanas punkts Latvijā. "Redzot, cik strauji pēdējos gados attīstās lauksaimniecība Latgalē, un, pēc mūsu biedru pieprasījuma, mēs turpināsim graudu pirmapstrādes kompleksu attīstību Latgalē arī nākamajos gados," sacīja Ruža.

Kooperatīvā minēja, ka pirmapstrādes kompleksā investēti 4,5 miljoni eiro, taču tuvākajos gados plānots turpināt kompleksa otrās kārtas būvniecību.

"Latraps" attīstības projektu vadītājs Raivis Zabis sacīja, ka šogad plānots turpināt attīstīt esošos "Latraps" graudu pirmapstrādes punktus. "Saldus un Madonas kompleksu attīstībā plānots investēt 878 000 eiro. Elejā plānots renovēt minerālmēslu noliktavu, uzstādīt jaunu graud kalti Bauskā un pilnveidot arī pārējos kooperatīva pirmapstrādes kompleksus," viņš minēja.

Zabis pauda, ka 2021.gada plānos sākt arī dzelteno zirņu olbaltumvielu izolāta ražotnes būvniecību Jelgavā, kā arī turpināt "Latraps" partnerību ar "Alpha" ostu graudkopības nozares ilgtspējīgai attīstībai.

"Domāt un rīkoties ilgtspējīgi ir jāsāk tagad, jo tuvākajā laikā pasaulē nāksies pārdomāt veidus kā pabarot visu populāciju. Olbaltumvielu izolāta ražošana Latvijā ir mūsu atbilde uz globālo pārtikas izaicinājumu," minēja Zabis.

Viņš piebilda, ka olbaltumvielu izolāta ražotne Jelgavā būs pirmā šāda veida ražotne Austrumeiropā. "Būvējot rūpnīcu un ražojot zirņu izolātu, varam būt vieni no pirmajiem, kas pasaules tirgū sniegs šo inovatīvo produktu. Pats iedvesmojošākais, ka to varēsim ražot no zirņiem, pupām un citām kultūrām, ko mūsu biedri var izaudzēt tepat - Latvijā, tādējādi uzlabojot saimniekošanas ilgtspēju un kļūstot videi draudzīgākiem," teica Zabis.

Kooperācijā skaidroja, ka rūpnīcas kopējā jauda ļaus pārstrādāt 138 000 tonnu zirņu gadā. Plānots, ka 2022.gada beigās rūpnīcā būs iespējams pārstrādāt 38 000 tonnu zirņu.

Jau vēstīts, ka "Latraps" apgrozījums pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2019.gada 1.jūlija līdz 2020.gada 30.jūnijam, bija 269,902 miljoni eiro, kas ir par 35,7% vairāk nekā iepriekšējā finanšu gadā, taču kooperatīvā sabiedrība cieta zaudējumus 3,339 miljonu eiro apmērā pretstatā peļņai iepriekšējā finanšu gadā. "Latraps" reģistrēta 2000.gadā. 2020.gada beigās kooperatīvam bija vairāk nekā 1110 biedru.

 

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Nodotā svaigpiena apmērs Latvijā augustā pieaudzis par 1,8%
Nodotā svaigpiena apmērs Latvijā augustā pieaudzis par 1,8%

Nodotā svaigpiena apmērs šogad augustā Latvijā palielinājies par 1,8% salīd...

Liellopu gaļas iepirkumu cena augustā Latvijā pieaugusi par 2,6%
Liellopu gaļas iepirkumu cena augustā Latvijā pieaugusi par 2,6%

Latvijā govs liemeņa iepirkuma cena šogad augustā salīdzinājumā ar jūliju p...

Cūkgaļas cena Latvijā augustā bija vidēji par 9,4% lielāka nekā gadu iepriekš
Cūkgaļas cena Latvijā augustā bija vidēji par 9,4% lielāka nekā gadu iepriekš

Cūkgaļas cena Latvijā šogad augustā bija vidēji par 9,4% lielāka nekā pirms...

Valmieras muzeja Garšaugu dārzā būs skatāma dārzeņu izstāde "Kartupelis"
Valmieras muzeja Garšaugu dārzā būs skatāma dārzeņu izstāde "Kartupelis"

No šodienas līdz sestdienai Valmieras muzeja Garšaugu dārzā būs skatāma dār...