, .
partlycloudy_night 5.4℃
Vārda dienu svin: Elīna, Drosma, Drosmis

Jaunais lauksaimnieks, automehāniķis un pasniedzējs vienā personā

Rita Kadiķe , 11-10-2021
Jaunais lauksaimnieks, automehāniķis un pasniedzējs vienā personā

Saimnieks LV / 2021.gads (Oktobris.)

Ivars Straņķis dzimis 1992. gadā Ilvara un Ineses Straņķu ģimenē, Bauskas rajona Svitenes pagastā. Pēc Svitenes pamatskolas beigšanas mācījies Pilsrundāles vidusskolā, pēc tam izvēlējies studijas Jelgavas LLU Tehniskajā fakultātē. 2015. gadā ieguvis bakalaura diplomu, bet pēc diviem gadiem aizstāvējis maģistra grādu Lauksaimniecības inženierzinātnē, specializācijā Lauksaimniecības tehniķis.

Pēc izglītības ieguves Ivars Straņķis atgriezās dzimtajā pagastā un plecu pie pleca ar tēvu Ilvaru turpināja strādāt ģimenes zemnieku saimniecībā Rogas. Jau sesto gadu Ivars ir arī pasniedzējs Kandavas lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālajā struktūrvienībā.

Jaunā zemnieka ikdiena ir cieši saistīta ar laukiem un zemkopja pienākumu pret zemi un sev vistuvākajiem cilvēkiem. Gana daudzi, kas uzauguši līdzīgos apstākļos un kopš bērnības izbaudījuši lauku darbu sūrumu, dodas vieglāka dzīves veida meklējumos. Ivars Straņķis ir palicis uzticīgs tēva iesāktajam un joprojām laukos saskata un īsteno dažādas iespējas.

– Kāds jūsu ģimenei bija saimniekošanas sākums?
– Daudzas zemnieku saimniecības dibinājās 90. gados un pastāv joprojām. Kopš pirmajām dzīves dienām esmu iesaistīts lauku darbos.

Mazotnē vēroju vecāku darbīgo ikdienu, pieaugot auga arī mani pienākumi, kurus neuztvēru kā darbu, bet gan kā dzīvi, kuras neiztrūkstoša sastāvdaļa esmu arī es.

Mēs, tāpat kā daudzi Latvijas zemnieki, esam izgājuši cauri visām lauku attīstības stadijām. Vispirms audzējām cukurbietes, tad kartupeļus. Tēvam tolaik bija tāda stādīšanas, novākšanas un šķirošanas tehnika, ka palīgstrādniekus novākšanas periodā nevajadzēja, kartupeļus novācām ar lielu un tam laikam modernu kartupeļu kombainu, savukārt šķirošanu veicām ar pašu pielāgotu un modernizētu šķirošanas tehniku, kas pati sadalīja kartupeļus frakcijās. Ražu piegādājām
bāzēm.

Tad viena...

 

 

Pilnu interviju lasiet Oktobra SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Lietuvas pieredze: liellopu nobarošana rada pievienoto vērtību valsts ekonomikā
Lietuvas pieredze: liellopu nobarošana rada pievienoto vērtību valsts ekonomikā

Liellopu tirdzniecības uzņēmums SIA Baltic Bianco Trading 10. martā piedāvā...

Viena no netradicionālajām lauksaimniecības nozarēm Lietuvā – sliekkopība
Viena no netradicionālajām lauksaimniecības nozarēm Lietuvā – sliekkopība

Lietuvas lauksaimniecībā tradicionālajām nozarēm aizvien pievienojas jaunas...

Sastopamākās burkānu lapu slimības un to ierobežošanas iespējas
Sastopamākās burkānu lapu slimības un to ierobežošanas iespējas

Burkānu audzētājiem lielākās rūpes sagādā nezāles, kuru ierobežošanai jāpie...