, .
cloudy 2.4℃
Vārda dienu svin:

Bioloģiskās pārtikas dienā aicina piepildīt savu BIO grozu, samazinot pesticīdu izmantošanu lauksaimniecībā

Biedrība Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija , 19-09-2023
Bioloģiskās pārtikas dienā aicina piepildīt savu BIO grozu, samazinot pesticīdu izmantošanu lauksaimniecībā

23. septembrī, – Eiropas Savienības Bioloģiskās pārtikas diena, kuras laikā ikviens aicināts piepildīt savu pārtikas grozu ar bioloģiski sertificētiem produktiem.  

Septembra beigas ir ne tikai ražas kulminācija, bet arī rudens ekvinokcijas laiks, kad diena un nakts ir vienādā garumā. Tas simboliski ataino līdzsvaru starp lauksaimniecību un dabu, kas ir arī bioloģiskās lauksaimniecības nozīmīgākais princips. Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas (LBLA) valdes priekšsēdētājs Gustavs Norkārklis aicina ikvienu Bioloģiskās pārtikas dienā pārdomāt savu uztura paradumu ietekmi uz veselību un vidi, kā arī meklēt informāciju par bioloģiskās ražošanas noteikumiem. «Pircējam labāk izprotot bioloģiskās lauksaimniecības būtību, katrs ar zaļo ekolapiņu marķēta produkta pirkums kļūst vēl nozīmīgāks,» norāda G. Norkārklis. Viņaprāt, ieguvumi, galdā liekot bioloģiskos produktus, ir vairāki. Ne tikai rūpes par savu veselību, bet arī reāls novērtējums bioloģiskā lauksaimnieka darbam. Turklāt ikviens bioloģiska produkta pirkums samazina sintētisko pesticīdu, antibiotiku un minerālmēslu lietošanas apmērus lauksaimniecībā, kā to paredz Eiropas Zaļais kurss.

Svinot Bioloģiskās pārtikas dienu, 23. septembrī portālā Delfi tiks dots starts raidījumu ciklam Mans BIO grozs sadarbībā ar LBLA. Vienlaikus Bioloģiskās pārtikas dienā Osīšu ģimene no Cēsu novada sāks Bio izaicinājumu. Ikgadējās akcijas laikā mamma Rita, tētis Linards, meitas Emīlija, Estere un Eiva desmit dienu garumā iegādāsies un uzturā lietos maksimāli daudz bioloģiski sertificētu produktu, vērtējot to pieejamību un meklējot atbildi uz jautājumu – kāpēc ir vērts mainīt uztura paradumus par labu bioloģiskajai pārtikai. Sekot Bio izaicinājuma norisei varēs BioLoģiski sociālo tīklu profilos. Savukārt pēc nedēļas, 30. datumā, noslēdzot Bioloģisko septembri, LBLA aicinās interesentus uz atvērto durvju dienu bioloģiskajās saimniecībās visā Latvijā.

ES Bioloģiskās pārtikas diena (EU Organic day) 2021. gadā iedibināja Eiropas Parlaments, Komisija un ES Padome. Šīs dienas mērķis ir ne tikai veicināt informētību par bioloģisko lauksaimniecību, bet arī novērtēt ES un dalībvalstu progresu ceļā uz izvirzīto mērķi – 25% bioloģiski apsaimniekotas lauksaimniecības zemes līdz 2030. gadam. Latvijā bioloģiskie lauksaimnieki pašlaik apsaimnieko 315 tūkstošus hektāru. Ar 16% bioloģiski apsaimniekotām platībām no lauksaimniecībā izmantojamās zemes, ES valstu saimē Latvija ierindojas 8. vietā, liecina jaunākā Eurostat informācija.

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Pieejami pētījumu rezultāti augsnes auglības un ūdens kvalitātes uzlabošanai
Pieejami pētījumu rezultāti augsnes auglības un ūdens kvalitātes uzlabošanai

Lai uzzinātu, kādi pētījumi veikti ūdens kvalitātes uzlabošanai, lai mazinā...

Akcijā aicina pieteikt koka atkritumu izvešanu bez maksas
Akcijā aicina pieteikt koka atkritumu izvešanu bez maksas

Industriālo atkritumu apsaimniekotājs “CleanR Verso”, veicinot atkārtotu ko...

Radīts jauns zīmols “Dabisko pļavu produkts”
Radīts jauns zīmols “Dabisko pļavu produkts”

Lai saglabātu un vairotu Latvijas dabiskās pļavas, Latvijas Dabas fonds ir ...