, .
clearsky_day 22.2℃
Vārda dienu svin: Kristīne, Kristīna, Krista, Kristiāna, Kristiāns

Konkurss “Šodien laukos” paplašina dalībnieku loku

Lauku tīkls , 26-03-2021
Konkurss “Šodien laukos” paplašina dalībnieku loku

Līdz ar gājputnu atgriešanos klāt arī konkurss skolēniem “Šodien laukos”. Savu sesto sezonu tas iesāk ar labām ziņām – konkursā piedalīties nu aicināti arī pirmsskolas un sākumskolas bērni. Šis arī būs pirmais gads, kad konkurss noslēgsies tikai decembrī.

Konkursa pirmajā posmā – no marta beigām līdz jūnija beigām – piedalīties aicināti  6.–9. klašu audzēkņi vecumā no 12 līdz 16 gadiem. Jau ierasti varēs startēt kā individuāli, tā ar klasi. Pirmais šī konkursa posms un pirmā lielā tēma ar uzdevumu tiks atklāti jau rīt – 26. martā! Konkursa noslēgumā trīs labākie individuālie dalībnieki iegūs planšetdatorus, savukārt  trīs veiksmīgākās klases iegūs balvas, kuru kopējais fonds – 1000 eiro!

Elīna Ozola, LLKC Lauku attīstības nodaļas vadītāja: “Konkursa mērķis paliek nemainīgs – aicinām skolēnus izzināt un izdzīvot tādas Latvijas bagātības kā laukus, mežus un ūdeņus, dodoties dabā un pildot dažnedažādus uzdevumus. Atgādinām, ka pieteikties konkursam var jebkurā brīdī visā konkursa norises laikā, bet, jo ātrāk tiks sākta uzdevumu izpilde, jo lielāka iespēja uzvarēt!.”

Konkursa otrais posms norisināsies visu jūliju, un tajā dažādi uzdevumi būs jāveic pašiem mazākajiem dalībniekiem vecumā no 3 līdz 7 gadiem. Startēt varēs tikai individuāli, tādēļ vislielākais atbalsts šeit būs nepieciešams tieši no vecākiem. Mēneša laikā tiks izvirzītas trīs galvenās tēmas un ar tām saistīti uzdevumi. Bērns varēs izvēlēties sev tīkamāko un ķerties pie tā izpildes. Darbu vērtēs, un tie, kas būs ieguvuši lielāko punktu skaitu, balvā saņems tādas vērtīgas un bērniem tīkamas balvas kā “LEGO”, konstruktorus u. c.

Konkursa trešais posms norisināsies novembrī un decembrī, piedalīties aicinot skolēnus no 8 līdz 11 gadiem. Tā kā gaisā jau būs jūtams ziemas un svētku tuvums, tad arī konkursa tēma un uzdevumi būs saistīti ar to. Arī šīs grupas dalībnieki tiks apbalvoti ar vērtīgām, gadalaikam un svētkiem atbilstošām balvām.

 Vairāk informācijas, pirmā posma pieteikuma anketas un konkursa nolikumu meklē www.laukutikls.lv sadaļā “Uzņēmējdarbība/Skolām”.

 Ieskatu iepriekšējo gadu konkursa norisē un dalībnieku veikumā var gūt konkursa oficiālajās vietnēs Facebook (facebook.com/sodienlaukos) un Instagram (instagram.com/konkurss_sodienlaukos).

 Jebkuru neskaidrību gadījumā droši zvaniet projekta vadītājai Zanei Zirnei, tālrunis 25560846, vai rakstiet e-pastu uz:  sodienlaukos@llkc.lv.

 

 

Komentāri


Jūsu komentārs

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Karstā laika ietekmē graudu raža samazinājusies par 15-20%
Karstā laika ietekmē graudu raža samazinājusies par 15-20%

Zemnieku vidū ir satraukums, jo karstā laika ietekmē graudu raža samazināju...

Rīgas Centrāltirgu ir jāveido par pievilcīgu vietu lauksaimniekiem un pircējiem
Rīgas Centrāltirgu ir jāveido par pievilcīgu vietu lauksaimniekiem un pircējiem

20. jūlijā Zemnieku saeimas (ZSA) pārstāvji piedalījās Rīgas domes vicemēra...

Kā karstums var ietekmēt potenciālo ražu dārzos
Kā karstums var ietekmēt potenciālo ražu dārzos

Laiks ieskatīties atkal dārzos, lai izdarītu pirmos spriedumus par to, kādu...

Salmonelozes klātbūtni PVD šogad mājputnu gaļā konstatējis 16 reizes
Salmonelozes klātbūtni PVD šogad mājputnu gaļā konstatējis 16 reizes

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) "Salmonella app" jeb salmonelozes k...