, .
Vārda dienu svin: Lauris, Norberts

"INVL Asset Management" izveidojis fondu ilgtspējīgiem ieguldījumiem lauksaimniecības zemē un mežos

LETA - 2020-11-12 12:08:38
"INVL Asset Management" izveidojis fondu ilgtspējīgiem ieguldījumiem lauksaimniecības zemē un mežos

Lietuvas ieguldījumu pārvaldes sabiedrība "INVL Asset Management" izveidojusi fondu "INVL Sustainable Forest and Agricultural Land Fund II" ("SFALF II") ilgtspējīgiem ieguldījumiem lauksaimniecības zemē un mežos, pavēstīja ieguldījumu pārvaldes sabiedrības pārstāvji.

Fonda mērķa summa ir 100 miljoni eiro, bet sākotnējā piedāvājumā ir piesaistīti 32,45 miljoni eiro no privātiem ieguldītājiem. Fonds veiks ieguldījumus ilgtspējīgi pārvaldītos mežos un lauksaimniecības zemēs Baltijas jūras reģionā, kā arī Centrāleiropā un Austrumeiropā. "SFALF II" ir paredzēts institucionāliem un privātiem investoriem no Eiropas Savienības (ES) valstīm.

Pašlaik fonds nav reģistrēts publiskam piedāvājumam Latvijā.

"Šis fonds, mūsu ieskatā, ir fonda "INVL Baltic Forests Fund I", kas darbību sāka 2017.gadā, turpinājums, lai gan tas ir universālāks un ģeogrāfiskā ziņā daudz plašāks. Gūtā pieredze un ieguldītāju uzticība mudināja mūs īstenot domu par visaugstākās kvalitātes mežu un lauksaimniecības zemju ilgtermiņa portfeļu izveidi un to pārvaldību atbilstoši visstingrākajiem ilgtspējīgas mežsaimniecības un lauksaimniecības standartiem. Īstenojot šos mērķus, mēs fondam neesam paredzējuši nekādu termiņu, jo tā darbības laiks ir neierobežots," skaidroja "INVL Asset Management" Privātā kapitāla nodaļas vadītājs Vitauts Plunksnis.

Viņš arī norādīja, ka fonda maksimālā vērtība būs ierobežota un nevarēs pārsniegt 200 miljonus eiro, lai gan tā ieguldītāju sastāvs var mainīties, dažiem no fonda dalībniekiem izmantojot iespēju izstāties pēc noteikta laika posma, bet citiem ieņemot šo vietu.

"Mēs sāksim fonda darbību "tuvāk mājām", veicot zemes un mežu iegādi Baltijas valstīs. Ieguldīsim Baltijas skujkoku mežos un īpaši auglīgā lauksaimniecības zemē ar lielu konsolidācijas potenciālu. Vēlāk plānojam portfeli paplašināt ES austrumos, kur atdeve no ieguldījumiem ir pievilcīga un regulatīvā vide stabila," minēja "SFALF II" partneris Martins Samulionis.

Jaunais fonds ir reģistrēts Luksemburgā, un to pārvalda "Apex Group", kas ir viens no lielākajiem fondu pakalpojumu sniedzējiem Eiropā.

"INVL Asset Management" ietilpst "Invalda INVL" grupas sastāvā. 

 

 

Komentāri


Jūsu komentārs

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
LLKC veido tālmācības moduļus Ukrainas lauksaimniekiem
LLKC veido tālmācības moduļus Ukrainas lauksaimniekiem

Nākamā gada pavasarī Ukrainas lauksaimniekiem būs pieejami trīs e-vides tāl...

Zemkopības ministrija aicina ikdienā izvēlēties Latvijā ražotos pārtikas produktus
Zemkopības ministrija aicina ikdienā izvēlēties Latvijā ražotos pārtikas produktus

Zemkopības ministrija (ZM) aicina iedzīvotājus, valsts un pašvaldību instit...