, .
fair_day 22.9℃
Vārda dienu svin: Kristīne, Kristīna, Krista, Kristiāna, Kristiāns

Konference "Latvijas produktu tirgus spēks pārtikas ķēdēs"

LETA , 17-03-2021
Konference "Latvijas produktu tirgus spēks pārtikas ķēdēs"

Aktuālākās tendences pasaules un Latvijas pārtikas tirgū, dažādas kvalitātes shēmas un to nozīme būs galvenie jautājumi starptautiskajā konferencē "Latvijas produktu tirgus spēks pārtikas ķēdēs", ko 25.martā rīkos Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC).

Konference latviešu un angļu valodā (ar tulkojumu) no pulksten 10.00 līdz 15.00 būs skatāma tiešsaistē www.laukutikls.lv un YouTube, kā arī LLKC feisbuka kontā.

Konferencē aicināti piedalīties pārtikas ražotāji, pārtikas tirgus ķēdēs iesaistītie, lauksaimnieki, pārtikas un lauksaimniecības uzņēmumi, kā arī ikviens, kuru interesē pārtikas tirgus attīstības tendences.

Mārtiņš Cimermanis, LLKC valdes priekšsēdētājs: "Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs aizvien aktuālāka kļūst diskusija par alternatīviem proteīna avotiem, ilgtspējīgāku pārtikas sistēmu un pārtikas atkritumu samazināšanu. Lai pieņemtu pareizus lēmumus, nepieciešams saprast nozīmīgākās nākotnes tendences, kas ietekmēs pārtikas sistēmu un sabiedrību kopumā. Kā mēs varam domāt par nākotni pārtikas kontekstā? Kam pievērst uzmanību? Kas ir nozīmīgi signāli, bet kas - tikai troksnis? Šis būs vingrinājums mums visiem - mēģināt iedomāties pārtikas nākotni kopā."

Par pārtikas piegādes ķēdēm globālo ilgtspējas procesu skatījumā konferencē informēs Aivars Lapiņš, Latvijas pārstāvis OECD Lauksaimniecības un zivsaimniecības komitejās. Dažādās prasības ražotājiem skaidros arī pašmāju veikalu tīklu pārstāvji.

Ar starptautisko kvalitātes sertifikātu GLOBALG.A.P. iepazīstinās tā priekšsēdētājs Gajs Kalebo (Guy Calebbaut), savukārt sertifikāta pārstāve Baltijas valstīs Edīte Strazdiņa skaidros būtiskāko tā iegūšanā - uzņēmuma politiku attiecībā uz piegāžu ķēdēm, izsekojamību, vides aspektiem un rūpēm par darbinieku veselību. Būs arī pašu uzņēmēju pieredzes stāsti par to, kā veicies ar GLOBALG.A.P. iegūšanu.

Savukārt pieredzē par bioloģiskās saimniekošanas izaicinājumiem un e-komerciju dalīsies uzņēmumi "Neganti gardi", "Sierštelle", SIA "Krogzeme". Par to, kādi elektroniski risinājumi pieejami piegāžu ķēžu optimizācijai, informēs uzņēmuma Telema pārstāvji.

Konferences laikā paredzēta diskusija, būs iespēja uzdot arī jautājumus.

 

 

Komentāri


Jūsu komentārs

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Karstā laika ietekmē graudu raža samazinājusies par 15-20%
Karstā laika ietekmē graudu raža samazinājusies par 15-20%

Zemnieku vidū ir satraukums, jo karstā laika ietekmē graudu raža samazināju...

Rīgas Centrāltirgu ir jāveido par pievilcīgu vietu lauksaimniekiem un pircējiem
Rīgas Centrāltirgu ir jāveido par pievilcīgu vietu lauksaimniekiem un pircējiem

20. jūlijā Zemnieku saeimas (ZSA) pārstāvji piedalījās Rīgas domes vicemēra...

Kā karstums var ietekmēt potenciālo ražu dārzos
Kā karstums var ietekmēt potenciālo ražu dārzos

Laiks ieskatīties atkal dārzos, lai izdarītu pirmos spriedumus par to, kādu...

Salmonelozes klātbūtni PVD šogad mājputnu gaļā konstatējis 16 reizes
Salmonelozes klātbūtni PVD šogad mājputnu gaļā konstatējis 16 reizes

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) "Salmonella app" jeb salmonelozes k...