, .
cloudy -4.3℃
Vārda dienu svin: Grieta, Strauta, Rebeka

Arī turpmāk lauksaimniekiem, mežsaimniekiem un lauku iedzīvotājiem būs pieejams atbalsts ražošanā izglītojošām konsultācijām

Zemkopības ministrija , 15-01-2025
Arī turpmāk lauksaimniekiem, mežsaimniekiem un lauku iedzīvotājiem būs pieejams atbalsts ražošanā izglītojošām konsultācijām

Valdība otrdien, 14. janvārī, apstiprinājusi trīs jaunus noteikumus, kas nodrošinās valsts un ES atbalstu konsultāciju pieejamībai lauksaimniekiem, mežsaimniekiem un lauku teritoriju iedzīvotājiem un pašu konsultantu profesionālo zināšanu un prasmju pilnveidei un demonstrējumu ierīkošanai.

Konsultāciju pakalpojumu nodrošināšanai atvēlēti 9,2 milj. EUR, konsultantu zināšanu pilnveidei – 800 tūkst. EUR un demonstrējumu ierīkošanai –1,5 milj. EUR no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) līdzekļiem.

Finansiālais atbalsts uzlabos lauku uzņēmēju zināšanas un izpratni par konkurētspējīgu un efektīvu lauksaimnieciskās un pārtikas produkcijas ražošanu, piemēram, augkopības un lopkopības robotizācijā un digitalizācijā, arī dzīvnieku veselībā, it īpaši par antimikrobiālo rezistenci, inovāciju izmantošanu uzņēmējdarbībā, emisiju samazināšanu un vēl daudziem specifiskiem tematiem, kas, ieviesti lauksaimnieciskajā ražošanā, paaugstina lauksaimnieku konkurētspēju un iespējas piedāvāt tirgū pieprasītas preces un produktus par konkurētspējīgām cenām.

Noteikumi Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtība Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai intervencēs Individuālu (vienreizēju) konsultāciju pakalpojumi un Daudzgadu konsultāciju pakalpojumi (inkubācija), noteic kārtību, kādā atbalsta saņēmējs – juridiska persona – var saņemt atbalstu no ELFLA divos Latvijas Kopējās lauksaimniecības politika stratēģiskā plāna 2023.–2027. gadam (KLP SP) pasākumos: Individuālu (vienreizēju) konsultāciju pakalpojumi un Daudzgadu konsultāciju pakalpojumi (inkubācija).

Noteikumi Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtība Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai intervencē Konsultantu mācības noteic kārtību, kādā paši konsultanti var saņemt atbalstu savu profesionālo zināšanu un prasmju pilnveidei.

Savukārt noteikumi Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtība Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai intervencē Demonstrējumi noteic kārtību, kādā atbalstu var saņem juridiska persona, kas sniedz demonstrējumu ierīkošanas un īstenošanas pakalpojumu un kas izvēlēts publiskā iepirkumā. Atbalsts paredzēts arī informācijas pasākumiem par konkrēto demonstrējumu.

Noteikumi “Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtība Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai intervencēs “Individuālu (vienreizēju) konsultāciju pakalpojumi” un “Daudzgadu konsultāciju pakalpojumi (“inkubācija”)””, “Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtība Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai intervencē “Konsultantu mācības”” un “Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtība Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai intervencē “Demonstrējumi”” stāsies spēkā nākamajā dienā pēc publikācijas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Atbalsts biodrošībai un pamatlīdzekļu iegādei mazajās lauku saimniecībās putnkopības nozarē
Atbalsts biodrošībai un pamatlīdzekļu iegādei mazajās lauku saimniecībās putnkopības nozarē

No 20. februāra līdz 20. martam Lauku atbalsta dienests (LAD) aicina iesnie...

LAD uzsāk projektu pieteikumu pieņemšanu investīcijām lauku saimniecībās
LAD uzsāk projektu pieteikumu pieņemšanu investīcijām lauku saimniecībās

No 20. februāra Lauku atbalsta dienests uzsāk projektu pieteikumu pieņemšan...

Jāiesniedz pārskati par mājputnu, trušu un citu dzīvnieku ganāmpulkiem
Jāiesniedz pārskati par mājputnu, trušu un citu dzīvnieku ganāmpulkiem

Lauku atbalsta dienests atgādina, ka to ganāmpulku īpašniekiem, kuriem ir d...