, .
cloudy 19.2℃
Vārda dienu svin: Madara, Genoveva, Genovefa

Daļa mežu joprojām ir sausa, ugunsbīstamība saglabājas

Valsts meža dienests , 12-08-2021
Daļa mežu joprojām ir sausa, ugunsbīstamība saglabājas

Neskatoties uz to, ka pēdējās dienās ir lijis, daudzviet mežs joprojām ir sauss, un ugunsbīstamība tajā saglabājas. Valsts meža dienests aicina iedzīvotājus arī turpmāk, apmeklējot mežu, būt atbildīgiem un neveikt darbības, kas var izraisīt ugunsgrēku.

Šogad Valsts meža dienests (VMD) ir dzēsis 430 ugunsgrēkus, izdegušas 503 ha lielas platības, no tām jaunaudzes ir 115 ha. Šī gada lielākais ugunsgrēks izcēlās 26. jūlijā īpaši aizsargājamā dabas teritorijā “Lielais un Pemmes purvs”, tajā izdega 180 ha liela teritorija.

Ilgstošā sausuma un lielā karstuma dēļ šovasar mežā bija augsta ugunsbīstamība. Lai arī gaisa temperatūra ir kritusies un daudzviet Latvijā ir lijis, tomēr jāņem vērā, ka šīs lietus gāzes ir lokālas un nav ilgstošas, joprojām daudzi meži ir sausi, un ugunsbīstamība tajos saglabājas.

Ugunsnedrošajā laikposmā mežos kurināt ugunskurus drīkst tikai tam paredzētās un īpaši iekārtotās vietās, un tos nedrīkst atstāt bez uzraudzības. Dodoties projām, ugunskura vieta jānodzēš ar ūdeni, smiltīm vai smalku granti, un atstāt to drīkst tikai tad, kad ugunskurs vairs pilnīgi nemaz nekūp. Tāpat, dodoties projām, atpūtas laikā radušies atkritumi ir jāņem līdzi vai jāatstāj tam paredzētajās atkritumu urnās. Nevērīgi izmesti atkritumi arī var kļūt par iemeslu meža ugunsgrēkam.

Šobrīd mežā un purvā meža ir aizliegts nomest degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus vai citus priekšmetus, dedzināt atkritumus, braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem, piemēram, motocikliem un kvadricikliem, pa mežu un purvu ārpus ceļiem. Atrodoties mežā, rūpīgi jāpārdomā sava rīcība, nedrīkst veikt tādas darbības, kas varētu izraisīt ugunsgrēku.

Plaša uguns nelaime var izcelties no mazas dzirksteles, radot draudus gan iedzīvotāju veselībai un dzīvībai, gan nodarot kaitējumu videi, gan radot lielus zaudējumus meža īpašniekiem. Vairums meža ugunsgrēku izceļas tieši cilvēka neapdomīgas rīcības ar uguni dēļ.

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Apaļo kokmateriālu produktu cenu tendences
Apaļo kokmateriālu produktu cenu tendences

No Meža konsultāciju pakalpojumu centra (MKPC) sadarbībā ar Meža un koksnes...

Grozījumi noteikumos par koku ciršanu mežā un meža atjaunošanu
Grozījumi noteikumos par koku ciršanu mežā un meža atjaunošanu

Tā kā liela daļa lauksaimnieku saimnieko arī savos meža īpašumos, svarīgi b...

Koksnes tirgū straujš cenu kāpums
Koksnes tirgū straujš cenu kāpums

Koksnes tirgū pašlaik vērojams cenu kāpums apaļkoksnes sortimentiem, ko iet...

Meža attīstības fonda atbalsts 2022. gadā
Meža attīstības fonda atbalsts 2022. gadā

Ar mērķi arī šogad sniegt atbalstu zinātnei un sabiedrības informēšanai par...