, .
cloudy 15.5℃
Vārda dienu svin: Lita, Sibilla, Teika

Cūkkopji var pieteikties atbalstam Covid-19 ietekmes mazināšanai

Lauku atbalsta dienests , 23-11-2021
Cūkkopji var pieteikties atbalstam Covid-19 ietekmes mazināšanai

No šā gada 23.novembra līdz 2.decembrim Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā var iesniegt pieteikumu valsts atbalsta saņemšanai Covid-19 izplatības negatīvās ietekmes mazināšanai cūkkopības nozarē. Atbalstu piešķir par neiegūtajiem ieņēmumiem periodā no 2021. gada 1.augusta līdz 30.septembrim.

Ieņēmumu atbalstu piešķir par attiecīgajā periodā:

  • kaušanai realizētu cūku, tostarp izmantojot kaušanas pakalpojumu un dzīvnieku izvedot kaušanai uz citu valsti, ja cūku skaits nav mazāks par trim;
  • realizētu atšķirtu sivēnu, tostarp dzīvnieku izvedot audzēšanai vai nobarošanai uz citu valsti, ja sivēnu skaits nav mazāks par pieciem.

Provizoriskās atbalsta likmes:

  • 29,52 eiro par kaušanai realizētu cūku;
  • 11,23 eiro par realizētu atšķirtu sivēnu.

Ja norādītajam periodam aprēķinātā kopējā atbalsta summa pārsniegs pieejamo finansējumu, Lauku atbalsta dienests proporcionāli samazinās izmaksājamos atbalstus visiem lauksaimniekiem, kas būs pieteikušies atbalstam šajā periodā.

Ieņēmumu atbalstu piešķir, nepārsniedzot Komisijas 2020. gada 19. marta paziņojumā "Pagaidu regulējums valsts atbalsta pasākumiem, ar ko atbalsta ekonomiku pašreizējā Covid-19 uzliesmojuma situācijā" (C(2020)1863), noteikto kopējo ierobežota apjoma atbalsta apmēru – 225 000 eiro saistīto personu grupai.

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
LAD aicina savlaicīgi iesniegt platību maksājumu pieteikumus
LAD aicina savlaicīgi iesniegt platību maksājumu pieteikumus

Lauku atbalsta dienests (LAD) aicina lauksaimniekus iesniegt platību maksāj...

Augu veselības kampaņas “PlantHealth4Life” noslēdzošais gads
Augu veselības kampaņas “PlantHealth4Life” noslēdzošais gads

“PlantHealth4Life” palīdz apzināties, kāda rīcība ikdienā var pasargāt augu...

Aicinām pieteikt pretendentus Gada balvai zivsaimniecībā “Lielais loms 2026”
Aicinām pieteikt pretendentus Gada balvai zivsaimniecībā “Lielais loms 2026”

Zemkopības ministrija aicina pieteikt zivsaimniecības nozares uzņēmumus un ...

VAAD izsniedz pirmo elektronisko fitosanitāro sertifikātu - ePhyto
VAAD izsniedz pirmo elektronisko fitosanitāro sertifikātu - ePhyto

Latvijā uzsākta elektronisko fitosanitāro sertifikātu (ePhyto) izsniegšana,...