Piektdien, 2023. gada 6. janvārī, plkst. 15.00 Āgenskalna tirgus 2. stāvā (Nometņu ielā 64, Rīgā) notiks kalendāra un izstādes "Zinātne Latvijai 2023" atklāšanas svētki, kur visiem interesentiem būs iespēja iepazīties ar 12 neatkārtojamām un aizraujošām zinātnes personībām, kuras paplašinājuši zināšanu apvārsni ne tikai sev, bet arī mums visiem.
2023. gada kalendārā starp 12 izciliem Latvijas zinātniekiem iekļauts stāsts par Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes – LBTU (iepriekš Latvijas Lauksaimniecības universitāte – LLU) Veterinārmedicīnas fakultātes Klīniskā institūta asociēto profesorei un vadošo pētnieci Līgu Kovaļčuku.
Izglītības un zinātnes ministrija veidotais "Zinātne Latvijai" kalendārs un izstāde vēsta par 12 Latvijas zinātniekiem un zinātniecēm, kuras pārstāv dažādas institūcijas un zinātnes nozares - literatūru, ģenētiku, materiālzinātni, mūziku, kosmosu, virtuālās realitātes tehnoloģijas, militāro un veterināro medicīnu, bioloģiju un fiziku, tādējādi parādot Latvijas zinātnes spēku un daudzveidību. Kalendārā un izstādē ir izmantotas papildinātās realitātes, kā arī QR kodu tehnoloģijas. Noskenējot QR kodu, būs iespējams noskatīties arī videostāstus par zinātnieku darbu un tuvāk iepazīt gan zinātnieku, gan viņa pārstāvēto zinātnes nozari.
Pētnieki, kuri piedalās Eiropas nozīmīgāko zinātnes izaicinājumu un misiju realizācijā, izgudrotāji, kuri Latvijā palīdz veidot pievienotās vērtības ekonomiku un palielina mūsu konkurētspēju, zinātnieki, kuri sekmē gudras, tehnoloģiski attīstītas un inovatīvas sabiedrības attīstību Latvijā, pasniedzēji, kuri audzina jauno pētnieku paaudzi – tādas ir "Zinātne Latvijai 2023" 12 personības zinātnē.
Kopīgi ar stāstu par L. Kovaļčuku kalendārs ļaus iepazīt arī Dr.sc.ing. Lindu Lanceri (Vidzemes Augstskolas Sociotehnisko sistēmu inženierijas institūta Virtuālās un papildinātās realitātes laboratorijas pētniece), Kārli Rāceni (Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Nefroloģijas centra ārsts – internists, RSU Militārās medicīnas pētījumu un studiju centra doktorants un pētnieks), PH. D. Annu Kļučņiku (molekulārās bioloģijas zinātniece Lielbritānijas uzņēmumā "Laverock Therapeutics"), Mg. phys. Kristapu Paļski (RTU un LU studiju programmas "Daļiņu fizika un paātrinātāju tehnoloģijas" doktorantūras students, CERN pētnieks), Mg. sc. ing. Andu Barkāni (RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Polimērmateriālu institūta pētniece un doktorante), Dr.phys. Alekseju Zolotarjovu (LU Cietvielu fizikas institūta vadošais pētnieks, Optisko materiālu laboratorijas vadītājs), Mg. sc. biol. Ēriku Krūzi (Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta "BIOR" pētnieks), Dr. philol. Zitu Kārklu (literatūrzinātniece un kritiķe, LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētniece), Dr. biol. Jāni Stāvusi (ģenētiķis, Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra pētnieks), Dr. sc. ing. Inesi Vārnu (LU Ģeodēzijas un ģeoinformātikas institūta vadošā pētniece) un DMA Kristu Auznieku (docētājs JVLMA, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra rezidējošais komponists)
Pasākumu atklās izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša. Izstāde Āgenskalna tirgus telpās būs apskatāma līdz 26. janvārim.
Interesenti, kuri vēlas būt kopā ar pētniekiem izstādes atklāšanā, līdz 3. janvārim plkst. 10.00 lūgums reģistrēties šeit.
Iepriekšējos gados Zinātne Latvijai kalendārā jau iekļauti stāsti par universitātes zinātniekiem, ar tiem iepazīties var, izmantojot šo saiti.
Projektu "Zinātnes Latvijai 2023" īsteno Izglītības un zinātnes ministrija ar ERAF projekta atbalstu.
No šā gada 4.novembra līdz 4.decembrim lauksaimnieki un mežsaimnieki var pi...
Valsts augu aizsardzības dienests aicina Sēklaudzētāju un sēklu tirgotāju r...
Kā novērtēt esošo situāciju saimniecībā, kā veidojas klimata un lauksaimnie...
29. novembrī, vienā no Latvijas piejūras pilsētām, kas cieši saistīta ar zv...