Lai iepazīstinātu ar pirmo Latvijā izveidoto kviešu lapu un vārpu slimību ierobežošanas lēmumu pieņemšanas atbalsta sistēmu “Vesels augs”, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) aicina uz konferenci “Inovācija ziemas kviešu slimību ierobežošanā - veselsaugs.lv”.
Konference klātienē 9.martā pulksten 10.00 sāksies Jelgavā, uzņēmuma “Latvijas Valsts meži” telpās, Loka maģistrālē 2m. Sekot pasākumam varēs arī www.laukutikls.lv, kā arī LLKC Facebook kontā @LLKCOzolnieki
Pieteikties klātienes dalībai var ŠEIT
Konferenci būs iespējams skatīties arī tiešraidē LLKC Facebook kontā @LLKCOzolnieki un www.laukutikls.lv mājaslapā.
Minētās atbalsta sistēmas izstrāde, kas ir Eiropas Inovāciju partnerības projekts, aizsākās pirms pieciem gadiem, saņemot finansējumu no Eiropas Lauksaimniecības Fonda lauku attīstībai. Tā radīta, lai uzlabotu ziemas kviešu audzēšanas tehnoloģijas, efektīvāk izmantojot resursus un palielinot peļņu.
Projekta ietvaros tapusi arī mājaslapa www.veselaugs.lv, kurā ziemas kviešu audzētāji var atpazīt ziemas kviešu slimības to attīstības riskus un ar programmas atbalstu pieņemt lēmumu par fungicīdu smidzināšanas nepieciešamību. Mājas lapā ir atrodams arī slimību ierobežošanas, ekonomiskā efekta un siltumnīcas gāzu (SEG) emisiju izvērtējums, kur ziemas kviešu audzētāji var novērtēt fungicīdu lietošanas ekonomisko efektivitāti un izvērtēt to lietošanas ietekmi uz SEG emisiju apjomu ņemot vērā slāpekļa mēslojuma līmeni.
Konferencē varēs uzzināt, kā ziemas kviešu slimību ierobežošanu īsteno ne vien Latvijā, bet arī Lietuvā un Dānijā. Pašmāju eksperti dalīsies pieredzē, kā slimību izplatību ziemas kviešos ietekmē šķirnes izvēle, kāda ir priekšaugu, augsnes apstrādes veidu un meteoroloģisko apstākļu ietekme uz slimību attīstību, kāda ir raža atkarībā no fungicīdu apstrādes laikiem un reižu skaitu, kā arī – ekonomisko ieguvumu no fungicīdu vai slāpekļa papildmēslojuma lietošanas.
Atbalsta sistēmas izveidē LLKC sadarbojies ar Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Lauksaimniecības, Informācijas tehnoloģiju, Vides un būvzinātņu fakultāti, kā arī augu aizsardzības zinātnisko institūtu “Agrihorts”, AREI Stendes pētniecības centru, LPKS “Latraps”, SIA “AKPC”, SIA “PS Līdums”, z/s “Sniedzes”.
No šā gada 4.novembra līdz 4.decembrim lauksaimnieki un mežsaimnieki var pi...
Valsts augu aizsardzības dienests aicina Sēklaudzētāju un sēklu tirgotāju r...
Kā novērtēt esošo situāciju saimniecībā, kā veidojas klimata un lauksaimnie...
29. novembrī, vienā no Latvijas piejūras pilsētām, kas cieši saistīta ar zv...