, .
heavyrain 8.9℃
Vārda dienu svin: Vanda, Veneranda, Venija

Jelgavas pilī notiks seminārs piena nozares pārstāvjiem

LETA , 16-09-2020
Jelgavas pilī notiks seminārs piena nozares pārstāvjiem

Šodien plkst.11 Jelgavas pilī notiks Lauksaimniecības un pārtikas preču ražotājiem domātā semināru cikla pirmais pasākums, kam pieteikties aicināti tika piena nozares pārstāvji, aģentūru LETA informēja Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) komunikācijas vadītāja Lana Janmere.

Pirmajā seminārā būs iespēja kopīgi ar zinātniekiem diskutēt par piena produktu piegāžu ķēžu pārstrukturēšanu un to noturības nostiprināšanu. Semināru cikla galvenais mērķis ir izstrādāt risinājumus pārtikas piegādes ķēžu pārstrukturēšanai krīzes un pēckrīzes apstākļos Latvijā.

Janmere atzīmēja, ka Covid-19 izraisītās ārkārtējās situācijas dēļ vairākām tautsaimniecības nozarēm nācās saskarties ar līdz šim nebijušiem ierobežojumiem un pēkšņām izmaiņām, kas radīja jaunus riskus un palielināja jau pastāvošos riskus.

"Straujas piegādes iespēju izmaiņas, pēkšņas patērētāju pieprasījuma un uzvedības pārmaiņas, nepieciešamība risināt jaunus draudus pārtikas drošībai, pārmērīga atkarība no globālās piegādes ķēdes, digitālā plaisa sabiedrībā un nevienlīdzīgas iespējas gūt labumu no e-komercijas, kā arī nespēja nokārtot finanšu saistības ir tikai daļa no līdz šim apzinātajiem izaicinājumiem pārtikas piegādes ķēdēs, ar ko šī gada pavasarī saskārās Latvijas ražotāji," teica Janmere.

Tāpat viņa norādīja, lai rastu risinājumus, kā pārstrukturēt lauksaimniecības un pārtikas piegādes ķēdes un nodrošināt to noturību krīžu un arī pēckrīžu apstākļos, LLU pētnieki vasarā sākuši darbu padziļinātai situācijas izpētei lauksaimniecības un pārtikas nozarēs. Paralēli publiski pieejamu datu analīzei īstenotas intervijas ar uzņēmējiem un asociāciju pārstāvjiem par galvenajiem riskiem, kas ietekmējuši lauksaimniekus un vietējās pārtikas piegādes ķēdes, kā arī noteikti šo risku mazināšanas veidi.

Janmere norādīja, ka semināru formāts plānots kā informatīvi iesaistoša diskusija par pārtikas ķēdēm un to darbību krīzes, ko izraisīja Covid-19 pandēmija, laikā, kā arī priekšlikumu izstrāde uzņēmējiem - ražotājiem un pārstrādātājiem, nevalstiskajam sektoram, politikas veidotājiem par iespējām pārtikas sektora potenciāla saglabāšanai un konkurētspējas atjaunošanai pēc krīzes un noturības stiprināšanai līdzīgu krīžu pārvarēšanai nākotnē.

"Apkopojot starptautiskos un vietējos datus par Covid-19 krīzes ietekmi uz tautsaimniecību, redzam vienu ainu, taču to ir būtiski papildināt ar pašu nozarēs iesaistīto pārstāvju viedokli. Tādējādi spēsim nodrošināt ne tikai skatu no malas, bet padziļinātu skatu no iekšpuses. Semināros īpaši gaidām gan ražotāju un pārstrādātāju, gan nevalstisko organizāciju pārstāvjus," minēja LLU Bioekonomikas un ilgtspējīgo resursu vadības centra vadītāja Anna Vītola-Helviga.

Otrais cikla seminārs, kas norisināsies 30.septembrī, būs par gaļas un olu ražošanu, 14.oktobrī sekos seminārs par laukaugu audzēšanu un pārstrādi, bet 28.oktobrī notiks seminārs par augļkopību un dārzeņkopību.

Projekta mērķis ir sniegt visaptverošu un daudznozaru Covid-19 pandēmijas ietekmes novērtējumu uz Latvijas ekonomiku un sagatavot zinātniski pamatotus un inovatīvus starpdisciplināra rakstura rīcībpolitikas ieteikumus sekmīgākai pandēmijas radīto izaicinājumu pārvarēšanai attiecībā uz ilgtspējīgu un iekļaujošu Latvijas ekonomikas attīstību.

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Inovācijas lauksaimniecībā nevar būt luksus lieta
Inovācijas lauksaimniecībā nevar būt luksus lieta

Inovācijas lauksaimniecībā nevar būt luksus lieta, šodien konferencē "Lauks...

Nodotā svaigpiena apmērs Latvijā augustā pieaudzis par 1,8%
Nodotā svaigpiena apmērs Latvijā augustā pieaudzis par 1,8%

Nodotā svaigpiena apmērs šogad augustā Latvijā palielinājies par 1,8% salīd...

Liellopu gaļas iepirkumu cena augustā Latvijā pieaugusi par 2,6%
Liellopu gaļas iepirkumu cena augustā Latvijā pieaugusi par 2,6%

Latvijā govs liemeņa iepirkuma cena šogad augustā salīdzinājumā ar jūliju p...