, .
cloudy 14.1℃
Vārda dienu svin: Tija, Saiva, Sentis, Santis, Saivis

eAgronom aicina uz ilgtspējīgai lauksaimniecībai veltītu konferenci

eAgronom , 14-11-2023
eAgronom aicina uz ilgtspējīgai lauksaimniecībai veltītu konferenci

Šī gada 23. novembrī lauksaimniecības un klimata tehnoloģiju uzņēmums eAgronom aicina uz ilgtspējīgai lauksaimniecībai veltītu praktisko konferenci “Lauksaimniecība, kas piestāv nākotnei”. Tās mērķis ir zināšanu un praktiskās pieredzes apmaiņa, lai ar nozari saistītās ieinteresētās puses rastu kopsaucēju tēmā, ko sauc par ilgtspējīgu lauksaimniecību.

Ilgtspējīgas lauksaimniecības tēmai veltītā konference tiek organizēta, lai iepazīstinātu apmeklētājus ar nozares aktualitātēm un zināšanām par mūsdienīgāku, efektīvāku un videi draudzīgāku saimniekošanu. Tās laikā varēs gūt zināšanas gan no vietējiem, gan ārvalstu lauksaimniecības nozares profesionāļiem. Pasākuma lektori iepazīstinās ar kādiem izaicinājumiem lauksaimniekiem jāsaskaras jau šodien un kādas pārmaiņas lauksaimniecības sektorā sagaidāmas tuvākā un tālākā nākotnē.

Dina Popluga, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes Ekonomikas un finanšu institūta direktore par konferences aktualitāti stāsta: “Klimata pārmaiņas - tā ir realitāte un katrs no mums par to ir līdzatbildīgs. Tāpēc katram ir jāapzinās savas iespējas dot ieguldījumu klimata pārmaiņu mazināšanā. Konferencē uzstāšos ar prezentāciju “Klimata pārmaiņas – mīts vai realitāte. Lauksaimniecības pārmaiņas – politiskās ambīcijas vai nepieciešamība”, kuras laikā apskatīsim klimata politikas ietekmi uz lauksaimniecības sektoru.”

Latvijas Bankas ilgtspējības vadītājs Edvards Kušners konferences laikā pastāstīts par to, kādu ietekmi ilgtspējas politika atstājusi uz finanšu sektoru, bet Enno Ence, zīmola “Milzu!” radītājs, sniegs ieskatu par izaicinājumiem pārtikas sektorā. Tāpat pasākuma apmeklētāji varēs uzzināt atzītu, starptautisku ekspertu viedokli par to, kādas ir labākās augsnes atjaunošanas stratēģijas. Personīgajā pieredzē un praktiskajās zināšanās dalīsies trīs ārvalstu eksperti no Anglijas, Igaunijas un Polijas.

Papildus plašajam un izglītojošajam saturam konferences organizatori ir parūpējušies, ka pasākuma apmeklētājiem būs iespēja apskatīt ekspozīciju “Dziesmu svētku telpa”, kas ir veltījums latviešu Dziesmu un Deju svētku tradīcijām.

Uz konferenci aicināti lauksaimnieki un visi ar lauksaimniecību saistītie speciālisti - konsultanti, agronomi, ar lauksaimniecību saistītu pakalpojumu sniedzēji, uzņēmumu vadītāji, biedrību pārstāvji, zinātnisko institūciju eksperti, mācībspēki un topošie jaunie speciālisti, kā arī jebkurš, kas vēlas paplašināt savas zināšanas par ilgtspējīgām lauksaimniecības praksēm un izaicinājumiem, ar ko saskaras attiecīgais sektors.

  • Konference notiks Mežaparka lielās estrādes Kokaru zālē

  • Konferences norise klātienē

  • Norises laiks: 23.11.2023. 12:00 - 16.00 (rīta kafija un ekspozīcijas apskate no 11:00)

  • Valodas: angļu un latviešu

Pasākums ir bez maksas. Vietu skaits ierobežots. Programma un reģistrācija mājaslapā: https://eagro.co/registracija

 

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Pieejams atbalsts ieguldījumiem pārstrādē
Pieejams atbalsts ieguldījumiem pārstrādē

No 22. jūlija līdz 22. augustam LAD aicina interesentus iesniegt projektus,...

Jauna kārtība dzīvnieku un to izcelsmes produktu veterināro (veselības) sertifikātu izsniegšanai
Jauna kārtība dzīvnieku un to izcelsmes produktu veterināro (veselības) sertifikātu izsniegšanai

Valdība, 11. jūnijā, akceptējusi Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavoto kār...

Pļaušanas serviss 2024
Pļaušanas serviss 2024

Informācija uz 28.05.2024....

Pieejams atbalsts akvakultūrā
Pieejams atbalsts akvakultūrā

No 2024. gada 25. jūnija līdz 24. jūlijam norisināsies otrās kārtas projekt...