, .
fair_day 9.6℃
Vārda dienu svin: Māris, Mārica, Maigurs

"Balticovo" šogad attīstībā plāno investēt 15 miljonus eiro

LETA , 05-02-2021
"Balticovo" šogad attīstībā plāno investēt 15 miljonus eiro

Olu un olu produktu ražošanas uzņēmuma AS "Balticovo" attīstībā šogad plānots investēt apmēram 15 miljonus eiro, aģentūrai LETA pastāstīja uzņēmuma valdes loceklis Toms Auškāps.

Viņš informēja, ka tostarp lielākās investīcijas - 13 miljoni eiro - paredzētas jaunajā ražošanas kompleksā, kuru ekspluatācijā plānots nodot šogad jūnijā.

Jaunajā ražošanas kompleksā plānots izvietot olu šķirošanas centru, kā arī olu vārīšanas līniju, minēja Auškāps, piebilstot, ka jaunā olu šķirotava ļaus uzņēmumam turpināt attīstīties, tostarp iepirkt, šķirot un iepakot olas arī no Latvijas zemnieku saimniecībām tālākai tirdzniecībai eksporta tirgos.

Tāpat 2021.gadā "Balticovo" plāno veikt ieguldījumus, lai palielinātu esošās graudu pieņemšanas jaudas, izbūvējot jaunu graudu pirmsapstrādes kompleksu ar kopējo ietilpību 30 000 tonnu graudu.

"Plānojam arī pieckāršot graudu pieņemšanas jaudas, lai efektivizētu sadarbību ar vietējiem zemniekiem. Tā rezultātā plānojam samazināt rindas graudu sezonā, lai vietēji zemnieki varētu ātrāk nodot izaudzētos graudus, no kuriem tālāk gatavojam barību mūsu vistām," pauda kompānijas pārstāvis.

Tāpat Auškāps pastāstīja, ka uzņēmums plāno investēt Jelgavas novada, Iecavas novada un Daugavpils struktūrvienībās.

Pēc viņa teiktā, Jelgavas novada Vilces pagastā plānots atklāt lielizmēra brīvās turēšanas vistu novietni 20 000 vistām, ar iekoptu ābeļdārzu astoņu hektāru platībā, savukārt Daugavpils struktūrvienībā plānots attīstīt paipalu olu ražošanu - paredzēts būvēt novietni papildu 80 000 putnu. Vienlaikus Iecavā "Balticovo" turpinās attīstīt ārpus sprosta turētu dējējvistu novietnes, šogad izstrādājot projektu papildu pusmiljonam putnu vietu, bet būvniecību sākot 2022.gadā.

"Paralēli strādājam pie jauniem pievienotas vērtības produktiem, kurus plānojam ražot no ārpus sprostiem dētām olām," piebilda "Balticovo" valdes loceklis.

Auškāps arī atzina, ka 2020.gadā Covid-19 ietekmē uzņēmums nesasniedza izvirzītos mērķus attiecībā uz apgrozījumu un peļņu. "Taču, pateicoties vērienīgajām investīcijām 2019.gadā, pērn nezaudējām apgrozījumu un pat esam nedaudz to kāpinājuši. To izdevies panākt koncentrējoties uz augstās pievienotās vērtības produktiem, kuri tiek ražoti no ārpus sprosta dētām olām. Peļņa līdz ar to arī plānota lielāka nekā 2019.gadā," viņš sacīja.

Jau vēstīts, ka 2019.gadā "Balticovo" apgrozījums bija 50,914 miljoni eiro, kas ir par 4,6% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās 3,3 reizes un bija 1,614 miljoni. "Balticovo" pamatdarbība ir vistu olu, olu pulvera, olu šķidrās masas, vārītu vistu olu bez čaumalas, vārītu kapātu olu ražošana un realizācija.

Uzņēmuma lielākais īpašnieks, pēc "Balticovo" 2019.gada pārskatā minētā, ir SIA "BCO", kurai pieder 95,53% "Balticovo" akciju. Vienlaikus "BCO" kapitālā, pēc "Firmas.lv" datiem, 67% pieder Tatjanai Poplavskai, bet 33% pieder Valdim Grimzem. 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Nodotā svaigpiena apmērs Latvijā augustā pieaudzis par 1,8%
Nodotā svaigpiena apmērs Latvijā augustā pieaudzis par 1,8%

Nodotā svaigpiena apmērs šogad augustā Latvijā palielinājies par 1,8% salīd...

Liellopu gaļas iepirkumu cena augustā Latvijā pieaugusi par 2,6%
Liellopu gaļas iepirkumu cena augustā Latvijā pieaugusi par 2,6%

Latvijā govs liemeņa iepirkuma cena šogad augustā salīdzinājumā ar jūliju p...

Cūkgaļas cena Latvijā augustā bija vidēji par 9,4% lielāka nekā gadu iepriekš
Cūkgaļas cena Latvijā augustā bija vidēji par 9,4% lielāka nekā gadu iepriekš

Cūkgaļas cena Latvijā šogad augustā bija vidēji par 9,4% lielāka nekā pirms...

Valmieras muzeja Garšaugu dārzā būs skatāma dārzeņu izstāde "Kartupelis"
Valmieras muzeja Garšaugu dārzā būs skatāma dārzeņu izstāde "Kartupelis"

No šodienas līdz sestdienai Valmieras muzeja Garšaugu dārzā būs skatāma dār...