Jūras aļģes ir vienkārši, grūti izprotami organismi. Tie nav gluži augi un noteikti nav dzīvnieki! Vēl grūtāk izprast ir to bioķīmisko bāzi, aļģu labvēlīgo ietekmju dažādību, ar ko izceļas jūras aļģes augkopībā.
Lielākā daļa cilvēku mūsdienās piekrīt, ka, lietojot kultūr-augiem līdzekļus, kas satur jūras aļģes, galvenais ieguvums, ir augšanu regulējošā un stimulējošā tiešā un/vai netiešā ietekme uz kultūraugu. Tad seko loģisks jautājums, vai visi jūraszāļu komerciālie līdzekļi šajā ziņā ir vienādi. Atbilde ir NĒ! Atšķirības atkarīgas no tā, kādas jūraszāļu sugas izmantotas, kā tās apstrādātas, kādas piedevas ir vai nav pievienotas. No tā atkarīgs arī konkrētajam kultūraugam gūtais efekts un pie-mērotākais lietojuma laiks.
Šoreiz tuvāk iepazīsim vienu no brūnaļģu sugas aļģēm Ecklonia maxima un tās ietekmi uz kultūraugiem. Ecklonia maxima ir jūraszāles, kas aug tikai noteiktos apstākļos, un tādi ir Dienvidāfrikas rietumu krasta ūdeņos. Šīs milzu brūnaļģes jeb jūras bambusi, kuru augšanai nepieciešams barības vielām bagātais, tīrais un plūdmaiņām raksturīgais vēsais Atlantijas okeāna ūdens, īsā laikā veido 8 m garus dzinumus, saaudzējot pamatīgus brūnaļģu zemūdens mežus...
Pilnu rakstu lasiet marta SAIMNIEKS LV numurā!
Šogad pirmo reizi Ogres tehnikums uzņems audzēkņus jaunā izglītības program...
ZS Laši saimnieks Artūrs Akmens iestājas par to, ka zemnieku spēks ir koope...
Aizputes novada Kalvenes pagastā jau trīs gadus savā uzņēmumā Trušu muiža v...
Mūsdienās govju fermas modernizāciju ir vērts veikt, ja tiek domāts par sla...