, .
cloudy -2.6℃
Vārda dienu svin: Agate, Selga, Silga, Sinilga

Ieziemo Rīgas Rātsnama bites

LETA , 12-10-2020
Ieziemo Rīgas Rātsnama bites

Pēc aktīvas darba sezonas ziemas miera režīmā devušās Rīgas rātsnama bites, aģentūru LETA informēja Rīgas domes sabiedrisko attiecību nodaļa.

Šodien urbānais biškopis Uģis Mālnieks iepazīstināja Rīgas domes priekšsēdētāju Mārtiņu Staķi (APP) ar bišu stropu ieziemošanas procesu.

Veicinot zaļās domāšanas un ekoloģisko projektu attīstību pilsētā, trīs bišu stropi Rātsnama terasē tika izvietoti šā gada jūnijā. Bišu vīrs atzīst, ka vasara bitēm pagājusi ļoti darbīgi, jo visapkārt ir lieliskas iespējas ievākt augstvērtīgu medu - gan no apkārt esošajiem dārziem un parkiem, gan daudzajām liepām.

"Bites vasaru ir aizvadījušas lieliski. Mēs varam redzēt, ka tās strādājušas īpaši čakli. Katra saime ievākusi vidēji 20 kilogramus medus, kas, ņemot vērā, ka tās ir pilnīgi jaunas saimes, ir ļoti ievērojams rādītājs. Tā teikt, bites ir uzaudzējušas muskuļus, un nākamā vasara solās būt vēl ražīgāka," teica Mālnieks.

Viņš stāstīja, ka ziemā bites īsti neguļ, bet ir miera režīmā, un to mošanās laiks atkarīgs gan no apkārtējās temperatūras, gan saules gaismas intensitātes. Klasiski pirmā bišu saimju izlidošana notiek martā, bet, mainoties klimatam, tas var notikt arī februāra beigās.

Arī daudzviet Eiropā pilsētu domes dažādos veidos atbalsta bišu ienākšanu pilsētā. Piemēram, Dublinā ar domes atbalstu kopš 2015.gada tiek realizēta urbānās biškopības programma. Berlīnē pašlaik vairāk nekā 1000 cilvēku kopj bites gan hobija, gan profesionālos nolūkos. Vīnē vasarā "zumzina" apmēram 200 miljoni bišu, kuras paceļas gan no pasaulslavenās Vīnes operas jumta, gan galvenā pilsētas hospitāļa terasēm, savukārt Londonā katru gadu notiek iespaidīgs Medus festivāls.

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Aicinām piedalīties fotokonkursā "Drava ziemā"
Aicinām piedalīties fotokonkursā "Drava ziemā"

Latvijas Biškopības biedrība arī šogad aicina piedalīties fotokonkursā “Dra...

Akcijai "Eiropas medus brokastis" pieteikušās 190 izglītības iestādes
Akcijai "Eiropas medus brokastis" pieteikušās 190 izglītības iestādes

Akcijai "Eiropas medus brokastis" pieteikušās 190 izglītības iestādes un ta...

Atgādinājums biteniekiem!
Atgādinājums biteniekiem!

Medus bišu saimju īpašniekiem vai turētājiem Lauksaimniecības datu centram ...

Aicinām biškopjus pieteikties dalībai Eiropas medus brokastīm
Aicinām biškopjus pieteikties dalībai Eiropas medus brokastīm

Šogad Latvijas Biškopības biedrība aicina biškopjus pieteikt savu dalību Ei...