, .
heavyrain 9.2℃
Vārda dienu svin: Egils, Egīls, Nauris

AS “Balticovo” putnu barības ražošanai iepirks līdz 100 tūkstošiem tonnu Latvijas zemnieku graudu

AS “Balticovo” , 28-07-2023
AS “Balticovo” putnu barības ražošanai iepirks līdz 100 tūkstošiem tonnu Latvijas zemnieku graudu

AS “Balticovo” putnu barības ražošanai šogad plāno iegādāties līdz 100 tūkstošiem tonnu Latvijas zemnieku audzēto graudu, informēja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Vladimirs Mhitarjans.

Uzņēmums jau ir noslēdzis Latvijas zemnieku audzēto graudu pirkšanas līgumus par gandrīz visu plānoto nepieciešamo apjomu līdz pat nākamā gada ražai. Līgumu slēgšana jau sākās šā gada martā.

Mācoties no pērnā gada pieredzes, kad graudu piegādes ķēdes bija traucētas un to cenas pieauga eksponenciāli, šogad īpašu akcentu likām uz agru graudu piegāžu līgumu slēgšanu. Tāpat mums svarīgi ir apjomi, tāpēc šogad līgumi slēgti ar vadošajiem graudaudzētāju kooperatīviem, piemēram, LATRAPS un VAKS, kā arī atsevišķām zemnieku saimniecībām, kuras bija gatavas laikus noslēgt līgumus, ” skaidroja Mhitarjans.

Viņš piebilda, uzņēmumam vienlīdz svarīgi ir atbalstīt Latvijas zemniekus, kā arī nodrošināt kvalitatīvu barību dējējvistām, kas savukārt veido olas un olu produktu kvalitāti.

Dējējvista dienā apēd līdz pat 120 gramiem barības, kur 70-80% veido kvieši un mieži, tāpēc tā ir būtiska daļa olas pašizmaksas, kā arī garantija tam, ka pircēji saņem labu un veselīgu produktu. Jau kopš šā gada pavasara esam strādājuši, lai samazinātu produkta pašizmaksu un kopš Lieldienām mūsu pārdošanas cena olām pārtikas tirgotājiem ir mazinājusies,” teica Mhitarjans.

Viņš skaidroja, ka ražotāja realizācijas cenu pārtikas tirgotājiem, kas nav tā pati cena, ko pircējs redz plauktā, ietekmē dažādi faktori. Lauvas tiesu veido putnu barība, kuru “Balticovo” gatavo pats no vietējo zemnieku graudiem, nākamās būtiskākās pozīcijas ir darbaspēka izmaksas, piegādes ķēde, iepakojums, putnu veselības uzturēšana, energoresursi un pārstrāde.

Pēdējos sešos mēnešos vairākas no šīm pozīcijām ir stabilizējušās, ir mazinājusies pērnā gada deficīta sajūta, kā arī mēs kā uzņēmums esam spēruši būtiskus soļus, lai iespējami mazinātu pašizmaksu, uzlabojot ražošanas efektivitāti. To darām gan Latvijas tirgus un pircēju labā, gan arī rūpējoties par mūsu konkurētspēju eksporta tirgos, jo 70% produkcijas “Balticovo” pārdod ārpus Latvijas,” pauda Mhitarjans.

Lai neveidotos atkarība no graudu tirgus pašregulācijas, “Balticovo” jau 2022.gadā investēja sešus miljonus eiro graudu pirmsapstrādes kompleksā Iecavā. Tādējādi kopā ar Bēnes un Madonas elevatoriem “Balticovo” var iepirkt un uzglabāt līdz pat 80 tūkstošiem tonnu graudu – tas ļauj slēgt nākotnes darījumus par graudu iegādi un iepirkt tos par izdevīgāku cenu.

Jau vēstīts, “Balticovo” būvē arī biometāna un sašķidrinātā CO2 ražotni, kā arī uzstāda saules paneļus. Biometāns ir 100% alternatīva dabasgāzei un tas ir pilnībā atjaunīgs resurss, ko uzņēmums plāno pārdot dabasgāzes tirgotājiem Eiropā. Tas būs pirmais šāda apjoma projekts Baltijā, plānots saražot līdz 100 GWh/gadā biometāna.

Līdztekus rūpnīcas projektam, AS “Balticovo” jau kopš 2020. gada ir uzsācis ceļu uz brīvāku dzīvi dējējvistām – plānots, ka līdz 2027. gadam uzņēmums pāries uz putnu turēšanu ārpus sprostiem. Līdz šim jaunas infrastruktūras izveidē jau ir ieguldīti vairāk kā 40 miljoni eiro. 

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Izdots "Latvijas Republikā reģistrēto augu aizsardzības līdzekļu saraksts 2024"
Izdots "Latvijas Republikā reģistrēto augu aizsardzības līdzekļu saraksts 2024"

Izdots ikgadējais Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) izdevums "Latvij...

Izmaiņas Augu aizsardzības līdzekļu reģistrā
Izmaiņas Augu aizsardzības līdzekļu reģistrā

Augu aizsardzības līdzekļu reģistrā reģistrēti astoņi jauni ķīmiskie augu a...

Atvieglinātas prasības atbalstam slāpekļa un amonjaka emisiju mazinošai lauksaimniecības praksei
Atvieglinātas prasības atbalstam slāpekļa un amonjaka emisiju mazinošai lauksaimniecības praksei

Valdība apstiprināja noteikumu projektu, kurā paredzēts atvieglināt prasība...