, .
cloudy 14.8℃
Vārda dienu svin: Tija, Saiva, Sentis, Santis, Saivis

Sandras Ruskas sapņu un iespēju dienasgrāmata “Mans skaistais dārzs”

Latvijas Mediji , 10-06-2021
Sandras Ruskas sapņu un iespēju dienasgrāmata “Mans skaistais dārzs”

“Mans skaistais dārzs” ir dārzkopja plānotājs/dienasgrāmata, kuru var izmantot ne tikai viena, bet daudzu gadu periodā, pierakstot paveicamo, uzskaitot augus dobēs, lai neaizmirstu to izkārtojumu, fiksējot iegādātos stādus un sēklas katras dārza sezonas laikā, cenas un to, kā šķirne augusi. Rezultātā dārza kopējam vairs nav jāpieraksta vēlamā informācija kladē, uz lapiņām (kas pazūd) vai burtnīcā, bet tam tiek ieviesta sistematizēta un glīti noformēta dienasgrāmata. Ērts un pārskatāms plānotājs, kas satur vērtīgus ieteikumus dārza apsaimniekošanā.

Sakārtots pa sezonām ar darāmo darbu ieteikumiem. Sākas nevis ar kalendāro gada pirmo mēnesi, bet martu – dārza sezonas faktisko iesākumu.

Pamatā izdevums vairāk līdzinās dienasgrāmatai vai pierakstu grāmatai ar rūtiņām un līnijām, bet to papildina atvērumi ar padomiem un bildēm. Orientēts uz dārza kopēju, kurš vēlas turēt kārtībā dārza lietas, pārzināt plānojumu.Vieta dārza esošo dobju skicēm un augu pierakstiem.

  • Vieta pavasara, vasaras, rudens un ziemas sezonu veicamo darbu pierakstiem.
  • Katrai sezonai sagatavoti arī padomi aktuālajiem dārza darbiem konkrētajā periodā un dārza lietu kopšanai (piemēram, dārza mēbeļu ieziemošanai rudenī u.tml.).
  • Vieta pierakstiem dārzkopju kursos, semināros, lekcijās dzirdētajam.
  • Vieta “sapņu dārza” plānošanai, skicēšanai, pierakstiem.
  • Padomi augu aizsardzības pasākumiem un vieta paša dārza kopēja augu aizsardzības līdzekļu recepšu pierakstīšanai.

“Dārzkopja dienasgrāmata noderēs katram maza vai liela dārza kopējam. Tie, kuri teic, ka paļaujas uz savu atmiņu, varu droši apgalvot, – viņi kļūdās. Jau daudzus gadus veicu pierakstus par savu dārzu. Pie tādas vajadzības nonācu, kad nejauši izraku un izmetu vairāku augu ilgi medītos sakneņus, jo neatcerējos kur tos biju iestādījusi. Iesākumā dārza pierakstus veicu lielā rūtiņu kladē, jo tāda specializētā dārza dienasgrāmata, kādu piedāvājam tagad, agrāk nebija pieejama. Pierakstu visu, kas tiek iestādīts vai iesēts dārzā; kad kurā gadā ir sākta sēšanas sezona; kuras sķirnes ir radījušas vilšanos un vairs nevajag iegādāties. Dārza dienasgrāmata palīdz koriģēt vajadzīgos dārzeņu un augļu audzēšanas apjomus un ietaupīt naudu. Lai ziedošs un ražas bagāts dārzs!” saka grāmatas sastādītāja, Sandra Ruska.

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Pieejams atbalsts ieguldījumiem pārstrādē
Pieejams atbalsts ieguldījumiem pārstrādē

No 22. jūlija līdz 22. augustam LAD aicina interesentus iesniegt projektus,...

Jauna kārtība dzīvnieku un to izcelsmes produktu veterināro (veselības) sertifikātu izsniegšanai
Jauna kārtība dzīvnieku un to izcelsmes produktu veterināro (veselības) sertifikātu izsniegšanai

Valdība, 11. jūnijā, akceptējusi Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavoto kār...

Pļaušanas serviss 2024
Pļaušanas serviss 2024

Informācija uz 28.05.2024....

Pieejams atbalsts akvakultūrā
Pieejams atbalsts akvakultūrā

No 2024. gada 25. jūnija līdz 24. jūlijam norisināsies otrās kārtas projekt...