, .
partlycloudy_night 10℃
Vārda dienu svin: Elma, Menarda, Elna

Katalogā www.novadagarsa.lv – jaunas iespējas!

LLKC , 11-03-2021
Katalogā www.novadagarsa.lv – jaunas iespējas!

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) veidotajā katalogā www.novadagarsa.lv beidzot arī saimnieki paši var labot savus profilus, kā arī – kļūt par tā dalībniekiem. Vēl viens ilgi gaidīts jaunums – katalogā reģistrēties nu var arī pašmāju tirgotaji, ēdinātāji un kooperatīvās sabiedrības.

Elektroniskajā katalogā pašlaik pieejama informācija par vairāk nekā 800 vietējiem ražotājiem visā Latvijā. Līdz šim saimniecību nonākšana katalogā bija atkarīga no “Novada Garšas” komandas darba. Taču nu radīta iespēja uzņēmējiem pašiem ievadīt, labot un papildināt informāciju par sevi.

Katalogā jau esošie saimnieki turpmāk varēs ielogoties sistēmā, lai atjauninātu vai papildinātu informāciju par aktuālo produkciju, izmaiņām piegādēs vai sortimentā. Savukārt saimnieki, kuri vēl tikai vēlas kļūt par kataloga dalībniekiem, varēs piereģistrēties un, saņemot apstiprinājumu par atbilstību kataloga prasībām, ievadīt visu nepieciešamo saimniecības informāciju.

Atgādinām, ka galvenais kritērijs, lai iekļautos katalogā www.novadagarsa.lv –  mājražotājs vai mazais ražotājs ir oficiāli reģistrēts, bet piedāvātā produkcija tapusi, izmantojot vismaz 70% vietējas izcelsmes izejvielu, kas izaudzēta pašu saimniecībā vai iegādāta no cita pašmāju ražotāja.

Katalogā aicinām reģistrēties arī citu nozaru uzņēmējus:

  • tirgotājus, kuriem pieder ne vairāk kā 10 veikali un kuru produktu sortimentā ir vismaz 7 dažādi Latvijas lauksaimnieku, mājražotāju vai pārstrādes uzņēmumu ražotu produktu kategorijas katrā veikalā, izņemot konkrēta produkta pārstrādes uzņēmuma veikalus;
  • ēdinātājus, (restorāni, kafejnīcas, ēdnīcas, bistro u. c.), kuri iepērk produktus no Latvijas lauksaimniekiem, mājražotājiem vai pārstrādes uzņēmumiem un kuru ēdienkartē ir vismaz 3 ēdienu piedāvājums, kuru pagatavošanai izmantoti tikai vietējo lauksaimnieku, mājražotāju vai pārstrādes uzņēmumu produkti,  un to izcelsme norādīta pie katra ēdiena (izņēmums ir produkti, kurus Latvijā nav iespējams izaudzēt vai iegūt, piemēram, pipari, sāls);
  • kooperatīvās sabiedrības, kuras apvieno Latvijas lauksaimniekus, mājražotājus un/vai  pārstrādes uzņēmumus.

Kataloga mērķis ir apzināt un vienuviet apkopot Latvijas mazos ražotājus, mājražotājus, ēdinātājus, tirgotājus un kooperatīvās sabiedrības, tādējādi radot regulāri aktualizējamu datubāzi, kas ļautu sabiedrībai iepazīt pašmāju ražotājus un viņu piedāvājumu. Katalogā rodama informācija par bioloģiskajiem un integrētajiem ražotājiem, kā arī tiem, kuriem piešķirtas kvalitātes zīmes – “Zaļā karotīte” un GLOBALG.A.P.

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Lai 2023. gadā saņemtu eko-shēmas atbalstu, par augsnes apstrādes metodi jāinformē LAD
Lai 2023. gadā saņemtu eko-shēmas atbalstu, par augsnes apstrādes metodi jāinformē LAD

No 2023. gada 1.janvāra sāksies jaunais plānošanas periods un stāsies spēkā...

Kā rīkoties, ja konstatēts lielā plēsēja uzbrukums mājlopiem?
Kā rīkoties, ja konstatēts lielā plēsēja uzbrukums mājlopiem?

Par konstatētu vilka vai cita lielā plēsēja uzbrukumu mājdzīvniekiem vai mā...

DOJUS agro un eAgronom apvieno spēkus videi draudzīgāku lauksaimniecības prakšu ieviešanā
DOJUS agro un eAgronom apvieno spēkus videi draudzīgāku lauksaimniecības prakšu ieviešanā

Saimniecības pārvaldības programmas izstrādātājs “eAgronom” parakstījis sad...

LLKC aicina uz pasākuma "Novada garša" sezonas noslēguma konferenci
LLKC aicina uz pasākuma "Novada garša" sezonas noslēguma konferenci

Nākamnedēļ, 30.septembrī, notiks "Novada garšas" sezonas noslēguma konferen...