, .
fair_day 22.9℃
Vārda dienu svin: Kristīne, Kristīna, Krista, Kristiāna, Kristiāns

Iemūrēs kapsulu topošās LLU Meža fakultātes Starpnozaru zinātniskās laboratorijas pamatos

LETA , 13-07-2021
Iemūrēs kapsulu topošās LLU Meža fakultātes Starpnozaru zinātniskās laboratorijas pamatos

Šodien plkst.15  topošās Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Meža fakultātes Starpnozaru zinātniskās laboratorijas ēkas pamatos Jelgavā, Dobeles ielā 41, tiks iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākotnes sabiedrībai, informēja fakultātes dekāns Linards Sisenis.

Plānots, ka laboratorija kalpos kā zināšanu pārneses tilts starp zinātni, izglītību un industriju. 740 kvadrātmetru platībā tiks īstenotas plaša spektra koka, koksnes izstrādājumu un izejmateriālu pētniecības aktivitātes rūpnieciskās izpētes un zinātnes virzienos.

"Laboratorijas ēka ir nozīmīgs solis, realizējot ieceri par meža nozares Akadēmiskā centra jeb kampusa attīstību. Tā taps kā paraugēka, lai pati būve būtu vislabākais stāsts par meža, koksnes un ar to saistīto resursu izmantošanu," komentēja Sisenis.

Ēkas būvniecībā tiks izmantotas līmētas lielizmēra koka konstrukcijas, un nākotnē tajā tiks uzstādīti dažādi inovatīvi tehnoloģiskie risinājumi - saules enerģijas paneļi, dubultā izolācija, efektīvs apgaismojums, enerģiju pārvaldības sistēma, foto elementu sistēmas paneļi, augstas veiktspējas koka logi un durvis. Paredzēta arī enerģijas atgūšanas ventilācija, efektīva mini kodicionēšanas sistēma.

Sisenis skaidroja, ka laboratorija vienlaikus būs ne vien vieta, kur realizēt pētniecību, bet arī izglītojošs centrs sabiedrībai - vieta, kur meža un saistītās nozares varēs sekmēt dialoga veidošanu ar sabiedrību. Savukārt studentiem tā būs iespēju mācību procesā izmantot mūsdienīgās tehnoloģijas un inovācijas, bet mācībspēkiem strādāt vidē, kas sekmēt jaunu ideju veidošanos un pilnveidot kompetences.

Laboratorija top ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu projekta "LLU un tās pārraudzībā esošo zinātnisko institūciju pētniecības, attīstības infrastruktūras un institucionālās kapacitātes stiprināšana" īstenošanas gaitā. Projekta kopējās izmaksas ir 16 721 153 eiro. Starpnozaru zinātniskā laboratorija ir pēdējais no septiņiem LLU šajā projektā īstenotajiem būvobjektiem.

Būvobjekta izmaksas ir 748 597 eiro, kas ietver projektēšanu, autoruzraudzību, būvuzraudzību. Līgums ar būvnieku - SIA "Igates būve" - noslēgts par 701 800 eiro.

Kapsulas iemūrēšanā piedalīsies LLU rektore Irina Pilvere, Sisenis, zemkopības ministra biroja vadītājs Jānis Eglīts, Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš (ZZS), LLU Goda doktors, AS "Latvijas finieris" padomes priekšsēdētājs Uldis Biķis un "Igate būve" valdes priekšsēdētājs Māris Peilāns.

 

Foto: Latvijas Lauksaimniecības universitāte

 

 

 

Komentāri


Jūsu komentārs

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Karstā laika ietekmē graudu raža samazinājusies par 15-20%
Karstā laika ietekmē graudu raža samazinājusies par 15-20%

Zemnieku vidū ir satraukums, jo karstā laika ietekmē graudu raža samazināju...

Rīgas Centrāltirgu ir jāveido par pievilcīgu vietu lauksaimniekiem un pircējiem
Rīgas Centrāltirgu ir jāveido par pievilcīgu vietu lauksaimniekiem un pircējiem

20. jūlijā Zemnieku saeimas (ZSA) pārstāvji piedalījās Rīgas domes vicemēra...

Kā karstums var ietekmēt potenciālo ražu dārzos
Kā karstums var ietekmēt potenciālo ražu dārzos

Laiks ieskatīties atkal dārzos, lai izdarītu pirmos spriedumus par to, kādu...

Salmonelozes klātbūtni PVD šogad mājputnu gaļā konstatējis 16 reizes
Salmonelozes klātbūtni PVD šogad mājputnu gaļā konstatējis 16 reizes

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) "Salmonella app" jeb salmonelozes k...