, .
partlycloudy_night 21.4℃
Vārda dienu svin: Maksis, Maksims, Raivis, Raivo

"Ar putniem mežā" - piedalies uzlīmju dizaina konkursā!

Latvijas valsts meži , 18-09-2023
"Ar putniem mežā" - piedalies uzlīmju dizaina konkursā!

Lai atklātu, cik daudzveidīgi un nozīmīgi ir putni un to mājvietas, AS “Latvijas valsts meži” (LVM) aicina pamatskolas skolēnus piedalīties radošā konkursā un izveidot uzlīmju dizainu atbilstoši šī gada tēmai ­“Ar putniem mežā!”

Šogad konkursa dalībniekus tēmas “Ar putniem mežā” ietvaros aicinām lūkoties uz mežu kā mājvietu dažādām putnu sugām, kuras nereti mīt ne vien koku galotnēs, bet arī uz zemes. Dizainu autori tiek aicināti atspoguļot savas mīļākās putnu sugas vai, piemēram, veikt izpēti un atklāt sev vēl neredzētus putnus.

Iedvesmu var smelties, lūkojoties LVM tiešsaistes kamerās. Tāpat pieejami dažādi digitālie izziņas materiāli, kas atrodami LVM tīmekļvietnes konkursa sadaļā, tostarp LVM podkāsta “Dabā gājējs” #2 epizodē “Lielie putni”, kas veltīta tieši lielajām putnu sugām valsts mežos.

Iesūtītie dizaini tiks vērtēti divās kategorijās – 1. līdz 4 klase un 5. līdz 9. klase. Jāatceras, ka dizainam jāatbilst apļa formai ar 15 cm diametru. Labākais konkursam iesniegtais darbs pārtaps LVM Meža dienu uzlīmē.

“Ik gadu saņemam lielu skolēnu atsaucību, kā arī izvēlēto radošo mediju klāstu. Jaunie mākslinieki izmanto gan digitālos rīkus, gan aplikācijas vai zīmēšanu uz papīra. Tāpat manāma dažādība arī dalības formās, jo ir jaunieši, kas darbus izstrādā, piemēram, individuāli, pāros vai iesūtot tikai vienu darbu no klases, kuru nominējuši iekšējā klases konkursā. Dalībnieku skaits pēdējos gados bijis īpaši augsts – žūrijas komisijai vērtēšanai ikreiz nodoti vairāk nekā 1000 radošie darbi,” skaidro LVM komunikācijas speciāliste Renāte Ribaka.

Laureāti abās vecuma grupās saņems diplomus un aizraujošu uzdevumu grāmatu "Putni Latvijā", kā arī apmaksātu autobusu savai klasei uz “Latvijas Meža dienām”, kas nākamā gada maija beigās jau tradicionāli norisināsies LVM dabas parkā Tērvetē.

Papildus informācija un nolikums: www.lvm.lv/uzlime

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Dižkoka aizsardzība ir zemes īpašnieka pienākums un atbildība
Dižkoka aizsardzība ir zemes īpašnieka pienākums un atbildība

Ikvienam zemes īpašniekam būtu jāzina, ka viņš ir atbildīgs par dabas vērtī...

PVD veic meža dzīvnieku vakcināciju pret trakumsērgu
PVD veic meža dzīvnieku vakcināciju pret trakumsērgu

Šonedēļ Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) uzsācis meža dzīvnieku vakc...

Bērzu un egļu konteinerstādu audzēšana
Bērzu un egļu konteinerstādu audzēšana

“Ja nebūtu mācību un konkursa “Laukiem būt!”, tad mana ideja droši vien jop...

Koku ciršanas ierobežojumi putnu ligzdošanas laikā
Koku ciršanas ierobežojumi putnu ligzdošanas laikā

Lai netraucētu dzīvniekus, īpaši, putnus to vairošanās sezonā, mežā ir note...