, .
partlycloudy_night 4.7℃
Vārda dienu svin: Elīna, Drosma, Drosmis

Cer radīt oglekļa kalkulatoru mežsaimniecībā

LLKC , 07-10-2021
Cer radīt oglekļa kalkulatoru mežsaimniecībā

Lai meža īpašnieki vienkāršoti varētu noskaidrot meža apsaimniekošanas darbību ietekmi uz CO2 piesaisti, LLKC Meža konsultāciju pakalpojumu centrs Eiropas Inovācijas partnerības projektā iesniedzis ideju par individuālā saimniecību un mežaudžu līmenī lietojama oglekļa kalkulatora izstrādi.

Kalkulatora pieejamība ļautu ātrāk novērtēt mežsaimniecības ietekmi uz CO2 apriti un SEG emisijām. Netieši ieguvēji no šī projekta būs arī lauksaimnieki un citu nozaru ražotāji, kuriem šī sistēma radīs iespēju kompensēt ražošanas procesā radītās SEG emisijas.

Projektā sagaidāmie rezultāti būs svarīgi gan meža zemes īpašniekiem, gan potenciālajiem CO2 piesaistes vienību pircējiem (piem., lauksaimniekiem), jo plānots izstrādāt arī COpiesaistes apjomu brīvprātīgās tirdzniecības sistēmu. Savukārtmežsaimniecības speciālisti atbilstoši projekta iecerei veiks COpiesaistes novērtējumus.

Projektā sadarboties plāno 10 partneri – Latvijas valsts mežzinātnes institūts “Silava”, valsts zinātnisko mežu apsaimniekotājs “Meža pētīšanas stacija”, Latvijas Meža īpašnieku biedrība un Latvijas mazo meža īpašnieku biedrība, meža īpašnieki ar starptautisku mežsaimniecības pieredzi “Sodra Latvia” un “Ingka Investment Management”, meža īpašnieks “Latvijas Finieris Mežs” ar pārnozaru redzējumu kā koncerna “Latvijas Finieris” meitas uzņēmums. Projektā piedalīsies arī Latvijas Zemnieku federācija, kas apvieno lauksaimniekus un mežsaimniekus, kā arī z/s “Priedes”, kuras darbības pamatjoma ir lopkopība, bet īpašumā ir arī meža platības. Projekta vadošais partneris ir Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra filiāle Meža konsultāciju pakalpojumu centrs – gan ar mežsaimniecības kompetenci, gan zināšanām lauksaimniecības un lopkopības jomā, kā arī pieredzi EIP projektu vadībā. 

Projektā iesaistītie partneri nodrošinās plašu viedokļu pārstāvniecību no meža un lauksaimniecības zemju īpašniekiem, lai projektā izveidotie produkti būtu funkcionāli un ērti izmantojami, un brīvprātīgās tirdzniecības sistēmas konceptu akreditētu valstiskā un starptautiskā mērogā.

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Meža produktu imports šogad palielinājies par 48,3%
Meža produktu imports šogad palielinājies par 48,3%

Latvijā šogad astoņos mēnešos meža produktus ieveda 899,852 miljonu eiro vē...

E-semināri jaunajiem meža īpašniekiem
E-semināri jaunajiem meža īpašniekiem

Meža konsultāciju pakalpojumu centrs (MKPC) ir papildinājis e-semināru sada...

Aktīvi norit jauno kociņu aizsardzības darbi pret briežu dzimtas dzīvnieku bojājumiem
Aktīvi norit jauno kociņu aizsardzības darbi pret briežu dzimtas dzīvnieku bojājumiem

Lai mazinātu briežu dzimtas dzīvnieku postījumus jaunajiem kociņiem ziemas ...

Egļu astoņzobu mizgrauži nav Latvijas kokrūpniecības nozares lielākās galvassāpes
Egļu astoņzobu mizgrauži nav Latvijas kokrūpniecības nozares lielākās galvassāpes

Egļu astoņzobu mizgrauži nav Latvijas kokrūpniecības nozares lielākās galva...