, .
cloudy 14.8℃
Vārda dienu svin: Tija, Saiva, Sentis, Santis, Saivis

Jelgava un Latvijas meža nozare ģimenes, bērnus un jauniešus aicina uz aizraujošu piedzīvojumu “Mežs ienāk Jelgavā”

Latvijas Mežu sertifikācijas padome , 10-04-2024
Jelgava un Latvijas meža nozare ģimenes, bērnus un jauniešus aicina uz aizraujošu piedzīvojumu “Mežs ienāk Jelgavā”

Pasākumu cikla “Meža dienas 2024” ietvaros Jelgavā notiks lielpasākums “Mežs ienāk Jelgavā”, kas norisināsies 26. aprīlī Pasta salā un piedāvās pasākuma dalībniekiem piedalīties, iesaistīties, apskatīt un izzināt! Pasākuma šī gada devīze ir “Mežs mainībā” un tas ietvers aktivitātes, kas iepazīstinās ar meža nozari un citām daudzveidīgām ar mežu saistītajām nozarēm.

Visas dienas garumā no pl. 10.00 līdz 17.00 apmeklētājiem būs iespēja izzināt meža un saistītās nozares, iepazīt to darbības jomas un ražoto produkciju, iegūt vērtīgas zināšanas par meža produktiem un to izmantošanas daudzveidību, izprast meža un ar to saistīto nozaru nozīmi Latvijas ekonomikas attīstībā, kā arī iepazīt nozarēs nodarbināto profesiju daudzveidību un izglītības iespējas.

Lielākiem un mazākiem pasākuma dalībniekiem aktivitates būs sarūpējuši arī tādi dalībnieki kā “Latvijas Finieris”, “Latvijas Valsts meži”, “Rīgas meži”, “Stiga RM”, “Nacionālais botāniskais dārzs”, "Valsts meža dienests", “Makita”, Latvijas Nacionālais dabas muzejs, “Mītavas čiekurs”, Latvijas Kartogrāfu un ģeodēzistu asociācija, SIA "Latvijasmernieks.lv", SIA "A-GEO", SIA "GEOMATIC", SIA “PERI”, Latvijas Koksnes un Ķīmijas institūts, Pipelife, ACO, u.c. Pasākumā piedalīsies arī Nacionālie bruņoie spēki, lai stāstītu par mežu nozīmi valsts aizsardzībā.

Aktuāli mūsdienām – būs iespēja uzzināt par meža resursu ilgtspējīgas izmantošanas iespējām, ko spēj nodrošināt mūsu meži un koksnes pārstrādātāji. Būs iespēja uzzināt ar invazīvajām koku, krūmu un lakstaugu sugām. Varēs piedalīties meistarklasēs, kur iepazīties ar dažādu guļbūves elementu veidošanu un krēslu montēšana no detaļām, kā arī kaņepju betona masas veidošanu.

Varēs uzzināt par jaunākajām mērniecības tehnoloģijām un to pielietošanu dažādu ģeotelpisko produktu radīšanā. Varēs noteikt attālumu līdz objektiem, pielietojot dažadas ģeodēziskās metodes. Iepazīstinās ar jaunākajām bezpilotu gaisa kuģu sistēmām. Kā arī nostiprināt prasmes orientēties apvidus plānā.

Ainavu arhitektūras un vides inženierijas institūts pasākuma dalībniekiem piedāvās dažādas prātu asinošas spēles, kas saistītas ar rekreāciju dabas teritorijās, galda spēli "Vide un Ūdens”. Uzņēmums ļaus izpētīt dzīvnieku cauruļu koridorus un izmēģināt roku veiklību cauruļvadu golfa spēlē.

Tiem, kuriem pie durvīm klauvē izvēle, kur studēt pēc vidusskolas beigšanas, būs iespēja uzzināt vairāk par Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Meža un vides zinātņu fakultātes piedāvātajām studiju programmām un plašajām karjeras iespējām dažādās nozarēs.

Nolūkā izglītot sabiedrību par Latvijas meža un dabas resursu apsaimniekošanas rezultātā iegūstamajām koksnes un nekoksnes vērtībām, to pielietojumu, dažādu saistīto nozaru nozīmi meža apsaimniekošanā un veselīgas sabiedrības attīstībā.

Meža dienas organizē Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Meža un vides zinātņu fakultāte sadarbībā ar Jelgavas valstspilsētas pašvaldību un tās iestādi “Kultūra”, kā arī Latvijas meža un saistīto nozaru organizācijām un uzņēmumiem, nozares izglītības iestādēm, kā arī amatniekiem un individuālā darba veicējiem.

 

 

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Sāksies stirnu āžu medību sezona
Sāksies stirnu āžu medību sezona

Šā gada 1. jūnijā sāksies stirnu āžu medību sezona. Savukārt stirnu kazu un...

Uzdod savu jautājumu mežsaimniecības konsultantam
Uzdod savu jautājumu mežsaimniecības konsultantam

Uzdod savu jautājumu par kādu ar mežsaimniecību saistītu tēmu - MKPC konsul...

Dižkoka aizsardzība ir zemes īpašnieka pienākums un atbildība
Dižkoka aizsardzība ir zemes īpašnieka pienākums un atbildība

Ikvienam zemes īpašniekam būtu jāzina, ka viņš ir atbildīgs par dabas vērtī...

PVD veic meža dzīvnieku vakcināciju pret trakumsērgu
PVD veic meža dzīvnieku vakcināciju pret trakumsērgu

Šonedēļ Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) uzsācis meža dzīvnieku vakc...