, .
cloudy 14.8℃
Vārda dienu svin: Tija, Saiva, Sentis, Santis, Saivis

Konference “Grāmatvedība 2022 – no nodokļiem līdz digitalizācijai”

LLKC , 04-11-2021
Konference “Grāmatvedība 2022 – no nodokļiem līdz digitalizācijai”

Lai uzzinātu aktualitātes saistībā ar izmaiņām nodokļu jomā, valsts sociālās apdrošināšanas iemaksām 2022. gadā, to, kas jāņem vērā produkcijas attālinātai tirdzniecībai un kādi digitāli jaunumi pieejami, aicinām piedalīties konferencē “Grāmatvedība 2022 – no nodokļiem līdz digitalizācijai,”  ko rīko Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC).

Konference Zoom platformā notiks 9.11.2021. no pulksten 10.00 līdz 13.30. Pieteikšanās dalībai konferencē līdz 8. novembrim šajā saitē: https://www.mitto.me/embed/gramatvediba-2022-no-nodokliem-lidz-digitalizacijai-/register

Grāmatvedības konferenci LLKC rīko jau otro gadu un arī šoreiz īpaša uzmanība tajā tiks veltīta minimālajām sociālās apdrošināšanas iemaksām.

Linda Puriņa, LLKC Grāmatvedības un finanšu nodaļas vadītāja: “Daudziem aizvien prātu jauc tieši minimālās sociālās apdrošināšanas iemaksas. Tādēļ atkal par tām runāsim, īpaši akcentējot tieši jautājumus saistībā ar pašnodarbinātā VSAOI. Par šo tēmu  esam aicinājuši pastāstīt daudzu iemīļoto lektori Ingunu Leibus. Par jauno Grāmatvedības likumu informēs Latvijas Grāmatvežu asociācijas valdes priekšsēdētāja vietniece Lilita Beķere. Un, tā kā Covid-19 daudzus rosināja pievērsties attālinātai tirdzniecībai, uzklausīsim arī divu uzņēmumu pieredzes stāstus par ceļu līdz attālinātajai tirdzniecībai. Pieredzē dalīsies Dabas laboratorijas vadītāja Signe Turauska, kā arī SIA “Mirror3dArt” īpašnieks Austris Brutāns, kura uzņēmums darbojas Etsy platformā.”

Praktiska informācija būs pieejama arī tiem, kas tirdzniecību izvērsuši internetveikalā, jo tā būtiski atšķiras no tirdzniecības klātienē. PTAC pārstāvis Dainis Platacs stāstīs par būtiskāko distances tirdzniecībā. Turpinot stāstu par tirdzniecību attālināti, Irina Kupcova no Valsts ieņēmumu dienesta izskaidros, kad ir reģistrējama struktūrvienība – jo struktūrvienības ir arī ir visas tīmekļvietnes, kurās pārdodam savas preces vai pakalpojumus, vai, piemēram, par samaksu izvietojam citu uzņēmumu reklāmas banerus.

Ja uzņēmējs pārdod preces, tad par katru darījumu ir jābūt arī attaisnojuma dokumentiem. Par to, kā jāsagatavo dokumenti par preču pārdošanu attālināti, pastāstīs LLU lektore un praktizējoša grāmatvede Laila Kelmere.

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Eiropas Komisija aicina lauksaimniekus piedalīties tiešsaistes aptaujā par vienkāršošanu
Eiropas Komisija aicina lauksaimniekus piedalīties tiešsaistes aptaujā par vienkāršošanu

Kā paziņots priekšlikumos samazināt slogu, kas gulstas uz lauksaimnieku ple...

Jauni genomikas noteikumi palīdzēs lauksaimniekiem pāriet uz zaļo ekonomiku
Jauni genomikas noteikumi palīdzēs lauksaimniekiem pāriet uz zaļo ekonomiku

Lai veicinātu pārtikas sistēmas ilgtspēju, EP deputāti atbalstīja jaunus no...

Izmaiņas nodokļu jomā 2024. gadā
Izmaiņas nodokļu jomā 2024. gadā

Kā ierasts, katrs jaunais gads nāk ar lielākām vai mazākām izmaiņām nodokļu...

Normatīvie akti, kas stājas spēkā 2024. gada sākumā
Normatīvie akti, kas stājas spēkā 2024. gada sākumā

Pārtikas kvalitātes shēmu dalībnieki varēs pieteikties Eiropas Savienības a...