, .
cloudy 14.1℃
Vārda dienu svin: Tija, Saiva, Sentis, Santis, Saivis

Fendt 700 Vario Gen7 – jauns etalons savā jaudas klasē

Druvis MUCENIEKS , 03-05-2024
Fendt 700 Vario Gen7 – jauns etalons savā jaudas klasē

Saimnieks LV / 2024.gads (Aprīlis)

Par Fendt 700 Vario septīto paaudzi jeb Gen7 būs dzirdējis ikviens, kas kaut nedaudz seko lauksaimniecības tehnikas industrijas jaunumiem un tehniskajiem sasniegumiem. Fendt 700 Vario Gen7 ir ieguvis augstākos titulus prestižākajās lauksaimniecības tehnikas izstādēs, kā arī palicis nepārspēts testos. Ko gan tik ļoti novērtēja prestižo izstāžu žūrijas un ekspertu komisijas? Ar ko Fendt 700 Vario Gen7 testos izrādījies pārāks par saviem konkurentiem? Atbildes uz šiem jautājumiem skaidrosim šajā rakstā.

Viens no tituliem, ar ko lepojas septītās paaudzes Fendt 700 Vario, iegūts vērienīgākajā tehnikas izstādē Agritechnica, kas reizi divos gados norisinās Hannoverē, Vācijā. Izstādē savā jaudas kategorijā Fendt 728 Vario Gen7 atzīts par gada traktoru. Augstākais apbalvojums jeb Farm Machine 2023 iegūts arī lauksaimniecības tehnikas izstādē SIMA, kas norisinās Parīzē, Francijā.

Nepārspēts testos
Par absolūto līderi Fendt 700 Vario Gen7 kļuvis tehnikas izdevuma Profi testā, kā arī DLG Power-Mix testā. Šoreiz detalizētāk pievērsīsimies DLG – vācu lauksaimnieku organizācijai ar vairāk nekā 30 000 biedru, kuras viens no darbības laukiem ir lauksaimniecības tehnikas un inovāciju testēšana. Par Fendt 700 Vario Gen7 tā savā preses relīzē raksta: „Pateicoties vadošajām Fendt tehnoloģijām, Fendt 700 Vario Gen7 ir neapstrīdams līderis savā jaudas kategorijā.”

Ko tad DLG eksperti novērtējuši visaugstāk? – Kā pirmais jāmin AGCO Power 7.5 l un 6 cilindru motors, kas izstrādāts tieši šīs sērijas traktoriem un pieejams ar jaudu 203–303 ZS. Pateicoties Fendt iD koncepcijai, lielākais griezes moments tiek sasniegts pie zemiem motora apgriezieniem. Motora nominālais apgriezienu skaits ir krietni mazāks kā konkurentiem, tas patērē maz degvielas. Laikā, kad efektīva resursu izmantošana un degvielas ekonomija ir uzmanības epicentrā, šis jautājums ir teju katras saimniecības dienaskārtībā.

Izcilu vērtējumu saņēmusi arī Fendt VarioDrive sistēma, kas nodrošina dinamisku braukšanu ar jebkuru ātrumu no 0.02 līdz 60 km/h. Priekšējā un aizmugurējā ass tiek dzītas atsevišķi. Inteliģenti kontrolēts sajūgs, tāpēc 4 WD sistēmas manuālā vadība vairs nav nepieciešama.

Vēl viens atradums ir VarioGrip integrētā riepu spiediena sistēma. Augsnes sablīvējuma samazināšanai un vilces jaudas palielināšanai Fendt 700 Vario Gen7 ir izmantoti jauni riepu izmēri ar aizmugurējās riepas diametru līdz 2.05 m un priekšējās riepas diametru līdz 1.60 m. Integrētā VarioGrip riepu...

 

 

Pilnu rakstu lasiet aprīļa SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Govju virusālā diareja – pasaules mēroga izaicinājums piena lopkopībā
Govju virusālā diareja – pasaules mēroga izaicinājums piena lopkopībā

Govju virusālā diareja (Bovine viral diarrhoea, BVD) ir liellopu infekcijas...

Tukuma piens attīstības stāsts
Tukuma piens attīstības stāsts

Tukuma piens ir viens no lielākajiem piena pārstrādes uzņēmumiem Latvijā. S...

SIA "Naukšēni" – inovatīvi un droši sava ceļa meklējumos
SIA "Naukšēni" – inovatīvi un droši sava ceļa meklējumos

SIA Naukšēni Valmieras novadā izveidojusies no savulaik spēcīgās kopsaimnie...

Svarīgi fakti par riepām
Svarīgi fakti par riepām

Uzņēmums Baltyre Latvia uzsver, ka ir būtiski apzināties pieejamos riepu mo...