, .
clearsky_night 16.9℃
Vārda dienu svin: Artūrs, Artis

Sandras Ruskas sapņu un iespēju dienasgrāmata “Mans skaistais dārzs”

Latvijas Mediji , 10-06-2021
Sandras Ruskas sapņu un iespēju dienasgrāmata “Mans skaistais dārzs”

“Mans skaistais dārzs” ir dārzkopja plānotājs/dienasgrāmata, kuru var izmantot ne tikai viena, bet daudzu gadu periodā, pierakstot paveicamo, uzskaitot augus dobēs, lai neaizmirstu to izkārtojumu, fiksējot iegādātos stādus un sēklas katras dārza sezonas laikā, cenas un to, kā šķirne augusi. Rezultātā dārza kopējam vairs nav jāpieraksta vēlamā informācija kladē, uz lapiņām (kas pazūd) vai burtnīcā, bet tam tiek ieviesta sistematizēta un glīti noformēta dienasgrāmata. Ērts un pārskatāms plānotājs, kas satur vērtīgus ieteikumus dārza apsaimniekošanā.

Sakārtots pa sezonām ar darāmo darbu ieteikumiem. Sākas nevis ar kalendāro gada pirmo mēnesi, bet martu – dārza sezonas faktisko iesākumu.

Pamatā izdevums vairāk līdzinās dienasgrāmatai vai pierakstu grāmatai ar rūtiņām un līnijām, bet to papildina atvērumi ar padomiem un bildēm. Orientēts uz dārza kopēju, kurš vēlas turēt kārtībā dārza lietas, pārzināt plānojumu.Vieta dārza esošo dobju skicēm un augu pierakstiem.

  • Vieta pavasara, vasaras, rudens un ziemas sezonu veicamo darbu pierakstiem.
  • Katrai sezonai sagatavoti arī padomi aktuālajiem dārza darbiem konkrētajā periodā un dārza lietu kopšanai (piemēram, dārza mēbeļu ieziemošanai rudenī u.tml.).
  • Vieta pierakstiem dārzkopju kursos, semināros, lekcijās dzirdētajam.
  • Vieta “sapņu dārza” plānošanai, skicēšanai, pierakstiem.
  • Padomi augu aizsardzības pasākumiem un vieta paša dārza kopēja augu aizsardzības līdzekļu recepšu pierakstīšanai.

“Dārzkopja dienasgrāmata noderēs katram maza vai liela dārza kopējam. Tie, kuri teic, ka paļaujas uz savu atmiņu, varu droši apgalvot, – viņi kļūdās. Jau daudzus gadus veicu pierakstus par savu dārzu. Pie tādas vajadzības nonācu, kad nejauši izraku un izmetu vairāku augu ilgi medītos sakneņus, jo neatcerējos kur tos biju iestādījusi. Iesākumā dārza pierakstus veicu lielā rūtiņu kladē, jo tāda specializētā dārza dienasgrāmata, kādu piedāvājam tagad, agrāk nebija pieejama. Pierakstu visu, kas tiek iestādīts vai iesēts dārzā; kad kurā gadā ir sākta sēšanas sezona; kuras sķirnes ir radījušas vilšanos un vairs nevajag iegādāties. Dārza dienasgrāmata palīdz koriģēt vajadzīgos dārzeņu un augļu audzēšanas apjomus un ietaupīt naudu. Lai ziedošs un ražas bagāts dārzs!” saka grāmatas sastādītāja, Sandra Ruska.

 

 

Komentāri


Hamid Yazdtschi kungs

Kā sasniegt savus sapņus dzīvē, īss stāsts par mani, es ražoju labu vīnu ar labu garšu, mēģinu meklēt uzņēmumu, kas man varētu palīdzēt to publicēt visā pasaulē, bet visa vīna kompānija, pie kuras vērsos pēc palīdzības viņi to nepieņēma, dažus gadus atpakaļ es sazinājos ar vienu no brīvmūrnieku biedrības lielmeistariem, reģistrējos biedrībā, viņi man saziedoja 5 miljonus eiro, kad nonācu uz satiktās brīvmūrnieku sanāksmi kāds īpašnieks kādai vīna firmai, šobrīd mans vīns ir viens no dārgākajiem vīniem pasaulē. Brīvmūrnieku sabiedrība ir saistīta ar mīlestības atbalstīšanu un rūpēm viens par otru, lai padarītu pasauli labāku, nekad nepadodies savos sapņos Ja vēlaties uzzināt vairāk par brīvmūrnieku sabiedrību, nosūtiet ziņojumu lordam Hansam Melčersam zemāk esošajā informācijā WhatsApp numurs: +31685113264 Telegrammas numurs: +31685113264 E-pasta adrese: Worldunitedpowersociety@gmail.com Hamid Yazdtschi kungs


Jūsu komentārs

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Par kopīgu saimniekošanu un līdzāspastāvēšanu lauksaimniecībā
Par kopīgu saimniekošanu un līdzāspastāvēšanu lauksaimniecībā

Pamatojoties uz ilgstošu, publisku lauksaimnieku savstarpēju pretnostatīšan...

Šodien sākas "Atvērtās dienas laukos"!
Šodien sākas "Atvērtās dienas laukos"!

No 10. līdz 13. jūnijam lauki aicina visus izbaudīt lauku dzīves labumus. V...

Sūkalu pārstrāde augstas pievienotās vērtības produktos: problēmas un biotehnoloģiskie risinājumi
Sūkalu pārstrāde augstas pievienotās vērtības produktos: problēmas un biotehnoloģiskie risinājumi

Saskaņā ar ES nostādnēm pētījumi rūpnieciskās biotehnoloģijas jomā arvien v...